Najnowsze wiadomości z kategorii Kronika policyjna

Brakujące studzienki

Dodano w Kronika policyjna

W nocy z piątek na sobotę (14 maja) nieznani sprawcy ukradli 12 kratek zabezpieczających studzienki. Kratki zginęły z ulic Gościńca, Diamentowej oraz Fabrycznej. Więcej zdjęć na stronie Facebook

Bóbr uwięziony w kanale spustowym

Dodano w Kronika policyjna

Wystraszony pies uwięziony w kanale spustowym – tak brzmiało zgłoszenie na numer alarmowy 986. Uwięzione zwierzę było, tyle że nie pies a bóbr. Bóbr został już wypuszczony na wolność.

Prosimy o czujność zwłaszcza przed długim weekendem!

Dodano w Kronika policyjna

Wczoraj w nocy tj. 9.11.2010 na ul Diamentowej przy Jana Pawła II około 3 nad ranem próbowano skraść kilka samochodów. Na szczęście dzięki przezorności jednego z sąsiadów który zadzwonił na policje, złodziejom nie udało się to. Jak działali złodzieje? 3 rabusiów w wieku około 20-23 lat, ukrywało się w krzakach, jeden z nich stał na środku z laptopem i sprawdzał na laptopie (najprawdopodobniej łącząc się z internetem) jak się otwiera różne marki samochodów. Jedno z aut było już na lawecie! Kilka już było otwartych! Bardzo proszę o informację przez facebooka i przez strony starej miłosnej o poinformowanie naszego miasteczka staro-miłośniańskiego, o tym że złodzieje wrócili! Prosimy o czujność zwłaszcza przed długim weekendem!

Uwaga! Hieny!

Dodano w Kronika policyjna

Jak się okazuje, Zaduszki to nie tylko czas zadumy i wspomnienia bliskich zmarłych zmarłych, ale także niezwykła okazja dla złodziei. Nawet w Wesołej, uznawanej za najspokojniejszą dzielnicę Warszawy, ostatnio doszło do przykrego incydentu. Straż Miejska ostrzega, że to właśnie ościenne dzielnice odległe od centrum są najbardziej narażone na te przykre zdarzenia.

Mina i pocisk artyleryjski znaleziony na cmentarzu

Dodano w Kronika policyjna

Pracownicy sprzątający cmentarz w Wesołej przy ul. Gościniec dokonali nietypowego odkrycia - znaleźli minę przeciwczołgową i pocisk artyleryjski. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali miejsce do czasu przybycia saperów.

Kierowca linii 502 nietrzeźwy

Dodano w Kronika policyjna, Komunikacja

Wczoraj o godz. 7 rano kierowcy jadący z tej dzielnicy Traktem Brzeskim musieli być bardzo zaskoczeni, gdy kilkudziesięciu policjantów zaczęło kontrolę pojazdów i trzeźwości kierowców. Funkcjonariusze sprawdzili ponad 130 samochodów i zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierowców. Wśród nich znalazł się kierowca autobusu miejskiego linii 502, u którego alkomat wykazał 0,5 promila alkoholu.

Odpowiedzą za zbezczeszczenie cmentarza

Dodano w Kronika policyjna

Zdradziły ich buty i odzież, na których był wosk oraz komputer, za pośrednictwem którego wymieniali się między sobą wrażeniami z nocnej imprezy. Policjanci z Pragi Południe potrzebowali zaledwie trzech dni, aby ustalić i zatrzymać sprawców dewastacji i zbezczeszczenia nagrobków na cmentarzu parafialnym w Starej Miłosnej. W ręce Policji wpadło czterech młodych ludzi w wieku od 16 do 18 lat.

Nagroda za informacje o podpalaczu

Dodano w Kronika policyjna

Dla osób, które dostarczą informacji umożliwiających schwytanie sprawcy podpalenia kościoła św. Antoniego, grupa radnych z naszej dzielnicy ufundowała nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Wszystkich posiadających jakiekolwiek informacje mogące wyjaśnić sprawę prosimy o kontakt z komisariatem Policji w Wesołej tel. 22 773 40 80.

Pożar Kościoła

Dodano w Kronika policyjna, Religia

W nocy z 21 na 22 stycznia nieznany sprawca podpalił Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zniszczeniu uległy, według ostatnich informacji, cały przesionek i organy. Okopcone zostały również malowidła na suficie w nawie głównej Kościoła.

Usuwanie skutków nawałnicy

Dodano w Kronika policyjna

W Warszawie ciągle trwają prace związane z usuwaniem skutków burzy, która przeszła w piątek po południu nad centralną Polską. Strażacy nadal wyjeżdżają do nowych zgłoszeń.