Najnowsze wiadomości z kategorii Sport i turystyka

Ułańskie zawody w Wesołej

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

W najbliższy weekend żołnierze Kawalerii Wojska Polskiego zmierzą się podczas jubileuszowych Mistrzostw Polski Militari. Zawody trwające dwa dni odbędą się, jak co roku, na hipodromie w Starej Miłośnie. Zapraszamy wszystkich miłośników oręża polskiego i nie tylko – wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Skatepark będzie, ale w Wawrze. To nieporozumienie!

Dodano w Sport i turystyka, Inwestycje, Wieści z ratusza

Młodzi ludzie z Wesołej od dawna proszą władze dzielnicy o budowę skateparku, czyli miejsca, w którym można pojeździć na deskorolce, rolkach czy rowerze typu BMX. Burmistrz Edward Kłos odpowiada, że taki obiekt może powstać w… Wawrze. Według mnie to pomysł chybiony i nieuzasadniony.

Przebiegnij Wesołą Stówę

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

12 września odbędzie się ósma edycja Maratonu organizowanego przez i dla mieszkańców dzielnicy. Bieg będzie miał miejsce w Starej Miłośnie, a wytyczona trasa ciągnie się malowniczymi ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Wielkie otwarcie placów zabaw – tylko u nas, obejrzyj je online!

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

23 sierpnia miało miejsce radosne wydarzenie, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Wesołej i Starej Miłosny – uroczyste otwarcie trzech nowoczesnych placów zabaw. Zobacz, gdzie teraz będą się bawić Twoje pociechy. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po tych atrakcyjnych obiektach – tylko na StaraMiłosna.info!

Towarzyskie skoki przez przeszkody

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

Już w najbliższą sobotę, 31 lipca na terenie Stowarzyszenia Szwadron Jazdy RP - Stara Miłosna odbędą się Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody. Rejestracja uczestników jest już zamknięta, ale zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania i oglądania tego widowiskowego sportu.

Spacer po Wesołej, spacer na zielono!

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

To już ostatnia okazją, aby wziąć udział w spacerze pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła. Czwarty spacer, który jak zwykle poprowadzą wykwalifikowane przewodniczki, będzie wiódł niezwykle interesującym szlakiem Zielona - Grzybowa.

Warsztaty Tańców Etnicznych

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

Za pośrednictwem tańca można wyrazić niemal wszystko, smutek, radość, wzruszenie - wachlarz emocji, które można przekazać w kilki ruchach jest nieograniczony. Wiele kultur wykształciło własne techniki tańca, które oprawione regionalną muzyką i odpowiednim strojem zachwycają do dnia dzisiejszego.

Kreatywne dokonania - prezentacje

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia, Sport i turystyka

Bardzo łatwo narzekamy na to, że wokół nas nic się nie dzieje, że nuda. Jak się okazuje nie jest to do końca prawdą, o czym będą się mogli Państwo przekonać podczas prezentacji dorobku sekcji działających przy Ośrodku Kultury Wesoła oraz Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna”.

Spacerkiem po centrum Wesołej

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

Domki wśród zieleni, szkoła, straż, policja – centrum dzielnicy – 6 czerwca br. już po raz trzeci spotykamy się w uroczym zakątku naszej stolicy. Wszystkich zainteresowanych historią naszej miejscowości, Burmistrz Wesołej zaprasza na spacer po urzekającym centrum dzielnicy.

Każdy może zostać drugim Kasparowem… teoretycznie

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

Rozgrywane na 64 polach „wojny” cieszą się niesłabnącą popularnością od VI wieku naszej ery. Grywali w nie królowie i wielcy tego świata oraz zwykli-niezwykli ludzie, którzy przy każdej okazji rywalizowali ze sobą w szachowych rozgrywkach.