Z cyklu "Godzinami o książkach" - dyskusja o książce „Trendy i osobowości we współczesnej literaturze polskiej”

Dodano przez
Z cyklu Godzinami o książkach - Październik
  • Rodzaj: spotkanie
  • Data:
  • Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy (Biblioteka Główna), 05-075 Warszawa, 1 Praskiego Pułku (Wesoła) 31

Dyskusyjny Klub Książki organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Godzinami o książkach”. Odbędzie się ono 22 października (poniedziałek) o godz. 12 w Bibliotece Publicznej w dzielnicy Wesoła. Tematem przewodnim planowanej dyskusji są „Trendy i osobowości we współczesnej literaturze polskiej”.

Gościem specjalnym będzie Małgorzata Kąkiel – jest to absolwentka studiów polonistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz słuchaczka podyplomowych studiów z ramienia Polskiej Akademii Nauk. Jest ona również wieloletnią nauczycielką języka polskiego w szkole podstawowej i ponadgimnazjalnej. Aktualnie, poza pracą z dziećmi i młodzieżą, zajmuje się także redakcją i korektą książek naukowych i popularnonaukowych oraz pracuje w redakcji czasopisma „Nowe Książki”.

„Nowe Książki” to znany warszawski magazyn, poświęcony nowościom wydawniczym. Przez długi czas pozostawał pod auspicjami Biblioteki Narodowej, aktualnie wydawany jest przez Instytut Książki. Współpraca Małgorzaty Kąkiel z „Nowymi Książkami” polega głównie na recenzowaniu przez nią książek o tematyce dziecięcej i młodzieżowej.

Na spotkaniu z Małgorzatą Kąkiel będzie możliwość dyskusji nie tylko na temat „Trendów i osobowości we współczesnej literaturze polskiej”. Pani Kąkiel z całą pewnością odpowie także na pytania dotyczące pracy w redakcji czasopisma literackiego, podzieli się swoimi refleksjami na temat literatury współczesnej oraz opowie o specyfice swojego zawodu.

Gorąco zachęcamy do przybycia na spotkanie!

Lokalizacja wydarzenia

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy (Biblioteka Główna), Warszawa, 1 Praskiego Pułku (Wesoła) 31

Iwona