Najnowsze wiadomości z kategorii Wieści z ratusza

Przebieg eurowyborów w Wesołej

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Czy ruszyliście na wybory chętnie i tłumnie, czy też komisje wyborcze świeciły pustkami? Na których polityków i partie zdecydowaliście się oddać swoje głosy? Jak wyniki wyborów z dzielnicy Wesoła mają się do krajowych rezultatów europejskiego referendum? Zapraszamy do lektury.

Ruszyła ekologiczna zbiórka choinek

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Choinki, które towarzyszyły nam w święta, nie pójdą na marne. W postaci biomasy trafią do elektrociepłowni, a następnie wrócą do naszych domów w postaci ciepła oraz energii elektrycznej. W środę, 8 stycznia, ruszyła akcja zbierania drzewek. Do końca miesiąca zawita ona do wszystkich dzielnic.

Relacja z Forum Biznesu Wesoła 2013

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

27 września, pod hasłem „Przedsiębiorcy + Samorząd + Organizacje Pozarządowe = Rozwój Regionu”, odbyło się Pierwsze Forum Biznesu Wesoła 2013. Na spotkanie zostali zaproszeni przedsiębiorcy z Wesołej i okolic, a patronatem objął je Burmistrz Wesołej Edward Kłos oraz Organizacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO).

Nazwij rondo!

Dodano w Wieści z ratusza

Zarząd Dzielnicy Wesoła planuje przeprowadzić konsultacje społeczne, których celem będzie nadanie nazw rondom. W Wesołej obecnie jest ich 10 i każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na nazwę. Władze Dzielnicy proponują, aby ronda nosiły imiona zasłużonych mieszkańców lub nazwy miejsc, zdarzeń, organizacji itp. charakterystycznych dla naszej dzielnicy.

Otwarcie Szkoły Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej.

Dodano w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia

3 września razem z inauguracją nowego roku szkolnego 2012/2013 odbędą się uroczystości związane z otwarciem Szkoły Podstawowej nr 353 w Starej Miłośnie. O godzinie 11:00 w Kościele pw. Św. Hieronima odbędzie się Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks.Bp. Marka Solarczyka. Następnie o godzinie 12:30 odbędą się uroczystości w budynku nowej szkoły przy ulicy Cieplarnianej 23, które poprowadzi Pan Maciej Kurzajewski, a w części artystycznej wystąpi gościnnie Pani Krystyna Prońko.

Akcja "Lato w Mieście 2012" w Wesołej

Dodano w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia

Jak co roku w trakcie wakacji organizowana jest akcja “Lato w Mieście”. Rozpoczyna się ona 2 lipca i trwa do 31 sierpnia. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy mają możliwość brania udziału zarówno w akcjach dzielnicowych jak i miejskich. Wszystkie zajęcia w ramach akcji są bezpłatne, uczestnicy ponoszą jedynie koszt wyżywienia w punktach dziennego pobytu w wysokości 7 zł dziennie.

Zbiórka liści

Dodano w Wieści z ratusza, Wydarzenia

Zespół Ochrony Środowiska informuje, że między 15 a 29 czerwca odbędzie się zbiórka liści na osiedlu Stara Miłosna. Liście należy zapakować w worki oraz zgłosić gotowość oddania liści do Wydziału Obsługi Mieszkańców osobiście lub pod numerem telefonu 22-773-60-03, najpóźniej do godz. 16:00 w…

Zbiórka odpadów gabarytowych

Dodano w Wieści z ratusza, Wydarzenia

Zespół Ochrony Środowiska informuje, że rozpoczyna akcję przyjmowania zgłoszeń odpadów gabarytowych od mieszkańców Dzielnicy Wesoła. Odpady będą odbierane u źródła. Gotowość wystawienia odpadów należy zgłosić telefonicznie lub osobiście do Wydziału Obsługi Mieszkańców (tel. 22 773-60-03). Prosimy o dokonywanie zgłoszeń najpóźniej do godz. 1600 w czwartek poprzedzający dzień zbiórki na danym osiedlu.

Zmiana rozkładu i wydłużenie linii S2 do Okęcia

Dodano w Wieści z ratusza, Komunikacja

1 czerwca zmieni się rozkład jazdy linii S2 Szybkiej Kolei Miejskiej. Dodatkowo, obecnie kursująca między Sulejówkiem a Dworcem Zachodnim linia, zostanie wydłużona do przystanku kolejowego Warszawa Lotnisko Chopina.

Piknik Wesoła 2012

Dodano w Aktualności, Edukacja, Kultura, Sport i turystyka, Wieści z ratusza, Wydarzenia

2 czerwca (sobota) w godzinach 12:00 - 22:00, tradycyjnie na terenach Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie odbędzie się Piknik Wesoła 2012, na który zaprasza Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy . Organizatorzy zapewniają bogaty program estradowy i rekreacyjny, m.in.: gry i zabawy, zawody sportowe, pokazy plenerowe, place rekreacyjne i wiele innych atrakcji oraz najwyższej jakości występy artystyczne.