Najnowsze wiadomości

Akcja lato w mieście - Szkoła Podsatwowa Nr 173

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Ledwie zabrzmiał ostatni dzwonek, już od poniedziałku nasza szkoła rozbrzmiewa dziecięcym gwarem. To znak, że rozpoczęła się akcja “Lato w mieście”. Codziennie do szkoły zmierza ponad 120 uczniów - wiedzą, co robią, bo dzieje się tu bardzo dużo ciekawych rzeczy.

Impreza integracyjna w Szwadronie

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na VI Międzynarodowe Zawody Osób Niepełnosprawnych w Ujeżdżeniu Honorowy. Patronat nad zawodami objęli: Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz; Minister Sportu Pan Tomasz Lipiec; Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Pan Mirosław Mielniczuk

Zawieszone kursowanie autobusu 137

Dodano w Komunikacja

Od dnia 1.07.br. na okres wakacyjny zawieszone zostaje kursowanie linii: 109, 128, 137, 345, 416, 504, E-2 oraz linie E-4 w soboty, niedziele i święta. Zawieszone zostają również podjazdy linii 104 do Olesina.

Piknik Wesoła 2007

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zapraszają na “Piknik Rodzinny” Wesoła 2007, który odbędzie się w dniu 17 czerwca 2007r. start od godziny 12.00 Miejsce: Hipodrom Szwadronu Jazdy RP wjazd i parking od ul. 1 Praskiego Pułku. (przy hotelu “Villa Park”).

Nowa linia autobusowa na osiedlu

Dodano w Inwestycje, Komunikacja

Od dnia 6 listopada 2006 r. uruchomiona zostaje nowa linia autobusowa 198 kursująca na trasie: PKP WESOŁA - Głowackiego (powrót: Armii Krajowej - Moniuszki) - 1 Praskiego Pułku - Jana Pawła II - STARA MIŁOSNA (POGODNA).

Szybka Kolej Miejska od 6 listopada do Wesołej

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza, Komunikacja

Od 6 listopada 2006 trasa linii SKM S2 zostaje wydłużona od stacji Warszawa Rembertów do stacji Warszawa Wesoła i Warszawa Wola Grzybowska. W pociągach SKM obowiązuje taryfa biletowa ZTM tj. ceny biletów, uprawnienia do ulg i bezpłatnych przejazdów.

Marcinkiewicz: Trasa SKM wydłużona do Wesołej

Dodano w Wieści z ratusza, Komunikacja, Inwestycje

Wydłużenie od 10 grudnia trasy Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) do Wesołej oraz zakup wyłącznie niskopodłogowych tramwajów zadeklarował w niedzielę pełniący funkcję prezydenta Warszawy Kazimierz Marcinkiewicz. Zapewnił, że ani w tym, ani w przyszłym roku, nie będzie podwyżek biletów komunikacji miejskiej.

Samowola w Wesołej, czyli właściciel kontra urząd

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza, Komunikacja

Adam Białas, właściciel nieruchomości w warszawskiej Wesołej uważa, że władze dzielnicy naruszyły jego prawo własności. Naiwnie myślał, że prawo własności w Polsce jest rzeczą świętą…

Piknik Wesoła 2006

Dodano w Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zapraszają na “Piknik Rodzinny” Wesoła 2006, który odbędzie się w dniu 10 czerwca 2006r. start od godziny 12.00 Miejsce: Hipodrom Szwadronu Jazdy RP wjazd i parking od ul. 1 Praskiego Pułku. (przy hotelu “Villa Park”).

VIII Zlot Cyklistów Stara Miłosna 2006

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia

W sobotę 10 czerwca na terenie gimnazjum w Starej Miłosnej przy ul. Klimatycznej 1 czekają nas emocje związane z rywalizacją kolarzy. Już po raz 8 staną na linii startu nie tylko zawodnicy z naszego Osiedla, ale i wielu innych, którzy licznie przybędą, by wziąć udział w eliminacjach wojewódzkich mistrzostw MTB Family Cup 2006.