Najnowsze wiadomości z kategorii Kronika policyjna

Groźna jazda pod prąd na Bronisława Czecha — kierowca pod wpływem środków odurzających

Dodano w Kronika policyjna

Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach Warszawy, kiedy kierowca, ignorując czerwone światło na skrzyżowaniu, prowadził swoje auto jak w scenie z filmu akcji. Jego ryzykowna jazda pod prąd na ulicy Bronisława Czecha w Warszawie doprowadziła do intensywnego pościgu, który został uchwycony i opublikowany przez policję.

Wypadek na rogu Gościńca i Diamentowej

Dodano w Kronika policyjna

Do wypadku doszło po godzinie 19 na rogu ulicy Gościniec i Diamentowej os. Stara Miłosna

Ewakuacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Kronika policyjna, Wydarzenia

Kilkoro uczniów zasłabło, a 4 zostały hospitalizowane podczas uroczystości nadania imienia Wielkich Odkrywców Szkole Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze, które zarządziły ewakuację 600 uczniów i pracowników. Dowódca służb sprawdzających, czy doszło…

Śmiertelny wypadek na przejeździe w Wesołej

Dodano w Kronika policyjna

W poniedziałek 9 lipca około godziny 22:30, na przejeździe kolejowym w Wesołej, został śmiertelnie potrącony mężczyzna. Według świadków wypadku, mężczyzna wszedł na tory mimo opuszczonych rogatek i próbował przebiec przed nadjeżdzającym pociągiem dalekobieżnym. Poniósł śmierć na miejscu. Przez kilka…

Plac zabaw w Wesołej do likwidacji?

Dodano w Kronika policyjna

30 marca 2012 Straż Miejska zamknęła plac zabaw przy ulicy Pogodnej. Jak można wyczytać na stronie Straży, funkcjonariusze, którzy kontrolowali place na terenie Wesołej, dopatrzyli się wielu konstrukcyjnych uszkodzeń i dlatego podjęli decyzję o wyłączeniu z użytku obiektu przy Pogodnej.

Przerażające zabójstwo w Wesołej

Dodano w Kronika policyjna

W styczniu doszło do makabrycznej zbrodni w naszej dzielnicy. Jak donosi portal tvp.info zdarzenie miało miejsce 7 stycznia, kiedy to w jednym z mieszkań w Wesołej, odnaleziono okaleczone zwłoki mężczyzny. Ofierze zadano kilkadziesiąt ciosów nożem, co skutkowało śmiertelnym wykrwawieniem. Z uwagi na drastyczność zdarzenia sprawa, do tej pory, utrzymywana była w tajemnicy przez organy ścigania.

Tragiczny pożar na fabrycznej

Dodano w Kronika policyjna

W nocy z 26 na 27 grudnia straż pożarna odebrała zawiadomienie o palącym się pustostanie przy ulicy Fabrycznej w Starej Miłośnie. Według strażaków, niezamieszkały od lat, dom był w bardzo złym stanie. W trakcie gaszenia budynku zostały znalezione zwłoki człowieka. Policja wraz ze strażą pracują nad zidentyfikowaniem zmarłej osoby, a także nad przyczyną wybuchu pożaru. Spekuluje się, że odnalezione ciało, może należeć do osoby bezdomnej, która postanowiła schronić się w niezamieszkałym budynku przed zimą. Dziękujemy bardzo Panu Bartoszowi Kępkowskiemu, z zaprzyjaźnionej firmy exten.pl, który przekazał nam zdjęcia i filmiki.

Wyciek gazu na stacji benzynowej BP

Dodano w Aktualności, Kronika policyjna

Na stacji benzynowej BP przy Trakcie Brzeskim (obok McDonald), nastąpił wyciek gazu. Na miejsce przyjechało pięć jednostek straży pożarnej oraz jedna jednostka załogi chemicznej. Strażacy rozstawili kurtynę wodną, aby gaz nie wydostał się poza nią. Niema zagrożenia wybuchem.

Kolejny wypadek na felernym skrzyżowaniu

Dodano w Kronika policyjna

W poniedziałek 7 czerwca około godziny 8:30 na skrzyżowaniu ulic I Praskiego Pułku, Jana Pawła II i Traktu Brzeskiego miał miejsce poważny wypadek, w którym ucierpiało 6 osób. Skrzyżowanie to jest znane z poważnych zdarzeń drogowych, gdzie nieuwaga kierowców, ale też niedostateczna synchronizacja świateł są przyczyną większości wypadków.

Pożar na Torfowej – to dopiero ostrzeżenie

Dodano w Kronika policyjna

Pożar domu w lesie przy ul. Torfowej w Starej Miłośnie mógł wyrządzić wiele szkód. Na szczęście dzięki licznym powiadomieniom mieszkańców i sprawnej akcji straży pożarnej szybko udało się opanować ogień. Jednak strażacy apelują o ostrożność i czujność, gdyż upały sprzyjają pożarom lasów – tylko w czerwcu wybuchło ich ponad 220.