Koncert karnawałowy - Od Opola aż po Brodway

Dodano przez
Koncert karnawałowy - Od Opola aż po Brodway
  • Rodzaj: koncert
  • Data:
  • Miejsce: Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna", 05-075 Warszawa, Jana Pawła II (Wesoła) 25

22 stycznia (niedziela) o godzinie 17:00 Ośrodek Działań Twórczych “Pogodna” zaprasza na koncert karnawałowy w wykonaniu artystów Teatru Sabat: Mariusza Pawła Jaśko i Marty Wilk.

Recital największych szlagierów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej oraz hitów Broadway’u. Usłyszymy wielkie przeboje prezentowane na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wykonywane m.in. przez: Stana Borysa, Krzysztofa Krawczyka, Czerwone Gitary, Annę Jantar, Annę German czy Halinę Kunicką. Nie zabraknie repertuaru międzynarodowych artystów jak: Karel Gott, Dalida, Joe Dassin, Whitney Houston, Renato Carasone, Elton John. Finał koncertu wieńczą utwory ze światowej sławy musicali jak m.in.: „My Fair Lady”, „Taniec Wampirów”, „Romeo&Julia”, „Jekyll&Hyde”, “Tell me on a Sunday”, “Opera za trzy grosze”, „Cabaret” oraz z repertuaru niezapomnianych gwiazd Broadway’u jak Frank Sinatra, Barbra Streisand, Liza Minnelli, Olivia Newton-John czy Dean Martin.

Marta Wilk - wokalistka, aktorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadząc działalność koncertową, współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. W 2000 roku związała się z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Miała tam okazję zmierzyć się z repertuarem nieco lżejszym, biorąc udział w spektaklach muzycznych takich jak: Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Show, Dyzma i innych. Jej inklinacje muzyczne zaczęły oscylować w kierunku musicalu i piosenki poetyckiej. Wykonując z sukcesem ten repertuar, stała się laureatką wielu konkursów m. in. I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2003, Nagrody na Festiwalu im. A. German Zielona Góra 2004. Jest także finalistką Konkursu im. A. Osieckiej w Warszawie w 2004 roku. Od 2006 roku zajęła się wyłącznie repertuarem rozrywkowym. Szerokie możliwości wokalne pozwalają jej na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu.

Mariusz Jaśko - wokalista, aktor, solista teatru “Sabat” Małgorzaty Potockiej z Warszawy, absolwent Studium Wokalno - Aktorskiego w Krakowie. Współpracował przez kilka lat z chorzowskim teatrem “Rozrywki” biorąc udział m.in. w spektaklach: „Cabaret”. „Skrzypek na dachu”, „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, „Rocky Horror Show” i innych. Był artystą teatru “Faktu” Niny Repetowskiej w Krakowie oraz teatru “Broadway” Małgorzaty Obłój w Szczecinie. Śpiewał w licznych konkursach, festiwalach i projektach muzycznych. Występował w satyrycznym programie: “Dziennik telewizyjny Jacka Federowicza” w tvp. Jest współtwórcą broadwayowskiego show - Rewia Musicalowa (www.rewia-musicalowa.pl).

Lokalizacja wydarzenia

Miejsce: Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna", Warszawa, Jana Pawła II (Wesoła) 25

Ośrodek Działań Twórczych Pogodna