Najnowsze wiadomości z kategorii Wieści z ratusza

Piknik Wesoła 2023 odwołany!

Dodano w Aktualności, Kultura, Wieści z ratusza

Po dwóch latach przerwy z powodu pandemii COVID-19, mieszkańcy dzielnicy oczekiwali powrotu Pikniku Wesoła. Niestety, tradycyjne święto dzielnicy również w tym roku nie odbędzie się, a przyczyna tkwi tym razem nie w obostrzeniach zdrowotnych, ale w ograniczeniach związanych z dostępem do terenu hipodromu.

Zmiana nazw ulic w Wesołej

Dodano w Wieści z ratusza

W ramach nowych przepisów “o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej”, które parlament uchwalił w kwietniu 2016 r., w Wesołej zmienione zostały następujące ulice:

Dzielnicowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości za nami!

Dodano w Wieści z ratusza

W dniu 11 listopada 2017 r. odbyły się Dzielnicowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele Świętego Brata Alberta.

Festyn Bożonarodzeniowy w Wesołej za nami!

Dodano w Kultura, Wieści z ratusza

W sercu wielu mieszkańców Wesołej jest już bardzo ciepło i świątecznie a to wszystko dzięki Festynowi Bożonarodzeniowemu, który odbył się 18 grudnia w Wesołej. Na jeden dzień parking przy Urzędzie Dzielnicy Wesoła zamienił się w bajkową, świąteczną krainę.

Wybory samorządowe w Wesołej - poznaj kandydatów i głosuj świadomie

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Wybory samorządowe w Wesołej i Starej Miłośnie zbliżają się wielkimi krokami i zostało już tylko kilka dni, aby podjąć decyzję, na kogo oddamy swój głos. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na listach wyborczych znajduje się wielu kandydatów, którzy mają radykalnie odmienne wizje tego, jak powinna wyglądać i działać nasza dzielnica. Dlatego wybierając, warto kierować się nie tylko przynależnością partyjną, ale także osobistymi poglądami, wykształceniem i doświadczeniem kandydata na radnego. Skąd wziąć wiarygodne i rzetelne informacje o osobach ubiegających się o stanowiska w samorządzie, dzięki którym świadomie oddamy głos w nadchodzących wyborach?

Przebieg eurowyborów w Wesołej

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Czy ruszyliście na wybory chętnie i tłumnie, czy też komisje wyborcze świeciły pustkami? Na których polityków i partie zdecydowaliście się oddać swoje głosy? Jak wyniki wyborów z dzielnicy Wesoła mają się do krajowych rezultatów europejskiego referendum? Zapraszamy do lektury.

Ruszyła ekologiczna zbiórka choinek

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Choinki, które towarzyszyły nam w święta, nie pójdą na marne. W postaci biomasy trafią do elektrociepłowni, a następnie wrócą do naszych domów w postaci ciepła oraz energii elektrycznej. W środę, 8 stycznia, ruszyła akcja zbierania drzewek. Do końca miesiąca zawita ona do wszystkich dzielnic.

Relacja z Forum Biznesu Wesoła 2013

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

27 września, pod hasłem „Przedsiębiorcy + Samorząd + Organizacje Pozarządowe = Rozwój Regionu”, odbyło się Pierwsze Forum Biznesu Wesoła 2013. Na spotkanie zostali zaproszeni przedsiębiorcy z Wesołej i okolic, a patronatem objął je Burmistrz Wesołej Edward Kłos oraz Organizacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO).

Nazwij rondo!

Dodano w Wieści z ratusza

Zarząd Dzielnicy Wesoła planuje przeprowadzić konsultacje społeczne, których celem będzie nadanie nazw rondom. W Wesołej obecnie jest ich 10 i każdy mieszkaniec może zgłosić swój pomysł na nazwę. Władze Dzielnicy proponują, aby ronda nosiły imiona zasłużonych mieszkańców lub nazwy miejsc, zdarzeń, organizacji itp. charakterystycznych dla naszej dzielnicy.

Otwarcie Szkoły Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej.

Dodano w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia

3 września razem z inauguracją nowego roku szkolnego 2012/2013 odbędą się uroczystości związane z otwarciem Szkoły Podstawowej nr 353 w Starej Miłośnie. O godzinie 11:00 w Kościele pw. Św. Hieronima odbędzie się Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks.Bp. Marka Solarczyka. Następnie o godzinie 12:30 odbędą się uroczystości w budynku nowej szkoły przy ulicy Cieplarnianej 23, które poprowadzi Pan Maciej Kurzajewski, a w części artystycznej wystąpi gościnnie Pani Krystyna Prońko.