Najnowsze wiadomości z kategorii Sport i turystyka

„Szlak Pozycji Przedmoście Warszawa 1915-1944” materializuje się na terenie Powiatu Otwockiego

Dodano w Kultura, Sport i turystyka

Dwie pierwsze tablice szlaku ufundowane przez starostwo powiatowe w Otwocku stanęły w zeszłą niedzielę na Dąbrowieckiej Górze i w Zagórzu. Ta ostatnia pełni rolę „witacza” dla turystów zmierzających od strony Starej Miłosny i Pohulanki. Usytuowana jest przy leśnej drodze nieopodal wyremontowanego przez nasze stowarzyszenie schronu obserwatora artylerii z 1915 roku.

Zagórze reaktywacja na opóźnione stulecie

Dodano w Kultura, Sport i turystyka

Miło nam poinformować, że w połowie lipca przystąpimy do remontu schronu obserwatora artylerii z 1915 roku w Zagórzu

Uczniowie SP 353 rowerami przez maj

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców reprezentuje dzielnicę Wesoła w programie „Rowerowy Maj”. Jest to kampania skierowana do uczniów szkół podstawowych, promująca zdrowy tryb życia, zrównoważoną mobilność i popularyzująca rower jako środek transportu.

Lato w mieście 2016 – nie ma miejsce na nudę w czasie wakacji

Dodano w Edukacja, Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

Wakacje to czas, który najmłodszym kojarzy się z beztroską i przygodą oraz odpoczynkiem od obowiązków. Dla rodziców jednak letnie miesiące stają się prawdziwym wyzwaniem i robią wszystko, aby zagospodarować swoim pociechom czas, gdy sami są w pracy.

10-ty jubileuszowy maraton w lasach Mazowieckiego Parku krajobrazowego

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

To już dziesiąta edycja Maratonu w Starej Miłośnie. W ostatnią sobotę października biegacze spotkają się na skraju naszego osiedla i ruszą na ścieżki Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, zmagać się z królewskim dystansem i z własnymi słabościami. Oby pogoda im sprzyjała, bo w historii różnie z tym bywało.

Dzieciaki z Wesołej w Strefie Kibica w Warszawie

Dodano w Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

27 czerwca (środa) między godziną 12:00 a 13:00 w Strefie Kibica pod Pałacem Kultury zaprezentują się dzieciaki z Wesołej. Cała akcja jest kontynuacją festiwalu Dziecięca Stolica, który co roku odbywa się w maju. Dotychczas podczas festiwalu dzieciaki z całej warszawy występowały na scenie przez cały dzień i każda dzielnica miała na to zaledwie kilka minut.

Piknik Wesoła 2012

Dodano w Aktualności, Edukacja, Kultura, Sport i turystyka, Wieści z ratusza, Wydarzenia

2 czerwca (sobota) w godzinach 12:00 - 22:00, tradycyjnie na terenach Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie odbędzie się Piknik Wesoła 2012, na który zaprasza Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy . Organizatorzy zapewniają bogaty program estradowy i rekreacyjny, m.in.: gry i zabawy, zawody sportowe, pokazy plenerowe, place rekreacyjne i wiele innych atrakcji oraz najwyższej jakości występy artystyczne.

Zajęcia z Nordic Walking

Dodano w Sport i turystyka

31 marca (sobota) o godzinie 16:00 oraz 1 kwietnia (niedziela) o godzinie 10:00, w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, TN Biegówki Wesoła organizuje zajęcia z Nordic Walking. W programie między innymi: - nauka techniki marszu z kijami uwzględniając poziom ćwiczących: zdrowotny, rekreacyjny, sportowy; - wykorzystanie kijów podczas ćwiczeń rozgrzewających, rozciągających i rozluźniających; - podczas zajęć kształtowane będą następujące cechy motoryczne: wytrzymałość, koordynacja i gibkość; - stosowane będą różnorodne formy zajęć.

Wiosenny marsz Nordic Walking

Dodano w Sport i turystyka

24 marca (sobota), w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, organizowany będzie “Wiosenny marsz nordic walking”. Na aktywne i radosne powitanie wiosny, które poprowadzi instruktor rekreacji ruchowej i nordic walking, zapraszają: Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna, Grupa Radość Nordic Walking oraz Fundacja Trzy Kroki. Marsz rozpocznie się o godzinie 10:00 w barze leśnym na Dakowie.

Turniej szachowy Grand Prix SP173 dla szkół podstawowych i gimnazjów

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

3 marca 2012r. (sobota) o godzinie 10 w Szkole Podstawowej nr 173, przy ulicy Trakt Brzeski 18, odbędzie się Turniej Szachowy Grand Prix SP 173. Rozgrywki organizowane są dla dzieci od 5 do 16 lat. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, wg przepisów Kodeksu Szachowego (tempo gry: 15 min. dla zawodnika na partię, kojarzenie komputerowe). Zawody składać będą się z 8 turniejów. Prowadzona będzie klasyfikacja długofalowa dla każdego zawodnika oddzielnie z wszystkich turniejów. Do punktacji wliczać się będą najlepsze wyniki z 3 turniejów.