Hubert Zieliński
Uzupełnij profil

Hubert Zieliński

Lista:
Okręg wyborczy:Numer 3 - Stara Miłosna Zachód
Liczba głosów:261 (8.06%)
Pełniona funkcja:kandydat do rady dzielnicy

Hubert Zieliński o sobie

26 lat, z wykształcenia magister geografii, z zamiłowania społecznik, z pasji turysta. Nie lubi się nudzić, w tym roku przebiegł maraton, wszedł na Olimp i zamierza zdobyć Koronę Gór Polski. 

Od lat związanym z wesołowskim harcerstwem, aktualnie szczepowy szczepu 44 MDHiZ. Animator dla dzielnicy Wesoła w ramach projektu Warszawa Lokalnie. Od pięciu lat członek Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego, w ramach której prowadzi Doraźny Zespół Tematyczny do spraw Miejsca Aktywności Lokalnej. 

Jest najmłodszym radnym w historii dzielnicy Wesoła, bezpartyjny. W ostatniej kadencji rady zasiadał w Komisji Rewizyjnej, Doraźnej Komisji do spraw Wschodniej Obwodnicy Warszawy oraz był wiceprzewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska. Bierze udział w dyskusji nad kształtem komunikacji miejskiej w Wesołej, o której regularnie pisze w lokalnej prasie. Z ramienia rady od kilku edycji członek dzielnicowego Zespołu ds. Budżetu Partycypacyjnego. 

Zaangażowany w propagowanie samorządności wśród młodzieży i orędownik współpracy urzędu z Młodzieżową Radą Dzielnicy. Uważa za trafne stwierdzenie Jana Zamoyskiego „takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie”. Jako radny prowadził dla uczniów lekcje, na których opowiadał o tym jak młodzi ludzie mogą brać odpowiedzialność za siebie i swoje otoczenie.

Historia

  • W 2014 startował z listy KKW WESOŁA 2014 zdobywając 67 głosów
  • W 2018 startował z listy Tak Wesoła 2018 zdobywając 261 głosów