Najnowsze wiadomości z kategorii Religia

Audiobooki nie tylko na niedzielę

Dodano w Religia

„Czas jest tym, czego nie możemy pożyczyć ani zaoszczędzić. Jedyne, co możemy z nim zrobić, to z niego korzystać” te słowa Benjamina Franklina skutecznie zachęcają by z danego nam czasu korzystać jak najlepiej. Jedną z możliwości jest pełniejsze jego wykorzystywanie np. przez słuchanie audiobooków. Na czytanie książek niestety nie mamy zazwyczaj zbyt wiele czasu a nagrań można słuchać tak „przy okazji”- jadąc do pracy, podróżując lub przebywając w domu np. sprzątając lub gotując. Wybór różnych nagrań jest coraz większy. Chciałam polecić kilkanaście, których słucha się naprawdę z przyjemnością i do których chce się wracać. „Życia nie można wybrać, ale można z niego coś zrobić” napisał Peter Lippert. Te pełne głębokich przemyśleń nagrania wyjaśniając różne zagadnienia, motywując, ubogacając i często jakoś „uskrzydlając” mogą to zadanie ułatwić.

Misje Święte w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dodano w Religia

** Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na Misje Święte, które odbędą się w dniach 11-18 września 2011. Prowadzić je będą Misjonarze Świętej Rodziny. Jak czytamy w liście napisanym przez jednego z Misjonarzy - Ojca Bogusława Jaworowskiego „Misje Święte to wydarzenie największej rangi w duchowym życiu Parafii. Przeprowadza się je raz na 10 lat, a niejednokrotnie i rzadziej. Ich zakres i znaczenie są znacznie większe niż rekolekcji.

Zaproszenie na kolejny Wieczór Chwały do koscioła na Borkowskiej

Dodano w Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza 1 Lipca 2011(piątek) na Wieczór Chwały do drewnianego kościoła przy ulicy Borkowskiej 1. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza Święta…

Platynowa i przyjaciele`2 - spotkania, koncerty, wystawa sztuki tybetańskiej

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Ośrodek Działań Twórczych “Pogodna” oraz Fundacja SAM DŻUB LING w dniach 13-15 czerwca 2011 r. zapraszają na imprezę: “Platynowa i przyjaciele`2” w ramach której odbędą się spotkania, wykłady, koncerty, wystawa sztuki tybetańskiej

Wieczór Chwały – kolejna propozycja Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dodano w Wydarzenia, Religia

Ktoś dawno temu powiedział, że człowiek, aby trwać w harmonii, powinien codziennie odwiedzać wszystkie 4 komnaty swojego „ja” - komnatę ciała, komnatę umysłu, komnatę uczuć i komnatę ducha. Odwiedzać – czyli poświęcić im trochę czasu i odpowiednio o nie zadbać. Wypełniając codzienne obowiązki i w natłoku bieżących spraw nierzadko brakuje nam czasu na to, by na całego siebie spojrzeć troskliwie i zadbać o to wszystko, co wymaga pielęgnacji…

ks. Piotr Pawlukiewicz –„Żyć czy wegetować”- kolejne spotkanie z cyklu Konferenc

Dodano w Wydarzenia, Religia

Już od 2009 roku w przepięknym, drewnianym kościele Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Borkowskiej 1 w Starej Miłosnej, organizowane są cykliczne, cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania - Konferencje dla „dorosłych”.

Koncert "Tryptyk Rzymski Jana Pawła II" w wykonaniu Soyka Kwintet +

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

W dniu beatyfikacji Jana Pawła II zapraszamy na koncert pt. “Tryptyk Rzymski Jana Pawła II” w wykonaniu Soyka Kwintet + Koncert odbędzie się 1 maja 2011 r. o godzinie 19:00 w Kościele Św. Brata Alberta ul. Szeroka 2, osiedle Zielona

Buddyjskie medytacje w Wesołej

Dodano w Wydarzenia, Religia

Masz dość życia w biegu? Chciałbyś na chwilę zatrzymać się i zastanowić się nad sensem życia? Kurs medytacyjny Juliusza Humiennego to alternatywa dla zapędzonego współczesnego świata. Już w najbliższy weekend odbędą się pierwsze zajęcia pomagające odnaleźć spokój ducha.

Gdy wszyscy święci idą do nieba

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Zaduszki jazzowe w wykonaniu Old Jazz Quartet pod kierunkiem Lecha Szprota. Zespół tworzy czterech profesjonalnych muzyków z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem estradowym – Tomasz Wachowski, Lech Szprot, Andrzej Owczynnikow oraz Edward Tomczyk. Zapraszamy do wspólnego uczczenia muzyką i modlitwą tych, którzy odeszli, ale wciąż są w naszej pamięci.

Tybetańska impreza Platynowa i Przyjaciele'2010

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Jeśli kiedykolwiek marzyli Państwo o tym, by choć przez chwilę poczuć atmosferę buddyjskich klasztorów lub spojrzeć z „dachu świata” na ziemski padół, to właśnie nadarzyła się ku temu doskonała okazja. Z przyjemnością zapraszamy Państwa na kulturalną podróż przez tybetańskie wyżyny. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czym jest mandala, jak wygląda codzienne życie mnichów w największym na świecie to nie powinno Państwa zabraknąć w najbliższą sobotę w ODT „Pogodna”.