Marian Mahor
Uzupełnij profil

Marian Mahor

Lista:
Okręg wyborczy:Numer 3 - Stara Miłosna Zachód
Liczba głosów:393 (12.13%)
Pełniona funkcja:kandydat do rady dzielnicy

Marian Mahor o sobie

Dlaczego warto na mnie zagłosować?

Kim Jestem?
Od 12 lat pracuję w samorządzie jako zastępca burmistrza ds. społecznych w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy: Z Wesołą, a ściślej ze Starą Miłosną związany jestem już blisko ćwierć wieku. Tutaj założyłem rodzinę, do tutejszych szkół uczęszczały moje dorosłe dzisiaj dzieci: Joanna i Maks. Przez kilka lat byłem społecznym wiceprezesem Stowarzyszenia Sąsiedzkiego Stara Miłosna oraz wiceprezesem stowarzyszenia sportowego KS Wesoła. Jestem aktualnym przewodniczącym Koła PO RP Wesoła.

Z wykształcenia jestem teatrologiem, reżyserem teatralnym, dramaturgiem. Mam tytuły magistra studiów teatralnych paryskiej Sorbony oraz teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem członkiem powołanego przez Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz Zespołu Sterującego „Programu Rozwoju Edukacji w Warszawie 2013-2020”.

Czego dokonałem?
Jako wiceburmistrz Wesołej odpowiadałem w ostatnich latach za oświatę, kulturę i sport, po- moc socjalną i mieszkaniową oraz szerokopojęte sprawy społeczne. Zasadnicze osiągnięcia tych lat to nowe obiekty oświatowe i wychowawcze tj. szkoły, przedszkola i żłobki, program budowy mieszkań komunalnych, place zabaw, siłownie plenerowe, trasy narciarskie i ścieżki rowerowe. Od kilku lat mamy w dzielnicy dwa wyjątkowe obiekty sportowe: lodowisko i rolkowisko. W szkołach odnotowujemy stałe postępy w jakości i wynikach nauczania. Powstają klasy sportowe i dwujęzyczne, realizowane są liczne projekty edukacyjne, kulturalne i sportowe. Pracują w nich świetni nauczyciele, laureaci licznych nagród przyznawanych na mój wniosek przez MEN. Kuratora Mazowieckiego, czy Prezydenta m.st. Warszawy. W zespoleniu z edukacją funkcjonuje i rozwija się w dynamicznie sport. Nosi młodzi sportowcy uzyskują znakomite wyniki na arenie warszawskiej, krajowej i międzynarodowej w takich dyscyplinach jak: badminton, szermierka, judo, szachy, łucznictwo czy żeńska piłka ręczna. Pod moim kierunkiem znakomicie rozwinęły się w dzielnicy Młodzieżowa Rada Dzielnicy oraz Dzielnicowa Rada Seniorów realizujące wiele ciekawych inicjatyw dla swoich środowisk.

Jakie są moje plany?
Jako radny w nadchodzącej kadencji chciałbym wspierać i inicjować projekty społeczne dedykowane mieszkańcom dzielnicy, głównie młodym i seniorom, oraz stworzyć nowoczesne liceum ogólnokształcące, sfinalizować dzielnicowy kompleks obiektów sportowych i doprowadzić do powstania atrakcyjnego obiektu instytucji kultury w centrum Wesołej. Zamierzam także doprowadzić do powstania Strategii społecznej WESOŁA 2020-2030 jako katalogu priorytetów dzielnicowych na najbliższe lata.

Historia

  • W 2010 startował z listy KW Platforma Obywatelska RP zdobywając 257 głosów
  • W 2014 startował z listy KW Platforma Obywatelska RP zdobywając 203 głosy
  • W 2018 startował z listy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska zdobywając 393 głosy