Najnowsze wiadomości z kategorii Inwestycje

Porozumienie w sprawie budowy tunelu w Wesołej

Dodano w Inwestycje

29 listopada 2016 roku zostało podpisane historyczne i długo wyczekiwane porozumienie pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawa, a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi SA. Wspomniane wyżej porozumienie dotyczy budowy trzech bezkolizyjnych przejazdów, niezbędnej infrastruktury oraz torów kolejowych, dzięki którym dzielnice zyskają na atrakcyjności, a kierowcy na bezpieczeństwie oraz oszczędności czasu.

Zamknięty wyjazd z ul. Fabrycznej - budowa świateł, chodnika i przystanku

Dodano w Aktualności, Inwestycje

W związku z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Trak Brzeski z ul. Fabryczną w dniach 17 - 22 października zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Fabrycznej od ul. Biesiadnej do skrzyżowania z Traktem Brzeskim.

Otwarcie drogi z Wesołej do Wawra!

Dodano w Inwestycje

Po 5 latach od położenia asfaltu od ul. Granicznej do granicy Wesołej, mieszkańcy w końcu doczekali się jego przedłużenia aleją Dzieci Polskich do Międzylesia. Jutro o godzinie 13:00 oficjalnie zostanie on udostępniony do ruchu.

Będzie tunel w Wesołej!

Dodano w Inwestycje

Długie i uciążliwe korki w Wesołej to prawdziwa zmora. Mieszkańcy wyjeżdżający do pracy lub wracający z niej wiedzą ile tak naprawdę zajmuje taka podróż. Problemów jest kilka jednym z nich, jest zbyt duże natężenie ruchu osób jadących do i z Warszawy które chcąc nie chcąc muszą przejechać przez Wesołą, gdyż nie ma innej drogi. Kolejnym problemem jest też znajdujący się w pobliżu przejazd kolejowy. W momencie, gdy jest zamknięty nawet na kilka minut, tworzy się spory korek. Trzeba przyznać, że jest to najbardziej trudna sytuacja dla samych mieszkańców Wesołej, ponieważ brakuje im alternatywnych dróg, którymi mogliby dojechać do swoich domów. Pierwszy problem można było by rozwiązać dzięki obwodnicy, w drugim zaś przypadku konieczna byłaby budowa tunelu bezpośrednio pod torami kolejowymi.

Wygrajmy razem plac zabaw dla wawerskiego Zastowa!

Dodano w Edukacja, Inwestycje

W związku z trwającym konkursem „100 placów zabaw na 100 lat Nivea” organizowanym przez firmę Nivea-Polska, zwracamy się z propozycją współpracy w ramach naszej inicjatywy społecznej „WYGRAJMY RAZEM plac zabaw dla Wawra”. Głównym celem projektu jest zaangażowanie w internecie jak największej ilości osób, które poprzez skoordynowane głosowanie oddadzą jak największą ilość głosów na plac zabaw znajdujący się w Zastowie. Lokalizacja ta została zgłoszona do projektu przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wawer.

Ciąg dalszy remontu ul. 1 Praskiego Pułku

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza

W dniach od 6 (piątek) do 9 (poniedziałek) maja zaplanowano ciąg dalszy remontu nawierzchni ul. 1 Praskiego Pułku. Na ten okres ulica zostanie zamknięta.

ToiToi Story

Dodano w Aktualności, Inwestycje

W Wesołej w kilku kolejnych miejscach mają się pojawić się przenośne toalety, typu toi-toi. Przy placach zabaw na Akacjowej w centrum Wesołej, Jana Pawła II i Warszawskiej oraz koło dwóch pętli autobusowych: na Głowackiego obok stacji PKP Wesoła oraz na końcu ul. Brata Alberta w Zielonej. Prawdą jest, że w tych miejscach bardzo potrzebne są toalety, ale czy muszą to być te ohydne tojtojki?

Skatepark będzie, ale w Wawrze. To nieporozumienie!

Dodano w Sport i turystyka, Inwestycje, Wieści z ratusza

Młodzi ludzie z Wesołej od dawna proszą władze dzielnicy o budowę skateparku, czyli miejsca, w którym można pojeździć na deskorolce, rolkach czy rowerze typu BMX. Burmistrz Edward Kłos odpowiada, że taki obiekt może powstać w… Wawrze. Według mnie to pomysł chybiony i nieuzasadniony.

Obwodnicy przez Wesołą jednak nie będzie?

Dodano w Aktualności, Inwestycje

21 września może dojść do przełomu w sprawie Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW), która w forsowanym przez drogowców wariancie ma przeciąć naszą dzielnicę na pół. Tego dnia Wojewódzki Sąd Administracyjny zajmie się dokumentem, bez którego budowa tej trasy ekspresowej nie ruszy. Chodzi o tzw. decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Wiele wskazuje na to, że sąd ją unieważni. To nie jedyna przeszkoda w realizacji tego przedsięwzięcia. Dlatego coraz bardziej realne jest, że ta obwodnica w Wesołej nie powstanie.

Zaplanuj skwery osiedlowe w Wesołej - konsultacje społeczne

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza

Zostań architektem przestrzeni publicznej w Wesołej. Dzięki nowym koncepcjom, dzielnica położona wśród lasów i zabudowana w dużej mierze domkami jednorodzinnymi, zyska nowe place zabaw i skwery. Ruszają konsultacje społeczne w ramach których mieszkańcy sami będą projektować swoją wspólną przestrzeń.