Windykacja / Wdrażanie procedur windykacyjnych / Poprawa płynności finansowej firmy

Jeżeli prowadzą Państwo firmę, w której towary lub usługi są sprzedawane z odroczonym terminem płatności, na pewno spotkali się Państwo z sytuacją, kiedy trzeba było się upominać o zapłatę. Zjawisko zatorów płatniczych jest jednym z większych problemów trapiących polskich przedsiębiorców, szczególnie dotkliwych w nadchodzących czasach spowolnienia gospodarczego.
Sposobem na rozwiązanie tego zagadnienia jest wsparcie profesjonalnej windykacji, która będzie działać z ramienia firmy, nie odstraszy Klientów oraz we współpracy z działem księgowości, działem sprzedaży poprawi płynność finansową Państwa firmy.

Zaproponowany model windykacji poprawi wewnętrzną komunikację, zweryfikuje umowy z Kontrahentami, proces wystawiania faktur, opracowane zostaną procedury zachowań windykacji oraz poszczególnych osób w przedsiębiorstwie w oparciu o wiekowanie należności. Usługa co do zasady powinna mieć charakter stały, wypracowanym modelu współpracy odpowiadam za działania prewindykacyjne, windykację, kierowanie spraw na drogę postępowania sądowego.

Zalety:

+ Brak kosztów zatrudnienia nowego pracownika,
+ Przeciwdziałanie zjawisku utraty Kontrahentów na skutek działania windykacji zewnętrznej,
+ Poprawa ściągalności należności we wczesnych etapach wymagalności faktur,
+ Zmniejszenie kwoty odpisanych należności z powodu nieściąganych długów,
+ Kontrola należności od momentu wystawienia faktury do ewentualnej egzekucji komorniczej,
+ Faktura VAT, umowa B2B, zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzanych danych.

Zapraszam do kontaktu,
Piotr
Tel. 530 360 271