Dzień otwarty w Ośrodku Kultury Wesoła

Dodano przez
Dzień otwarty w Ośrodku Kultury Wesoła
  • Rodzaj: impreza
  • Data:
  • Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła, 05-075 Warszawa, Stefana Starzyńskiego (Wesoła) 21

8 września otwieramy nowy sezon w Ośrodku Kultury. Zapraszamy w godz. 14.00-18.00 do siedziby przy ul. Starzyńskiego 21 na Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentujemy propozycję zajęć sekcyjnych. W sezonie 2019/2020 w naszej ofercie znalazło się wiele nowych propozycji! Najmłodsze dzieci zachęcamy do nauki języka angielskiego poprzez grę na instrumentach, śpiew i rymowanie.

Na zajęcia MUSICAL BABIES zapraszamy w każdy czwartek o godz. 10:00 (dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat), zaś na zajęcia MUSICAL ENGLISH (dzieci 3-6 lat) – w czwartki lub soboty o godz. 11:00.

ARTYSTYCZNIE KULTURALNI to okazja do kreatywnych spotkań z różnymi technikami plastycznymi, takimi jak origami, mozaika lub malowanie herbatą. Zajęcia dla dzieci od 5 do 10 lat, w każdy piątek o godz. 16:00. Chętnych do kształcenia zdolności plastycznych zapraszamy również na ZAJĘCIA PLASTYCZNO - ARTYSTYCZNE (dzieci 6-11 lat, wtorki, godz. 16:00). Podczas spotkań uczestnicy zmierzą się z pejzażem, martwą naturą, abstrakcją, ale też zyskają podstawowe wiadomości na temat optyki i właściwości kolorów. Dzieci i młodzież (6-15 lat) zachęcamy do udziału w zajęciach naukowych.

PRACOWNIA PRZYRODNIKA to spotkania, które mają na celu rozbudzenie w uczestnikach fascynacji światem nauki (środy, godz. 16:00 oraz godz. 17:45). W czasie trwania zajęć, do dyspozycji będą różne narzędzia - od kluczy do rozpoznawania gatunków, poprzez przyrządy pomiarowe i analizy chemiczne, aż do mikroskopów wyposażonych w kamery cyfrowe. Zajęcia, przyjazne dla osób ze spektrum autyzmu, poprowadzi dobrze znana mieszkańcom Wesołej, lokalna przewodniczka, inicjatorka spacerów „Nornik Łąking” - Dorota Wrońska.

Młodzież w wieku 10-14 lat zapraszamy w soboty o godz. 10:00 na WARSZTATY TEATRALNE. „Teatr na pustej podłodze” to spotkania pobudzające wyobraźnię, uczące pracy gestem, słowem i emocją. To też okazja do odkrywania radości płynącej z pracy zespołowej i przynależności do grupy. Warsztaty poprowadzi znany i lubiany aktor, Wojciech Starostecki. Dla dorosłych, chętnych na spotkanie ze sztuką improwizacji i grą aktorską, zajęcia poprowadzi uznana aktorka – Olga Miłaszewska.

ZAJĘCIA AKTORSKIE IMPRO – w każdy poniedziałek o godz. 19:30.

Młodzież powyżej 16 r.ż. i dorosłych zapraszamy na lekcje JĘZYKA WŁOSKIEGO od postaw – czwartki, godz. 18:45. Dla dorosłych w tym roku przewidujemy również naukę JĘZYKA ANGIELSKIEGO – poniedziałek, godz. 17:00 (grupa początkująca) lub 18:00 (grupa średnio zaawansowana).

Wszystkich fanów muzyki zapraszamy w środy na NAUKĘ GRY NA UKULELE – bez ograniczeń wiekowych! Raz w miesiącu, w soboty o godz. 9:00, zachęcamy do udziału w WARSZTATACH FLORYSTYCZNYCH. To okazja do kreatywnych, międzypokoleniowych spotkań dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Zapraszamy również do sekcji, które kontynuują swoją pracę. Taniec Nowoczesny dla dzieci, Nauka Tańca dla dorosłych, Pracownia Malarska, Joga, Gimnastyka Kręgosłupa, Nauka Gry na Pianinie, Studio Piosenki i wiele innych – pełna oferta zajęć dostępna jest na stronie www.domkulturywesola.net. Na zajęcia możesz zapisać siebie albo dziecko przez Internet. Wejdź na stronę www.strefazajec.pl, stwórz swoje konto i wybierz zajęcia które Cię interesują.

Podczas Dnia Otwartego zapraszamy także na Piknik Rodzinny pt. „Twórcze budowanie z klocków Lego w rodzinnej strefie zabawy”. Piknik o charakterze integracyjno-edukacyjnym zostanie przeprowadzony we współpracy z Fundacją „Akademia Iwony Kalaman”. Projekt będzie składał się z pięciu stanowisk. Pierwsze z nich to twórcze budowanie z klocków Lego. Przy drugim stanowisku „Smyk” pod okiem animatora dzieci wraz z rodzicami będą mogły wybudować gigantyczne budowle takie jak domek, wierze czy labirynt przy pomocy Mega Gigantycznych Klocków. Trzecie stanowisko to gigantyczna gra planszowa Chińczyk. Filcowanie to czwarte stanowisko. Będzie to nic innego jak zabawa z kolorowym filcem. Ostatnim stanowiskiem zaś będą „Rodzinne Sadzeniaki”, gdzie pod okiem animatorów cała rodzina będzie zabawiać się w integracyjną Eko-zabawę.

Jednak to nie jedyny Piknik Rodzinny, który odbędzie się tego dnia. Fundacja Rodzinna w ramach projektu „Edukacyjne Pikniki Rodzinne” przeprowadzi warsztaty skierowane do rodzin. Projekt obejmuje: gry i zabawy podwórkowe, rodzinne gry planszowe, kącik dla maluszka z zabawkami edukacyjnymi, namiotem i tunelem, a także nauka chodzenia na szczudłach.

Jednak to nie jedyne atrakcje przygotowane ma ten dzień. Podczas wydarzenia będzie miał miejsce finał projektu „Wesoła-ceramiczne inspiracje!”, w trakcie którego zaprezentowana zostanie ceramiczna makieta dzielnicy Wesoła. Jej autorami są mieszkańcy dzielnicy, którzy przyłączyli się do projektu i pod czujnym okiem ceramiczki Pani Joanny Maciąg tworzyli ceramiczne modele. Projekt realizowany z okazji 50-lecia nadania praw miejskich dzielnicy Wesoła.

Lokalizacja wydarzenia

Miejsce: Ośrodek Kultury Wesoła, Warszawa, Stefana Starzyńskiego (Wesoła) 21

Bartłomiej Kuleszewicz