Najnowsze wiadomości z kategorii Kultura

Słoneczna Andaluzja w Starej Miłosnej! Warsztaty flamenco "PokOLEnia z przytupem!"

Dodano w Kultura

Zima w Starej Miłosnej zapowiada się gorąco. Wszystko za sprawą autorek projektu “PokOLEnia z przytupem!”, Oli Sokołowskiej i Marty Wilk, które postanowiły podzielić się swoją pasją do flamenco z najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami osiedla. W ramach konkursu „Seniorzy w akcji” będą prowadziły warsztaty integracyjne dla młodzieży i seniorów, podczas których uczestnicy zgłębiać będą kulturę hiszpańskiej Andaluzji.

Jesienna depresja? Zwalcz ją z nami w OK Wesoła i filii Pogodna!

Dodano w Aktualności, Kultura

Listopad w Ośrodku Kultury i filii “Pogodna” będzie wyjątkowy. Przez wrzesień i październik ruszały zajęcia w ramach sekcji, powstały grupy tańczące, rysujące, lepiące i budujące. W listopadzie największym wyzwaniem i zarazem przygodą będzie festiwal. Nie zabraknie także tego, na co zawsze można u nas liczyć: muzyki, spektakli, wystaw i spotkań.

Relacja z wernisażu w galerii „Słoń w porcelanie”

Dodano w Kultura

10 września 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie galerii i sklepu „Słoń w porcelanie” uświetnione pierwszym z comiesięcznych wernisaży organizowanych w tej jedynej aktualnie działającej galerii na terenie Starej Miłosny. W wernisażu wzięło udział troje artystów: Pani Beata Aba Warszewska – Nobis, absolwentka Uniwersytetu Nigeryjskiego (Wydział Sztuk Pięknych i Stosowanych) w Nsukce oraz Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Pan Maciej Marek Wieczorkiewicz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Architektury Wnętrz) w Warszawie oraz Pan Michał Wacławski, absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Architektury i Urbanistyki).

Jesień sztukę niesie – czyli październik w OK Wesoła i filii „Pogodna”

Dodano w Kultura

Jesień w naszej dzielnicy to nie tylko czas pięknych kolorów liści na drzewach – w obu naszych centrach kultury kolorów nie zabraknie. Dla miłośników historii będzie okazja do poznania losów jednego z dowódców Powstania Warszawskiego. Dla spragnionych muzyki też coś się znajdzie, nie zabraknie także spotkań i opowieści z dalekich krajów.

"Odjazdowy Bibliotekarz" Sulejówek-Wesoła-Wawer-Józefów

Dodano w Kultura

Trzecia już edycja Rajdu “Odjazdowy Bibliotekarz” za nami! W tym roku, 9 maja, pojechaliśmy z Sulejówka przez Wesołą i Wawer do Józefowa. Zaczęliśmy w Muzeum Józefa Piłsudskiego, zakończyliśmy w Muzeum 2 Korpusu Polskiego w Józefowie.

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Ptaki-Dziwaki"

Dodano w Edukacja, Kultura

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców w marcu ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem „Ptaki – Dziwaki”. Odbywał się w dwóch kategoriach przestrzennej i płaskiej. Adresowaliśmy go do uczniów klas 0-III wszystkich szkół podstawowych naszej dzielnicy Zaprosiliśmy do współpracy nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Chcieliśmy stworzyć kolejną okazję do wspólnego spędzenia czasu z rodziną, między innymi po to, aby podejmować działania nastawione na realizację wspólnego celu, wymieniać się pomysłami oraz ćwiczyć kreatywne myślenie.

Bezpłana wypożyczalnia płyt CD, MP3, DVD i książek poświęconych wierze, duchowości i relacjom

Dodano w Kultura, Religia

Bezpłatna wypożyczalnia płyt CD, MP3, DVD i książek poświęconych pogłębianiu życia duchowego i więzi z Bogiem, bardziej świadomemu przeżywaniu wiary oraz poprawie relacji z bliskimi zaprasza WSZYSTKICH zainteresowanych w KAŻDĄ niedzielę w godzinach 10.15-11.00 i 11.45-12.30 oraz w pierwsze środy miesiąca w godzinach 17.45-18.45

Fotorelacja z koncertu Jo&Lazy Fellow

Dodano w Kultura

15 marca 2015 (niedziela) o godzinie 17:00 w Ośrodku Działań Twórczych “Pogodna” odbył się koncert Koncert Jo&Lazy Fellow.

Podróż do czarodziejskiego świata wyobraźni

Dodano w Edukacja, Kultura

Audiobook „Nasza mama czarodziejka” to tytuł projektu, który został zrealizowany w Szkole Podstawowej nr 353. Okazję uczestnictwa w nim mieli nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, którzy wspólnie ze swoimi dziećmi przygotowywali jeden lub dwa rozdziały książeczki autorstwa Joanny Papuzińskiej.

Zima w mieście 2014 w Ośrodku Kultury i filii ODT Pogodna

Dodano w Edukacja, Kultura

Ośrodek Kultury oraz filia ODT Pogodna zaprasza na dzieci, które spędzają ferie zimowe w domu, na projekcje filmowe.