Najnowsze wiadomości z kategorii Wydarzenia

Konferencja śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II

Dodano w Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie zaprasza na Konferencję śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II - „Jezus Chrystus jedynym ratunkiem człowieka”. Konferencja odbędzie się 9 października 2011 (niedziela) o godz. 19.00. Poprowadzi ją ksiądz Bartłomiej Kopeć.

Wieczór filmowy - projekcja filmu dla młodzieży i dorosłych „Lady Jane”

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Historyczny dramat kostiumowy z 1986 roku, reż. Trezor Nunc, występują: Helana Bonham Carter, Cary Elves i in. „Piękna historia miłosna z wzruszającym zakończeniem. Anglia, XVI wiek. Król Henryk VIII umiera, zostawiając…

Wycieczka przyrodnicza w Wesołej z okazji Europejskich Dni Ptaków

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na wycieczkę przyrodniczą w Wesołej z okazji Europejskich Dni Ptaków 2011. Wycieczka odbędzie się 1 października (sobota). Zbiórka: parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła, ul. 1. Praskiego Pułku, godz. 9:00.

Wystawa fotografii i malarstwa "Ring of Fire"

Dodano w Kultura, Wydarzenia

15 września o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich do Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” na wystawę fotografii i malarstwa Zofii Kijak. Wystawa zatytułowana “RING OF FIRE” przedstawia obrazy o tematyce ogrodowej, portrety oraz kompozycje martwej natury. Na zdjęciach zaprezentowane zostaną pejzaże z miejsc, które odwiedziła autorka wystawy.

Finał III edycji konkursu ROCK ON już w najbliższą sobotę

Dodano w Kultura, Wydarzenia

W najbliższą sobotę, w Wesołej, odbędzie się III już edycja konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON. Do udziału w konkursie zgłosiło się 21 kapel z całej Polski, konkurencja była więc dość duża. Ostatecznie jednak, na scenie zaprezentują się zespoły: SHARON, AMNEZJA, LeNive, BLACK SUN, AFTER SHOCK i ASHTRAY. Oceniać je będzie Jury w składzie: Piotr Wiliński – przewodniczący, basista w zespole Syndrom Kreta, Ryszard Rutkowski - perkusista, Zbigniew Żak – kompozytor i multiinstrumentalista.

Closterkeller i Farben Lehre na finale konkursu "Rock on"

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Już po raz trzeci, Ośrodek Kultury w Wesołej, organizuje konkurs amatorskich zespołów rockowych. “Rock on” odbędzie się 3 września na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 1 Praskiego Pułku 31. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 16. Poza częścią konkursową, jak zawsze, przewidziany jest występ gwiazdy wieczoru, w tym roku będzie to Farben Lehre i Closterkeller.

Podsumowanie akcji Lato w mieście w SP173

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

22 lipca dobiegła końca akcja “Lato w mieście” w Szkole Podstawowej nr 173. Jak co roku, cieszyła się ona ogromną popularnością wśród dzieci, dla których zorganizowano szereg atrakcji. Koordynatorzy akcji dołożyli wszelkich starań aby te 4 tygodnie obfitowały w ciekawe wydarzenia, by nikt nie mógł powiedzieć, że wakacje w mieście są nudne.

Babskie wieczory

Dodano w Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy wszystkie panie (oprócz zołz i cierpiętnic !) na Babski wieczór w każdy pierwszy piątek miesiąca, ul. Trakt Brzeski 28 (budynek OSP) Stara Miłosna godz. 19:00 Ne musisz być przebojowa, młoda,…

Zaproszenie na kolejny Wieczór Chwały do koscioła na Borkowskiej

Dodano w Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza 1 Lipca 2011(piątek) na Wieczór Chwały do drewnianego kościoła przy ulicy Borkowskiej 1. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza Święta…

Noc Świętojańska

Dodano w Wydarzenia

Magia nocy świętojańskiej, Czary, wróżby, tajemnicze znaki - tego wszystkiego można się spodziewać w nocy z 23 na 24 czerwca. Jest to bowiem zaczarowana noc, obchodzona dawniej wśród Słowian jako święto ognia i wody.