Najnowsze wiadomości

Przerwa w dostawie wody

Dodano w Wyłączenia

Uwaga użytkownicy wodociągu miejskiego. Uprzejmie informujemy, że z powodu usuwania awarii sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody w zachodniej części osiedla Stara Miłosna w nocy z 20 kwietnia na 21 kwietnia w godzinach 23 - 5

'no man's land' - rowerem na islandię

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Wystawa fotografii, film, pokaz slajdów. 31 marca 2006 Godzina 19:30 Biblioteka Publiczna w Starej Miłośnie ul. Jana Pawła II 25 / róg ul. Pogodnej Wstęp wolny. Szczegóły

Nagroda za informacje o podpalaczu

Dodano w Kronika policyjna

Dla osób, które dostarczą informacji umożliwiających schwytanie sprawcy podpalenia kościoła św. Antoniego, grupa radnych z naszej dzielnicy ufundowała nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Wszystkich posiadających jakiekolwiek informacje mogące wyjaśnić sprawę prosimy o kontakt z komisariatem Policji w Wesołej tel. 22 773 40 80.

Pożar Kościoła

Dodano w Kronika policyjna, Religia

W nocy z 21 na 22 stycznia nieznany sprawca podpalił Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zniszczeniu uległy, według ostatnich informacji, cały przesionek i organy. Okopcone zostały również malowidła na suficie w nawie głównej Kościoła.

Film o Wesołej i jej osiedlach

Dodano w Kultura, Wieści z ratusza

Pan Jacek Dzik, mieszkaniec Wesołej-Zielonej, nakręcił 90 - minutowy film o Wesołej i jej osiedlach. Oprawa muzyczna zajął się Michał Śmigielski. Film opowiada o historii, czasach obecnych i plany na przyszłość naszego regionu.

Jesienne Porządki

Dodano

Wydział Ochrony Środowiska informuje, że w ramach zadania “Oczyszczanie terenów zielonych” w 32 punktach na obszarze Dzielnicy Wesoła będą podstawione pojemniki KP - 7. Druga tura akcji zaplanowana jest na w dniach 14 do 28 listopada 2005r. Kontenery można zapełniać wszelkimi odpadami powstałymi po jesiennych porządkach.

Linki

Dodano w Informator

Pismo lokalne U Nas Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Krótka historia kanału Wawerskiego

Dodano w Informator

Na planie Miłosny, z roku 1887, widać wyraźnie wiele cieków wodnych, wijących się i przeplatających z drogami. Giną one najczęściej w mniejszych lub większych zbiornikach, rozrzuconych dość licznie po całym terenie. Wśród owych cieków wyróżnia się jeden, najdłuższy, ale z licznymi odgałęzieniami, przecinający Miłosnę prawie na pół, po linii równoleżnikowej. Gubi się nieco na terenie folwarku, by dalej na zachód wypłynąć z dwu, obok siebie położonych zbiorników; prawdopodobne dworskich stawów rybnych. Następnie skręca już na południowy zachód, podążając w kierunku Kaczego Dołu, czyli obecnego Międzylesia. A jeśli się dobrze przyjrzeć, to okazuje się, że wszystkie pozostałe cieki są jego odnogami. Największy ich splot znajduje się w części zachodniej, na wysokości istniejącego do dziś budynku karczmy, znanego współcześnie jako “Szafa gra”. Jeden z nich kończy się zbiornikiem, który możemy jeszcze teraz oglądać; jest to bowiem zarybiony, dobrze nam znany staw przy Trakcie Brzeskim.

Biały Ług, Zielony Ług i Kaczy Ług

Dodano w Informator

W naszej najbliższej okolicy, w stosunkowo niewielkich od siebie odległościach, można znaleźć trzy z ługi: Biały Ług, Zielony Ług i Kaczy Ług.

Wzniesienia Wydmowe

Dodano w Informator

Bardzo duża część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego położona jest na wydmach, co wzbogaca zarówno jego szatę roślinną, jak i podnosi walory krajobrazowe. Wydmy te ułożone w parabole, otwierają swe ramiona w kierunku północno zachodnim. Na terenach nam najbliższych, ciągną się one od Wawra i Wesołej ku Pogorzeli po osi północ - południe, oraz od Anina do Konika Starego po osi wschód - zachód; zaś szczególne ich zagęszczenie obserwujemy na odcinku Falenica - Stara Miłosna. Takie osady, jak: Wiśniowa Góra, Macierówka, Daków, Pohulanka, leżą praktycznie wśród nich lub na nich. Wydmy owe uformowały się przed milionami lat na równinach polodowcowych, przy udziale silnych wiatrów północno - zachodnich, wiejących od czoła cofającego się lodowca. Według Małej Encyklopedii PWN, “wydma jest to pagórek piaszczysty usypany przez wiatr; w zależności od występowania wyróżnia się wydmy pustynne, śródlądowe i nadmorskie, a w zależności od kształtu - paraboliczne i wałowe (poprzeczne i podłużne); pod wpływem stałych wiatrów mogą się poruszać stale w jednym kierunku”.