Najnowsze wiadomości z kategorii Wydarzenia

Spotkanie autorskie z Mellerami

Dodano w Kultura, Wydarzenia

1 grudnia (czwartek) o godzinie 18:30 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wesoła, ul. I Praskiego Pułku 31, odbędzie się promocja książki pt.: “Gaumardżos!…

Projekcja filmu „W poszukiwaniu starego Tybetu”

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Projekcją filmu „W poszukiwaniu starego Tybetu” oraz spotkaniem z Thomasem Schmidtem - jednym z autorów obrazu, rozpocznie się warszawska edycja festiwalu „Przestrzeń Umysłu”. Już 23 listopada, o godzinie 19:30 w Ośrodku Działań Twórczych w Starej Miłosnej rozpocznie się warszawska edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Buddyjskiego „Przestrzeń Umysłu”. Film dokumentalny „W poszukiwaniu starego Tybetu” został nakręcony w 2007 roku, podczas podróży Thomasa Schmidta i Marii Przyjemskiej do prowincji Kham we wschodnim Tybecie. Autorzy postanowili ukazać ludziom wychowanym w zachodnim świecie całkiem odmienną od naszej kulturę wschodu. W tym celu odwiedzili kolebkę Buddyzmu Tybetańskiego Diamentowej Drogi.

Iquitos i Amazonia, czyli przygoda w południowoamerykańskiej dżungli

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

20 listopada (niedziela) o godzinie 17:00, w Ośrodku Kultury Wesoła, odbędzie się pokaz slajdów i prelekcja pt.: “Iquitos i Amazonia, czyli przygoda w południowoamerykańskiej dżungli”. Przez niedostępne rejony Amazonii poprowadzi Państwa Marek Łasisz - archeolog i kulturoznawca.

Wernisaż prac konkursowych "Wesoła - nieznane oblicza"

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy prac uczestników konkursu fotograficznego “Wesoła - nieznane oblicza”. Konkurs został ogłoszony 14 lutego, zakończony 10 października. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów 3 listopada. Na wernisażu zostaną wręczone nagrody laureatom konkursu.

Spotkanie autorskie z prof. Grzegorzem Nowikiem

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Szanowni Państwo, zapraszamy na kolejną Otwartą Lekcję Historii w Bibliotece w Wesołej. Tym razem tematem będzie Bitwa Warszawska i wojna z lat 1918-20. Spotkamy się z profesorem Grzegorzem Nowikiem, autorem książki “Wojna światów - 1920 Bitwa Warszawska”.

Projekt „Ceramik Loco”

Dodano w Kultura, Edukacja, Wydarzenia

Dwie dziewczyny, które pragną dzielić się swoimi pasjami stworzyły niebanalny projekt, aby móc zabrać Państwa w ceramiczną podróż po hiszpańsku do Ameryki Łacińskiej. Dzięki ceramicznej podróży pełnej niespodzianek możecie się przenieść do peruwiańskiej selvy, albo na ekwadorski równik. Zorganizują zabawę poprzez tworzenie w materii ceramicznej, śpiewanie, pokaz zdjęć z przepięknych terenów Ameryki, opowieści, filmy i wspomnienia z podróży. Zapewnią wszystkie niezbędne materiały do pracy, nauczą podstawowych technik lepienia w glinie i na kole garncarskim. Każdą pracę wypalą w piecu do wypału ceramiki.

Konferencja z cyklu „Śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II”

Dodano w Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie zaprasza na kolejną Konferencję z cyklu „Śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II” – tym razem poświęconą Mszy Świętej i zatytułowaną „Eucharystia- szczytem i źródłem życia chrześcijańskiego”. Poprowadzi ją ksiądz Bartłomiej Kopeć.

Zaduszki Jazzowe w wykonaniu Dixie Warsaw Jazzme

Dodano w Kultura, Wydarzenia

2 listopada (środa) o godz.18.00 zapraszamy do Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy na ZADUSZKI JAZZOWE. Koncert w wykonaniu Dixie Warsaw Jazzmen. Wystąpią: Włodzimierz Halik, Zygmunt K. Jagodziński, Stefan Woźniakowski, Andrzej „Bigol” Bigolas. Prowadzenie – Magdalena Cuisset.

Motylek Emilek - teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Teatru VENA

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

30 października (niedziela) na godzinę 16:00 Ośrodek Działań Twórczych “Pogodna” zaprasza na teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Teatru VENA. Nie tak dawno temu, na pięknej łące mieszkał motylek Emilek. Był piękny,…

Odyseja umysłu

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

„Słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem” – tak brzmi stare, chińskie powiedzenie. Właśnie na tym powiedzeniu opiera się program Odyseja umysłu, który za cel stawia sobie rozwój zdolności twórczych. Pięciomiesięczne warsztaty, w tym wypadku skierowane są dla uczniów szkół podstawowych klas I – V są niewątpliwie ciekawą i rozwijającą formą spędzania wolnego czasu.