Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Wesołej

Dodano przez
Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Wesołej
  • Rodzaj: impreza
  • Data:
  • Miejsce: Urząd Dzielnicy Wesoła, Warszawa, 1 Praskiego Pułku (Wesoła) 33

16 grudnia w godzinach 11.00 - 17.00 parking przy Urzędzie Dzielnicy przy ul. W. Raczkiewicza 33 stanie się najbardziej świątecznym miejscem w Wesołej. Na miejscu stoiska artystów, rękodzielników, twórców ludowych i lokalnych producentów żywności. W trakcie kiermaszu w godz. 11.00-17.00 odbędą się warsztaty plastyczne: godz. 11.00-12.30 – ozdabianie pierników, godz.12.30-14.00 – tworzenie stroików bożonarodzeniowych, godz. 14.00-15.30 – malowanie bombek, godz. 15.30-17.00 – tworzenie ozdób świątecznych. Ilość miejsc na warsztaty ograniczona. Nie zabraknie też występów artystycznych. W godz. 11.00-15.00 na scenie będą występowały dzieci i młodzież z terenu Dzielnicy Wesoła, usłyszymy wówczas najpiękniejsze polskie kolędy.

Dla najmłodszych o godz. 15.00 przygotowane zostało przedstawienie z Mikołajem pt. „Świąteczne marzenia” w wykonaniu Studia Artystycznego Arlekin. Pełna humoru i ciepła opowieść o świątecznych zwyczajach, skrytych marzeniach oraz o tym, że każdy może stać się lepszą osobą. O godz. 16.00 natomiast odbędzie się loteria świąteczna. Każdy kto zgłosi chęć udziału poprzez wrzucenie do świątecznego pojemnika karteczki ze swoimi imieniem i nazwiskiem będzie miał szansę wygrać, m.in. rękodzieło podarowane przez wystawców, karnety ufundowane przez Klub Sportowy Mrs. Sporty Wesoła oraz kalendarze i zestawy pocztówek z Wesołej przekazane przez Stowarzyszenie „Sąsiedzi dla Wesołej”.

Po loterii o godz. 16.15 zapraszamy na koncert Pani Natalii Kovalenko – sopranistki, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świata muzyki. Koncertuje w Europie i na Ukrainie oraz jest jurorem w wielu i festiwalach. Występ Pani Natalii Kovalenko odbędzie się z gościnnym udziałem Chóru Malwy działającego przy Ośrodku Kultury. Na zakończenie kiermaszu o godz. 17.00 zachęcamy do obejrzenia świątecznego pokazu światła i laserów. Dodatkowymi atrakcjami będą konkursy, animacje dla dzieci, fotobudka ze świątecznym tłem, świątecznymi gadżetami do przebrania i natychmiastowym wydrukiem z możliwością personalizacji zdjęcia oraz poczęstunek dla sąsiadów – herbata zimowa z ciasteczkami i ciastem. Podczas kiermaszu będzie można także coś zjeść oraz wspólnie z innymi mieszkańcami ubrać choinkę.
Przez cały czas trwania kiermaszu z głośników popłyną najpiękniejsze kolędy. Tego dnia w Wesołej będzie już czuć atmosferę Świąt.

Organizatorami wydarzenia są Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Dzielnica Wesoła m.st. Warszawy. Partner: Mrs Sporty, Stowarzyszenie „Sąsiedzi dla Wesołej”. Patronat medialny: Wiadomości Sąsiedzkie, portal www.staramilosna.info

Lokalizacja wydarzenia

Miejsce: Urząd Dzielnicy Wesoła, Warszawa, 1 Praskiego Pułku (Wesoła) 33

Bartłomiej Kuleszewicz