Najnowsze wiadomości z kategorii Wydarzenia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „RADOŚĆ WIARY”

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie zaprasza do udziału w międzyparafialnym konkursie fotograficznym „RADOŚĆ WIARY”, który honorowym patronatem objął J.E. Ks. Bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego “Wesoła - nieznane oblciza”

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Już 13 grudnia (czwartek) w Ośrodku Działań Twórczych “Pogodna” będzie miało miejsce rozstrzygnięcie III edycji konkursu fotograficznego, odbywającego się pod hasłem “WESOŁA - NIEZNANE OBLICZA”. Patronat nad konkursem objął burmistrz dzielnicy Wesoła - Edward Kłos.

Otwarcie Szkoły Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej.

Dodano w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia

3 września razem z inauguracją nowego roku szkolnego 2012/2013 odbędą się uroczystości związane z otwarciem Szkoły Podstawowej nr 353 w Starej Miłośnie. O godzinie 11:00 w Kościele pw. Św. Hieronima odbędzie się Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks.Bp. Marka Solarczyka. Następnie o godzinie 12:30 odbędą się uroczystości w budynku nowej szkoły przy ulicy Cieplarnianej 23, które poprowadzi Pan Maciej Kurzajewski, a w części artystycznej wystąpi gościnnie Pani Krystyna Prońko.

Dzień otwarty dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w SP353

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

1 września (sobota) w Szkole Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej odbędzie się „Dzień otwarty” połączony z rozpoczęciem roku szkolnego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na godzinę 10:00. W programie: spotkanie z dyrektorem szkoły, zwiedzanie szkoły i…

Konkurs fotograficzny organizowany przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie - Ksiądz Krzysztof Cyliński zaprasza do uczestniczenia w wakacyjnym konkursie fotograficznym.

Dzień Wojska Polskiego na Dabrowieckiej Górze i w Dąbrówce

Dodano w Wydarzenia

Jako fascynaci umocnień Przedmościa Warszawa uroczyście obchodzimy Dni Wojska Polskiego na pamiątkę obrony Przedmościa z sierpnia 1920 roku- 15 sierpnia polskie wojska odzyskały Radzymin a dzień później odzyskały pierwszą linię obrony. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawy tematyczne związane z armią II Rzeczpospolitej (1918-1939) głównie militariów i oporządzenia żołnierskiego.

Jeszcze tylko miesiąc czekamy na zgłoszenia do konkursu fotograficznego Wesoła nieznane oblicza

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Głównym celem konkursu jest zainspirowanie osób fotografujących do dostrzeżenia walorów Dzielnicy Wesoła, odkrywania nieznanych, urokliwych miejsc i pozytywnych aspektów życia społeczności lokalnej, a także umożliwienie konfrontacji dokonań i doskonalenie warsztatu. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie 4 fotografie a ich technika wykonania jest dowolna.

Koncert z okazji 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej “Święta miłości kochanej Ojczyzny”

Dodano w Kultura, Wydarzenia

15 sierpnia w Kościele Św. Brata Alberta odbędzie się koncert z okazji 92. rocznicy Bitwy Warszawskiej…

Akcja "Lato w Mieście 2012" w Wesołej

Dodano w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia

Jak co roku w trakcie wakacji organizowana jest akcja “Lato w Mieście”. Rozpoczyna się ona 2 lipca i trwa do 31 sierpnia. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy mają możliwość brania udziału zarówno w akcjach dzielnicowych jak i miejskich. Wszystkie zajęcia w ramach akcji są bezpłatne, uczestnicy ponoszą jedynie koszt wyżywienia w punktach dziennego pobytu w wysokości 7 zł dziennie.

Dzieciaki z Wesołej w Strefie Kibica w Warszawie

Dodano w Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

27 czerwca (środa) między godziną 12:00 a 13:00 w Strefie Kibica pod Pałacem Kultury zaprezentują się dzieciaki z Wesołej. Cała akcja jest kontynuacją festiwalu Dziecięca Stolica, który co roku odbywa się w maju. Dotychczas podczas festiwalu dzieciaki z całej warszawy występowały na scenie przez cały dzień i każda dzielnica miała na to zaledwie kilka minut.