VI Festiwal Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych

Dodano przez
VI Festiwal Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych
  • Rodzaj: koncert
  • Data:
  • Miejsce: Klub Garnizonowy „Kościuszkowiec”, 05-075 Warszawa, Plac Wojska Polskiego (Wesoła) 129

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy już po raz szósty organizuje Festiwal Pieśni Żołnierskich i Patriotycznych “Jak długo w sercach naszych”. W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę będzie to wyjątkowa edycja.

Celem wydarzenia jest m.in. promowanie patriotyzmu poprzez śpiew, rozbudzanie uczuć patriotycznych, a także popularyzacja walorów artystycznych i wychowawczych pieśni oraz piosenek patriotycznych. W Festiwalu mogą wziąć udział indywidualni wykonawcy, zespoły oraz chóry. Przedsięwzięcie będzie miało dwie odsłony. Przesłuchania uczestników odbędą się w dniu 3 listopada br., a koncert galowy z udziałem laureatów Festiwalu został zaplanowany na 12 listopada br. Na zakończenie z programem patriotycznym wystąpi folkowy zespół Redlin z Jastrzębia Zdroju, który skupia muzyków z różnych miast Polski.

Obie części Festiwalu odbędą się w Klubie „Kościuszkowca” 1. Warszawskiej Brygady Pancernej przy Placu Wojska Polskiego 129. Tego nie można przegapić!

Wydarzenie pod honorowym patronatem Biskupa Polowego Wojska Polskiego – ks. Józefa Guzdka. Patronat medialny: Radio dla Ciebie, Wiadomości Sąsiedzkie, portal staramilosna.pl, portal historykon.pl Sponsorzy: Polpain-Putka, Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe. Przedsięwzięcie organizowane jest we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Klubem „Kościuszkowca” 1. Warszawskiej Brygady Pancernej.

Lokalizacja wydarzenia

Miejsce: Klub Garnizonowy „Kościuszkowiec”, Warszawa, Plac Wojska Polskiego (Wesoła) 129

Bartłomiej Kuleszewicz