Najnowsze wiadomości z kategorii Kultura

Zapraszam na spektakl teatralny "Ze sztambucha Pani Salomei"

Dodano w Kultura, Wydarzenia

ROK JULIUSZA SŁOWACKIEGO 2009 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wesołej oraz Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy zapraszają na spektakl “Ze sztambucha Pani Salomei” w wykonaniu Krzysztofa Kolbergera oraz Anny Romantowskiej artystom towarzyszy przy pianinie Rafał Odrobina

Dzielnicowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dodano w Kultura, Wieści z ratusza, Wydarzenia, Religia

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Proboszcz Parafii Świętego Brata Alberta zapraszają w dniu 10 listopada 2009 r. na Dzielnicowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Cafelek promuje osiedlowe kapele

Dodano w Kultura, Wydarzenia

23 października w piątek klub muzyczny “Cafelek” zaprasza na koncert grupy “Muflony” (mieszkają w naszej dzielnicy i grają ze sobą ponad dwa lata) to delikatne ballady, ale i cięższe rockowe brzmienie, a także reggae i nawet funk. Jako inspiracje podają Red Hot Chili Peppers, Nirvanę i Dżem. Koncert rozpocznie zespół “Hot Crew”. Jest to młoda kapela z Mińska Mazowieckiego grająca muzykę nazwaną przez siebie bluescorem - coś pomiędzy rockiem, bluesem, metalem, punkiem i hardkorem, z lekką domieszką jazzu, swingu, soulu, r..n..b, rapu, reggae, ska i folku.

Bluesowa sobota

Dodano w Kultura, Wydarzenia

W najbliższą sobotę (17 października 2009) w klubie Cafelek odbędzie się koncert zespołu RED TONE, który uraczy nas muzyką w klimacie Rythm and Bluesa, bluesa i rocka.

63 Dni Wolnej Polski

Dodano w Kultura, Wieści z ratusza, Wydarzenia

2 Października Rada i Zarząd dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Dyrektor Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła zapraszają na Dzień Poświęcony Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Rock-On - konkurs amatorskich zespołów rockowych

Dodano w Kultura, Wydarzenia

27 września 2009 roku na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej (Warszawa-Wesoła ul. 1 Pułku Praskiego 31) odbędzie się, zorganizowany przez Ośrodek Kultury “Wesoła”, Rock-On - konkurs amatorskich zespołów rockowych pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Imprezę poprowadzi Paweł Konjo Konnak. Początek planowany jest na godzinę 15.00.

4 września impreza muzyczna w restauracji Aplauz

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Lato już prawie za pasem a niektórym z nas jak zwykle mało… W takich okolicznościach jesteśmy zmuszeni poczynić starania by zapobiec temu niedosytowi. Możliwość gaszenia imprezowego pragnienia otwiera się przed nami 4 września w restauracji Aplauz na tajnym i malowniczym terenie stadniny konnej w Wesołej/Starej Miłosnej (CWKS Legia). Tam o to na bijącej zielenią trawie, pośród drzew czeka na nas wielki namiot w którym rozbrzmiewać będzie solidna dawka przede wszystkim muzyki house w różnych jej odmianach.

Koncert słowno - muzyczny poświęcony pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Rada, Zarząd Dzielnicy Wesoła oraz Proboszcz Parafii Najświetszego Serca Pana Jezusa zapraszają na uroczystą Mszę Świętą oraz koncert słowno - muzyczny poświęcony pamięci bohaterów Powstania Warszawskiego. Wystąpią: Joanna Zaniewicz, Bogdan Kuźmium, Ryszard Nowaczewski, Jerzy Ostrowski. Koncert…

Piknik Wesoła 2009

Dodano w Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

W dniu 6 czerwca 2009, jak co roku spotykamy się na Pikniku Wesoła, na który zapraszają nas Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy wraz z współorganizatorami i sponsorami. Piknik rozpoczyna się o godzinie 1200 na Hipodromie Szwadronu Jazdy RP, wejście i parking od ul. 1 Praskiego Pułku (przy hotelu Villa Park).

Budka Suflera oraz Maleo Reggae Rockers na Pikniku Wesoła 2008

Dodano w Kultura, Wydarzenia

8 czerwca, jak co roku, na Hipodromie Szwadronu Jazdy RP odbędzie się “Piknik Rodzinny” Wesoła. Udało nam sie dowiedzieć, że w tym roku gwiazdą wieczoru będzie Budka Suflera, wystąpi także zespół Maleo Reggae Rockers. Organizatorzy zapowiadają szereg nowych atrakcji, ale o tym wkrótce.