Najnowsze wiadomości z kategorii Kultura

Zawirowania Piórnonsensu – czyli jest teściowa i zięć.

Dodano w Kultura, Wydarzenia

6 Listopada (sobota) godz. 19.00 Zawirowania Piórnonsensu – czyli jest teściowa i zięć. Spektakl na podstawie tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu aktorów Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę – Katarzyny Łaniewskiej i Stanisława Górki.

Rozstrzygnięcie konkursu "Wesoła - nieznane oblicze"

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Konkurs fotograficzny “Wesoła - nieznane oblicze” to wspólna inicjatywa Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy oraz Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Do udziału w konkursie zaprosiliśmy wszystkich chętnych, zarówno tych stawiających pierwsze kroki w dziedzinie fotografii, jak i profesjonalistów. Przedmiotem fotografii miały być krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszej Dzielnicy przedstawione o różnych porach roku.

Gdy wszyscy święci idą do nieba

Dodano w Kultura, Wydarzenia, Religia

Zaduszki jazzowe w wykonaniu Old Jazz Quartet pod kierunkiem Lecha Szprota. Zespół tworzy czterech profesjonalnych muzyków z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem estradowym – Tomasz Wachowski, Lech Szprot, Andrzej Owczynnikow oraz Edward Tomczyk. Zapraszamy do wspólnego uczczenia muzyką i modlitwą tych, którzy odeszli, ale wciąż są w naszej pamięci.

Zobacz Wesołą, jakiej nie znasz

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Urząd Dzielnicy i Ośrodek Kultury Wesoła zaprasza 26 października na wernisaż prac zgłoszonych na konkurs fotograficzny „Wesoła – Nieznane oblicze”. Zobacz piękno naszej dzielnicy niedostrzegalne w codziennym pośpiechu.

Podróż do świata Azteków

Dodano w Kultura, Wydarzenia

Spodobał Ci się wykład o cywilizacji Majów? A może nie byłeś i teraz żałujesz? Nic straconego! W czwartek, 14 października 2010 roku zapraszamy na kolejny wykład Marka Łasisza. Tym razem specjalista od cywilizacji starożytnych świata opowie o kulturze Azteków.

Weekendowy rozkład jazdy w Wesołej

Dodano w Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

StaraMilosna.info zaprasza mieszkańców Wesołej na wydarzenia sportowe i kulturalne dla każdej grupy wiekowej. Zobacz „rozkład jazdy” i już dziś zaplanuj, co będziesz robił przez najbliższe trzy dni. Z nami z pewnością nie będziesz się nudził.

Relacja z konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON

Dodano w Aktualności, Kultura, Wydarzenia

18 września odbyła się kolejna edycja konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON. Motywem przewodnim była rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego. Na scenie zaprezentowało się 7 bardzo obiecujących zespołów: REST, PERON PIERWSZY, PULL THE WIRE, ATROPINE, KILLING SILENCE, YOGA TERROR oraz SAWBLADE. Gwiazdą wieczoru był zespół LAO CHE.

Weekend pełen wrażeń w Wesołej

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Spotkanie towarzyskie dla pań, warsztaty wnętrzarskie, muzyczny wieczór bardów i teatrzyk dla dzieci. W ten weekend na mieszkańców Wesołej czeka moc atrakcji i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, żeby się nie nudzić. Na każde wydarzenie wstęp jest wolny.

Życiowe prawdy oczami dziecka

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

O tym, że zabawki mają duszę i o wielu innych ważnych sprawach, opowiedzą najmłodszym mieszkańcom Starej Miłosny bohaterowie przedstawienia „Kolorowy śmietnik”. 26 września w Ośrodku Działań Twórczych zagości Teatr Dobrego Serca.

W świecie dzikich topoli

Dodano w Kultura, Wydarzenia

25 września w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” przy ulicy Jana Pawła II w Starej Miłośnie odbędzie się koncert zatytułowany „Wiatr mieszka w dzikich topolach”. W programie koncertu znajdują się piosenki autorstwa Jerzego Ficowskiego.