Najnowsze wiadomości z kategorii Kultura

Zaczynamy wiosnę - czyli marzec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy m.st. Wesoła!

Dodano w Kultura

Dwa koncerty, wernisaż, trzy spektakle dla dzieci i aż cztery spotkania dla miłośników gier planszowych! To tylko część atrakcji, które na marzec zapowiada Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Relacja z V wernisażu w galerii "Słoń w porcelanie"

Dodano w Kultura

19 lutego 2016 roku odbył się piąty (już!!!) wernisaż w galerii „Słoń w porcelanie” w Starej Miłośnie, ul. Fabryczna 6. Gościliśmy dwoje artystów: Panią Julitę Bogacką – Rychlik z pracami malarskimi oraz Pana Grzegorza Mikulskiego z pracami ceramicznymi i rzeźbiarskimi.

Luty w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Dodano w Kultura

My się zimy nie boimy! Nowy rok zaczęliśmy głośno i z przytupem, styczeń przyniósł nam wiele wydarzeń, ale zespół Ośrodka Kultury i filii ODT “Pogodna” już zdradza szczegóły lutowego programu. Będzie równie ciekawie. Jak co miesiąc rodzice i dzieci mogą liczyć na spektakl - a nawet dwa! Tym…

Relacja z IV wernisażu "U Słonia w porcelanie"

Dodano w Kultura

29 stycznia 2016 roku odbył się już czwarty wernisaż w galerii „Słoń w porcelanie” w Starej Miłośnie, ul. Fabryczna 6.

Nowy rok i nowa energia, czyli co słychać w Ośrodku Kultury Wesoła w styczniu

Dodano w Kultura

Po świątecznej przerwie Ośrodek odpoczywa krótko i natychmiast bierzemy się do roboty. Zapraszamy serdecznie w styczniu do Ośrodka Kultury i filii “Pogodna”! Styczeń to dla nas prawdziwa podróż!

Relacja z III wernisażu w galerii „Słoń w porcelanie”

Dodano w Kultura

27 listopada 2015 roku odbył się trzeci wernisaż w galerii „Słoń w porcelanie” w Starej Miłośnie, ul. Fabryczna 6.

Relacja z II wernisażu w galerii „Słoń w porcelanie”

Dodano w Kultura

Drugi wernisaż w sklepie/galerii „Słoń w porcelanie” miał miejsce 22 października 2015 roku. Prezentowane były obrazy autorstwa znanej malarki pochodzącej z Grudziądza, pani Marii Kamińskiej oraz biżuteria z kamieni autorstwa Pani Barbry Górskiej, która przez dziewięć lat prowadziła galerię „Klimaty Staromiłosne”.

Słoneczna Andaluzja w Starej Miłosnej! Warsztaty flamenco "PokOLEnia z przytupem!"

Dodano w Kultura

Zima w Starej Miłosnej zapowiada się gorąco. Wszystko za sprawą autorek projektu “PokOLEnia z przytupem!”, Oli Sokołowskiej i Marty Wilk, które postanowiły podzielić się swoją pasją do flamenco z najmłodszymi i najstarszymi mieszkańcami osiedla. W ramach konkursu „Seniorzy w akcji” będą prowadziły warsztaty integracyjne dla młodzieży i seniorów, podczas których uczestnicy zgłębiać będą kulturę hiszpańskiej Andaluzji.

Jesienna depresja? Zwalcz ją z nami w OK Wesoła i filii Pogodna!

Dodano w Aktualności, Kultura

Listopad w Ośrodku Kultury i filii “Pogodna” będzie wyjątkowy. Przez wrzesień i październik ruszały zajęcia w ramach sekcji, powstały grupy tańczące, rysujące, lepiące i budujące. W listopadzie największym wyzwaniem i zarazem przygodą będzie festiwal. Nie zabraknie także tego, na co zawsze można u nas liczyć: muzyki, spektakli, wystaw i spotkań.

Relacja z wernisażu w galerii „Słoń w porcelanie”

Dodano w Kultura

10 września 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie galerii i sklepu „Słoń w porcelanie” uświetnione pierwszym z comiesięcznych wernisaży organizowanych w tej jedynej aktualnie działającej galerii na terenie Starej Miłosny. W wernisażu wzięło udział troje artystów: Pani Beata Aba Warszewska – Nobis, absolwentka Uniwersytetu Nigeryjskiego (Wydział Sztuk Pięknych i Stosowanych) w Nsukce oraz Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Pan Maciej Marek Wieczorkiewicz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych (Wydział Architektury Wnętrz) w Warszawie oraz Pan Michał Wacławski, absolwent Politechniki Warszawskiej (Wydział Architektury i Urbanistyki).