Najnowsze wiadomości z kategorii Wydarzenia

"Fiesta Mexicana!" z Ceramik Loco

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Za oknem zima, śnieg, lekki mróz, biało… ale w Ośrodku Kultury w Wesołej już od 9.00 rano 19 stycznia br. było kolorowo i bardzo gorąco. Dziewczyny, Dorota Łasisz i Kasia Winiarska z projektu “Ceramik Loco”, zabrały dzieci tego dnia w podróż do bajkowego Meksyku. Była prezentacja zdjęć z podróży po tym pięknym kraju, spacer po kolorowych ulicach i karaibskiej plaży o delikatnym, żółtym piasku oraz zbieranie muszli nad Zatoką Meksykańską… Kolejną atrakcją było wycinanie przez dzieci girland i lepienie z gliny naczyń stylizowanych na Talavera, pozowanie do zdjęć w wielkich kapeluszach sombrero z flagą Meksyku w dłoni. Wszystko to odbyło się w wyjątkowej oprawie przy muzyce meksykańskich mariachi.

Nasze Pasje i Talenty - Zgłoś się już dziś i zaprezentuj swoje zdolności sceniczne!

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Celem przeglądu jest popularyzowanie amatorskich działań artystycznych, promowanie talentów rozbudzanie zainteresowania działaniami twórczymi i rozwijanie kreatywności, nabywanie i doskonalenie umiejętności autoprezentacji oraz wzrost aktywności lokalnej.

Akcja "Zima w Mieście 2012" w Wesołej

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Jak co roku w trakcie ferii zimowych organizowana jest akcja “Zima w Mieście”. Rozpoczyna się ona 16 stycznia i trwa do 27 stycznia. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy mają możliwość brania udziału zarówno w akcjach dzielnicowych jak i miejskich. Wszystkie zajęcia w ramach akcji są bezpłatne, uczestnicy ponoszą jedynie koszt wyżywienia w punktach dziennego pobytu w wysokości 7 zł dziennie.

Halowe Noworoczne Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

7 stycznia (sobota) o godzinie 10.00, Stowarzyszenie Szwadron Jazdy RP, organizuje Halowe Noworoczne Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody. Towarzyskie Zawody w skokach odbędą się w Starej Miłośnie, ul. Szkolna 14.

Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

W najbliższy piątek 16 grudnia rusza wystawa plenerowa: “Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód”. Wystawa jest integralna częścią Festiwalu kultury buddyjskiej “Przestrzeń umysłu”. Przedstawia proces rozwoju nauk buddyjskich od momentu ich powstania, aż do współczesnych czasów, kiedy to dotarły do zachodnich społeczeństw. Szczególną uwagę poświęcono w ekspozycji szkole Karma Kagyu - jednej z linii przekazu buddyzmu tybetańskiego Diamentowej Drogi. Ta licząca sobie ponad 1000 lat tradycja duchowa dziś jest jedną z najszybciej i najpełniej rozwijających się szkół na Zachodzie.

Starożytna mądrość we współczesnym świecie

Dodano w Kultura, Wydarzenia

16 grudnia piątek o godz. 19.30 w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” odbędzie się wykład pt.: „Starożytna mądrość we współczesnym świecie”, który wygłosi Grzegorz Kuśnierz. Wykład połączony został z otwarciem wystawy “Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód.”

Nie tylko fanfary - Koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci.

Dodano w Kultura, Wydarzenia

16 grudnia (piątek) godz. 10.40, w Ośrodku Działań Twórczych Pogodna, odbędzie się Koncert Filharmonii Narodowej dla dzieci, pt.:” Nie tylko fanfary”. Tym razem będzie to koncert instrumentów dętych blaszanych. Zespół będzie prezentował aranżacje wielu sławnych przebojów sal koncertowych w opracowaniu na dwie trąbki, róg, puzon i tubę.

Wyniki eliminacji mazowieckich XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Eliminacje mazowieckie OFKiP Wesoła 2011 odbyły się 10 grudnia 2011 r. pod patronatem honorowym Arcybiskupa diecezji warszawsko- praskiej Henryka Hosera SAC oraz Burmistrza Dzielnicy Wesoła Pana Edwarda Kłosa. W siedzibie głównej Ośrodka Kultury odbywały się przesłuchania w kat. „soliści/duety”, a Gimnazjum nr 120 w Warszawie- Wesołej w kategoriach „zespoły” oraz „chóry”.

Mikołajkowa Loco Podróż

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Kasia Winiarska i Dorota Łasisz w ramach stworzonego przez siebie projektu „Ceramik Loco” zorganizowały grupie dzieci wyjątkową wyprawę. Wczesnym rankiem 3 grudnia 2011r. wszyscy wybrali się w okolice pięknych Gór Świętokrzyskich do Ćmielowa, małej miejscowości, która jako jedyna w Polsce może pochwalić się Żywym Muzeum Porcelany.

Wernisaż malarstwa oraz decoupage "Rękoczyny"

Dodano w Kultura, Wydarzenia

1 grudnia (czwartek) o godz.19.00 w Ośrodku Działań Twórczych Pogodna zostaną wyeksponowane prace trzech twórców, specjalizujących się w różnych materiach…