Najnowsze wiadomości z kategorii Kultura

Przebojowe miniatury wiolonczelowe

Dodano w Kultura, Wydarzenia

W sobotni wieczór, 25 września, o godzinie 18:00 odbędzie się kameralny koncert wiolonczelowy. W programie – przeboje muzyki klasycznej. Na to nastrojowe wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury w Wesołej.

Poznaj tajemnice cywilizacji Majów

Dodano w Kultura, Wydarzenia

16 września o godzinie 19:00, w 200. rocznicę podpisania Deklaracji Niepodległości Meksyku, w Starej Miłośnie odbędzie się wykład połączony z prezentacją multimedialną, zatytułowany „Kultura i cywilizacja Majów”. Na wykład zaprasza kulturoznawca Marek Łasisz i Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”.

Szukamy nowej gwiazdy polskiej sceny muzycznej

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Uważasz, że Twoje dziecko ma talent? Młodsza siostra wiecznie sobie podśpiewuje i marzy o karierze piosenkarki? Przyprowadź ją na casting w Starej Miłośnie! Niech sprawdzi się wokalnej rywalizacji o tytuł Gwiazdy Barbie.

Powstańcze inspiracje w ramach Rock on!

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Tegoroczna edycja konkursu dla młodych muzyków „Rock-on” dobiega końca. Wielki finał, w trakcie którego poznamy zwycięzcę odbędzie się 18 września 2010, a gwiazdami wieczoru będą zespoły Crowder i Lao Che.

„Lifting” na dobry początek sezonu

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś, kiedy zaczyna się prawdziwe życie? Może po 50-tce tak jak ma to miejsce w przypadku głównej bohaterki monodramu „Lifting”, na który wspólnie z Ośrodkiem Kultury w Wesołej mamy przyjemność Państwa zaprosić 11 września 2010 roku.

Tybetańska impreza Platynowa i Przyjaciele'2010

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Jeśli kiedykolwiek marzyli Państwo o tym, by choć przez chwilę poczuć atmosferę buddyjskich klasztorów lub spojrzeć z „dachu świata” na ziemski padół, to właśnie nadarzyła się ku temu doskonała okazja. Z przyjemnością zapraszamy Państwa na kulturalną podróż przez tybetańskie wyżyny. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czym jest mandala, jak wygląda codzienne życie mnichów w największym na świecie to nie powinno Państwa zabraknąć w najbliższą sobotę w ODT „Pogodna”.

Zmalujmy coś! Razem w plenerze

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Przedstawić naturę ożywioną jakby naprawdę tryskała życie, a w martwą tchnąć pierwiastek życia - to marzenie każdego artysty. Talent jednak trzeba wspomagać wielogodzinną pracą z materią i tworzywem. Dla wszystkich miłośników sztuki nadarza się okazja by podciągnąć swoje umiejętności i stać się jeszcze bliższym artystycznej doskonałości.

Spektakl teatralny pt. „COLAS BREUGNON”

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Kiedy stajemy jako ludzie na deskach teatru życia, chcielibyśmy, żeby nie był to dramat czy farsa, bo życie warto przeżyć godnie. Okazuje się jednak, że najbardziej oczywiste oczywistości najtrudniej jest odkryć samemu, gdyż wiąże się to najczęściej z nierzadko bolesną, empiryczną ścieżką poznawania, popełnienia błędów - słowem wzlotów i upadków. Jeśli chcą się Państwo przekonać, jak piękne w swej prostocie potrafi być ludzkie życie, nie powinni Państwo pominąć spektaklu „COLAS BREUGNON” na motywach powieści Romaina Rollanda.

Kreatywne dokonania - prezentacje

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia, Sport i turystyka

Bardzo łatwo narzekamy na to, że wokół nas nic się nie dzieje, że nuda. Jak się okazuje nie jest to do końca prawdą, o czym będą się mogli Państwo przekonać podczas prezentacji dorobku sekcji działających przy Ośrodku Kultury Wesoła oraz Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna”.

Piknik Wesoła 2010

Dodano w Sport i turystyka, Wydarzenia, Kultura

Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła postanowiła zakończyć maj w pięknym stylu i przypomnieć mieszkańcom o tym, że ważna jest nie tylko praca, ale i odpoczynek. 29 maja odbędzie się piknik, na który zaproszony jest każdy niezależnie od wieku. Wśród atrakcji znajdą się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Całość uświetnią koncerty zespołów Big Cyc i Oddział Zamknięty.