Honduras - pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza

Dodano przez
Honduras - pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza
  • Rodzaj: wykład
  • Data:
  • Miejsce: Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna", 05-075 Warszawa, Jana Pawła II (Wesoła) 25

Już 27 stycznia (niedziela) Ośrodek Działań Twórczych “Pogodna” zaprasza na kolejne spotkanie z archeologiem, kulturoznawcą i podróżnikiem - Markiem Łasiszem. Tym razem przedmiotem tego wystąpienia będzie opis jego podróży do Hondurasu.

Jak mówi sam Marek Łasisz: “Honduras to niezmiernie ciekawy kraj położony w Ameryce Środkowej, często określany jako czwarty najbardziej niebezpieczny kraj na świecie. Jest też państwem niezwykle malowniczym i zróżnicowanym. Możemy znaleźć tu potężną dżunglę, a w niej wspaniałe rośliny i piękne zwierzęta, takie jak papugi czy tukany. Gęsta roślinność kryje tu również ruiny jednego z najpiękniejszych miast cywilizacji Majów, czyli Copan. Będąc w Hondurasie nie można także pominąć wyspy Utila, która jest jednym z najprzyjemniejszych miejsc pod słońcem. Pyszne jedzenie w restauracjach jest tu niezwykle tanie, ludzie są po prostu wspaniali, a plaża i palmy przepiękne.”

Swoją prelekcję pan Łasisz wzbogaci o zdjęcia i filmy swojego autorstwa, które przeniosą nas w barwny i egzotyczny świat Ameryki Łacińskiej. Za całą pewnością będzie można zobaczyć najważniejsze i najcenniejsze historyczne artefakty Hondurasu, m. in. pozostałości po cywilizacji Majów.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Gorąco zachęcamy do licznego przybycia, wysłuchania wykładu i zadawania pytań podróżnikowi. Zapraszamy!

Lokalizacja wydarzenia

Miejsce: Ośrodek Działań Twórczych "Pogodna", Warszawa, Jana Pawła II (Wesoła) 25

Ośrodek Działań Twórczych Pogodna