Noc Muzeów pt. „Ceramika. Moc ognia”

Dodano przez
Noc Muzeów pt. „Ceramika. Moc ognia”
  • Rodzaj: impreza
  • Data:
  • Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła, 05-075 Warszawa, Stefana Starzyńskiego (Wesoła) 21

Po raz pierwszy w Wesołej zostanie zorganizowana NOC MUZEÓW pt. „CERAMIKA. MOC OGNIA”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców w dniu 20 maja, w godz.19.00-23.00 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Na miejscu będzie czekało wiele atrakcji. Wydarzenie rozpoczniemy od MOZAIKI, czyli układania ceramicznych puzzli - dużej ilości kolorowych kafelków, które po złożeniu i dopasowaniu odpowiednich do siebie kolorów i kształtów zaprezentują nam obraz kwiecistej łąki. W planach mamy również CERAMICZNE MALOWANKI, czyli zajęcia plastyczne dla dzieci oraz warsztaty toczenia na KOLE GARNCARSKIM dla młodzieży i dorosłych. Ciekawym punktem programu będzie też POKAZ OGNIA ZE ŚWIATŁEM.

Pod osłoną majowej nocy zostaną zaprezentowane fuzje dwóch światów: pierwotnego ognia oraz nowoczesnego blasku świateł LED. Wszystko będzie okraszone wspaniałą muzyką, laserami i tajemniczą mgłą. Wytrwałym, na zakończenie wieczoru, proponujemy MALOWANIE BISKWITÓW. Ponadto przez cały czas trwania imprezy będzie miał miejsce wypał ceramiki w technice raku. Raku jest to rodzaj japońskiej ceramiki wypalanej w niekontrolowanej temperaturze w tzw. „żywym” ogniu. Do czerwoności rozgrzane naczynia wyciąga się specjalnymi szczypcami, aby następnie poddać je redukcji
w materiale redukcyjnym. Mogą to być trociny, woda lub nawet koński włos. Wypał w tej technice jest bardzo widowiskowym sposobem wypału ceramiki, ponadto redukowane naczynia zawsze mają charakterystyczny, zaskakujący i nieprzewidywalny wygląda szkliw.

Dodatkowo podczas wydarzenia będzie możliwość obejrzenia wystawy rzeźb przygotowanych przez młodzież z sekcji ceramiki z Ośrodka Kultury i Filii „Pogodna”. Współorganizatorem wydarzenia jest: MIMBRES Pracownia Ceramiki Doroty Łasisz.

Lokalizacja wydarzenia

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła, Warszawa, Stefana Starzyńskiego (Wesoła) 21

Bartłomiej Kuleszewicz