Najnowsze wiadomości z kategorii Religia

Bezpłana wypożyczalnia płyt CD, MP3, DVD i książek poświęconych wierze, duchowości i relacjom

Dodano w Kultura, Religia

Bezpłatna wypożyczalnia płyt CD, MP3, DVD i książek poświęconych pogłębianiu życia duchowego i więzi z Bogiem, bardziej świadomemu przeżywaniu wiary oraz poprawie relacji z bliskimi zaprasza WSZYSTKICH zainteresowanych w KAŻDĄ niedzielę w godzinach 10.15-11.00 i 11.45-12.30 oraz w pierwsze środy miesiąca w godzinach 17.45-18.45

Pokonkursowa wystawa fotograficzna "Radość Wiary"

Dodano w Wydarzenia, Religia

Na przełomie listopada i grudnia 2013 w Kościele św. Antoniego w Starej Miłośnie prezentowana była pokonkursowa wystawa fotograficzna „Radość wiary”. Ze 175 zdjęć nadesłanych przez 72 osoby z całej Polski oraz z Francji Jury w skład którego wchodzili: J.E. Ks. Bp Marek Solarczyk, Waldemar Kompała…

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „RADOŚĆ WIARY”

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie zaprasza do udziału w międzyparafialnym konkursie fotograficznym „RADOŚĆ WIARY”, który honorowym patronatem objął J.E. Ks. Bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Podziel się dobrą książką! - zaproszenie do wirtualnej biblioteki parafialnej z książkami i wierze, duchowości i budowaniu dobry

Dodano w Kultura, Religia

Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa -Ksiądz Prałat Krzysztof Cyliński oraz Ksiądz Bartek Kopeć zapraszają w ramach akcji „Podziel się dobrą książką” do wirtualnej biblioteki parafialnej. Dlaczego wirtualnej? Bo nie mamy biblioteki z książkami zgromadzonymi w jednym miejscu. Mamy za to listę książek zamieszczoną stronie internetowej Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa – www.parafiastaramilosna.pl .

Konkurs fotograficzny organizowany przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie - Ksiądz Krzysztof Cyliński zaprasza do uczestniczenia w wakacyjnym konkursie fotograficznym.

Mini zoo - wystawa zwierząt z okazji Dnia Dziecka

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia, Religia

3 czerwca (niedziela), Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, ul. Borkowska 1, organizuje z okazji Dnia Dziecka wystawę zwierząt. Ptaki, gady, ssaki i ryby - najróżniejszych rodzajów i gatunków, a wszystkie żywe i na wyciągnięcie ręki. Oglądaj, dotykaj, poznawaj! Wystawa odbędzie…

Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

W najbliższy piątek 16 grudnia rusza wystawa plenerowa: “Budda w podróży. Jak mądrość wschodu dotarła na zachód”. Wystawa jest integralna częścią Festiwalu kultury buddyjskiej “Przestrzeń umysłu”. Przedstawia proces rozwoju nauk buddyjskich od momentu ich powstania, aż do współczesnych czasów, kiedy to dotarły do zachodnich społeczeństw. Szczególną uwagę poświęcono w ekspozycji szkole Karma Kagyu - jednej z linii przekazu buddyzmu tybetańskiego Diamentowej Drogi. Ta licząca sobie ponad 1000 lat tradycja duchowa dziś jest jedną z najszybciej i najpełniej rozwijających się szkół na Zachodzie.

Wypożyczalnia płyt CD o duchowości, wierze i relacjach – otwarta!

Dodano w Religia

Wszystkich zainteresowanych pogłębianiem życia duchowego, bardziej świadomym przeżywaniem wiary oraz poprawą relacji z bliskimi zapraszamy do wypożyczalni płyt CD poświęconych tej właśnie tematyce. Znaleźć tu będzie można m.in. płyty z kazaniami Błogosławionego Jana Pawła II, płyty z bardzo interesującymi konferencjami z Centrum Formacji Duchowej Ojców Salwatorianów w Krakowie oraz płyty ze znanymi mieszkańcom Starej Miłosnej ciekawymi Konferencjami dla „dorosłych”, które dzięki inicjatywie księdza Krzysztofa Cylińskiego oraz księdza Michała Dziedzica odbywały się w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w latach 2009-2011.

Konferencja z cyklu „Śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II”

Dodano w Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłośnie zaprasza na kolejną Konferencję z cyklu „Śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II” – tym razem poświęconą Mszy Świętej i zatytułowaną „Eucharystia- szczytem i źródłem życia chrześcijańskiego”. Poprowadzi ją ksiądz Bartłomiej Kopeć.

Konferencja śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II

Dodano w Wydarzenia, Religia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Borkowskiej 1 w Starej Miłośnie zaprasza na Konferencję śladami myśli błogosławionego Jana Pawła II - „Jezus Chrystus jedynym ratunkiem człowieka”. Konferencja odbędzie się 9 października 2011 (niedziela) o godz. 19.00. Poprowadzi ją ksiądz Bartłomiej Kopeć.