Najnowsze wiadomości z kategorii Wieści z ratusza

63 Dni Wolnej Polski

Dodano w Kultura, Wieści z ratusza, Wydarzenia

2 Października Rada i Zarząd dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Dyrektor Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła zapraszają na Dzień Poświęcony Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Zamknięcie skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Gościniec

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza, Komunikacja

Informujemy, że rozpoczęły się prace związane z przebudową skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Gościniec w Dzielnicy (pierwszy zjazd z ul. Trakt Brzeski od strony Centrum Warszawy). Prace zostaną zakończone w październiku.

Zakaz wstępu do lasu

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Nadleśnictwo Drewnica w Ząbkach informuje, że w związku z dużym zagrożeniem pożarowym od dnia 1 maja 2009 r. do odwołania, obowiązuje zakaz wstępu do lasu.

Jesienne porządki

Dodano w Wieści z ratusza

Wydział Ochrony Środowiska informuje, że w październiku 2007 roku będzie kontynuowana akcja podstawiania pojemników KP-7 na terenie Dzielnicy Wesoła. Kontenery, które będą stać w każdą sobotę października w godzinach od 900-1700 można zapełniać wszelkimi odpadami powstałymi po jesiennych porządkach. Poniżej przedstawiamy terminy oraz lokalizację kontenerów na poszczególnych osiedlach Dzielnicy.

Szybka Kolej Miejska od 6 listopada do Wesołej

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza, Komunikacja

Od 6 listopada 2006 trasa linii SKM S2 zostaje wydłużona od stacji Warszawa Rembertów do stacji Warszawa Wesoła i Warszawa Wola Grzybowska. W pociągach SKM obowiązuje taryfa biletowa ZTM tj. ceny biletów, uprawnienia do ulg i bezpłatnych przejazdów.

Marcinkiewicz: Trasa SKM wydłużona do Wesołej

Dodano w Wieści z ratusza, Komunikacja, Inwestycje

Wydłużenie od 10 grudnia trasy Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) do Wesołej oraz zakup wyłącznie niskopodłogowych tramwajów zadeklarował w niedzielę pełniący funkcję prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz. Zapewnił, że ani w tym, ani w przyszłym roku, nie będzie podwyżek biletów komunikacji miejskiej.

Samowola w Wesołej, czyli właściciel kontra urząd

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza, Komunikacja

Adam Białas, właściciel nieruchomości w warszawskiej Wesołej uważa, że władze dzielnicy naruszyły jego prawo własności. Naiwnie myślał, że prawo własności w Polsce jest rzeczą świętą…

Film o Wesołej i jej osiedlach

Dodano w Kultura, Wieści z ratusza

Pan Jacek Dzik, mieszkaniec Wesołej-Zielonej, nakręcił 90 - minutowy film o Wesołej i jej osiedlach. Oprawa muzyczna zajął się Michał Śmigielski. Film opowiada o historii, czasach obecnych i plany na przyszłość naszego regionu.

Obwieszczenie: Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 26 sierpnia 2005 r

Dodano w Wieści z ratusza

W sprawie podania do publicznej wiadomości informacji o numerach i granicach obwodów głosowania w mieście stołecznym Warszawie oraz o wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej, zarządzonych na dzień 25 września 2005 roku oraz w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 9 października 2005 roku.