Najnowsze wiadomości

Urzędy Pocztowe w Starej Miłośnie - Adresy, Godziny Otwarcia i Usługi

Dodano w Informator

W Starej Miłośnie mieszkańcy mają dostęp do dwóch głównych placówek pocztowych. Oto szczegółowe informacje o nich, w tym adresy, numery telefonu, godziny otwarcia oraz dostępne usługi.

Niezwykłe początki kościoła św. Antoniego w Starej Miłośnie

Dodano w Informator

Kościół w tym stanie, w jakim jest obecnie, został wybudowany i wyposażony w latach 1948-1950. Od rozpoczęcia budowy do poświęcenia 6 sierpnia 1950 r. przez Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia upłynęło dokładnie 26 miesięcy. Warto w tym miejscu odnieść się z uczuciami wdzięczności do ówczesnych Parafian (ludzi biednych, wyniszczonych przez wojnę, bo przecież Stara Miłosna w większości była spalona), którzy pod kierunkiem Ks. Stanisława Witkowskiego (proboszcza w tutejszej Parafii w latach 1947-1955) zbudowali świątynię, zostawiając nam w spadku obiekt, który słusznie może być dumą naszej społeczności. Nie jest tajemnicą, że to właśnie ten nasz kościółek, nie co innego, przyciąga do Starej Miłosny licznych sobotnio-niedzielnych leśnych wędrowców i wycieczkowiczów zwiedzających podwarszawskie osobliwości.

Szkoły i przedszkola w Starej Miłośnie

Dodano w Informator

Szkoły w Starej Miłośnie Szkoła Podstawowa Nr 173 im. Górników Polskich Szkoła Podstawowa Nr 353 im. Wielkich Odkrywców [Gimnazjum Nr 119 im. Marszałka Józefa…

Mazowiecki Park Krajobrazowy

Dodano w Informator

Mazowiecki Park Krajobrazowy zajmuje powierzchnię 14 371 hektarów. Podzielony jest na dwie części obejmujące dolinę Wisły oraz część Wysoczyzny Siedleckiej na południowy-wschód od Warszawy. Całość otoczona jest strefą ochronną o…

Historia

Dodano w Informator

Stara Miłosna jest najstarszym ze wszystkich osiedli wchodzących w skład dzielnicy Wesoła. Jej udokumentowana historia sięga XIV wieku, ale istnieje wiele przesłanek by sądzić, że na tej wydmowej łysinie, położonej obok kupieckiego szlaku, życie toczyło się znacznie wcześniej. Według najstarszych źródeł pierwotna jej nazwa to Miłosina, następnie Miłośnia, Miłośna. Obecna nazwa - Stara Miłosna, jest nazwą stosunkowo młodą ukształtowaną przy końcu XIX lub na początku XX wieku, z chwilą powstania i rozwoju przystanku kolejowego Miłosna, przy linii kolei terespolskiej.

Główne informacje o Starej Miłośnie

Dodano w Informator

Stara Miłosna jest najstarszym z osiedli dzielnicy Wesoła. Jej udokumentowana historia sięga XIV w. Liczy ok. 13000 mieszkańców w tym zameldowanych jest 6098 osób. Osiedle rozciąga się na powierzchni 22,62 km2 w północno - wschodniej części Warszawy, w odległości 17 km od jej centrum.

Obwieszczenie: Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 26 sierpnia 2005 r

Dodano w Wieści z ratusza

W sprawie podania do publicznej wiadomości informacji o numerach i granicach obwodów głosowania w mieście stołecznym Warszawie oraz o wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej, zarządzonych na dzień 25 września 2005 roku oraz w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 9 października 2005 roku.

Piknik z okazji otwarcia boisk

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka, Inwestycje, Wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 173 w Starej Miłośnie serdecznie zaprasza na piknik z okazji otwarcia boisk szkolnych. Uroczyste rozpoczęcie w niedzielę 18 września o godzinie 13. W programie liczne atrakcje.

Usuwanie skutków nawałnicy

Dodano w Kronika policyjna

W Warszawie ciągle trwają prace związane z usuwaniem skutków burzy, która przeszła w piątek po południu nad centralną Polską. Strażacy nadal wyjeżdżają do nowych zgłoszeń.

Zakaz wstępu do lasu

Dodano

Nadleśnictwo Drewnica w Ząbkach informuje, że w związku z dużym zagrożeniem pożarowym od dnia 4 lipca 2005r. do odwołania, obowiązuje zakaz wstępu do lasu.