Najnowsze wiadomości z kategorii Inwestycje

Zakończony remont ul. Bronisława Czecha przed nowym rokiem szkolnym

Dodano w Inwestycje

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o zakończeniu remontu południowej jezdni ulicy Czecha pomiędzy Płowiecką a Kajki. Prace obejmowały ułożenie ponad 8,5 tys. mkw. nowego asfaltu na kilometrowym odcinku tej ważnej arterii komunikacyjnej. Remont został zaplanowany na okres wakacyjny, kiedy ruch jest zauważalnie mniejszy, aby uniknąć niepotrzebnych utrudnień dla mieszkańców.

Twoja opinia się liczy! Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących priorytetów dla Wesołej

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza

Urząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy organizuje konsultacje społeczne w sprawie “Priorytetów dla Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy”. Jest to ważna inicjatywa, która pozwoli mieszkańcom wyrazić swoje opinie i oczekiwania dotyczące przyszłego rozwoju dzielnicy. Konsultacje będą trwały od 1 do 22 września.

Postępy budowy nowoczesnego liceum w Wesołej

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza, Edukacja

Wesoła wkrótce powita nowy obiekt edukacyjny — Liceum Ogólnokształcące nr CLXIII. Budowa, która rozpoczęła się w grudniu 2021 roku, postępuje zgodnie z planem i ma zostać zakończona do końca 2023 roku. Inwestycja ta jest niezwykle ważna dla lokalnej społeczności, ponieważ będzie to pierwsze miejskie liceum ogólnokształcące na terenie Wesołej.

Porozumienie w sprawie budowy tunelu w Wesołej

Dodano w Inwestycje

29 listopada 2016 roku zostało podpisane historyczne i długo wyczekiwane porozumienie pomiędzy Miastem Stołecznym Warszawa, a PKP Polskimi Liniami Kolejowymi SA. Wspomniane wyżej porozumienie dotyczy budowy trzech bezkolizyjnych przejazdów, niezbędnej infrastruktury oraz torów kolejowych, dzięki którym dzielnice zyskają na atrakcyjności, a kierowcy na bezpieczeństwie oraz oszczędności czasu.

Zamknięty wyjazd z ul. Fabrycznej - budowa świateł, chodnika i przystanku

Dodano w Aktualności, Inwestycje

W związku z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Trak Brzeski z ul. Fabryczną w dniach 17 - 22 października zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Fabrycznej od ul. Biesiadnej do skrzyżowania z Traktem Brzeskim.

Otwarcie drogi z Wesołej do Wawra!

Dodano w Inwestycje

Po 5 latach od położenia asfaltu od ul. Granicznej do granicy Wesołej, mieszkańcy w końcu doczekali się jego przedłużenia aleją Dzieci Polskich do Międzylesia. Jutro o godzinie 13:00 oficjalnie zostanie on udostępniony do ruchu.

Będzie tunel w Wesołej!

Dodano w Inwestycje

Długie i uciążliwe korki w Wesołej to prawdziwa zmora. Mieszkańcy wyjeżdżający do pracy lub wracający z niej wiedzą ile tak naprawdę zajmuje taka podróż. Problemów jest kilka jednym z nich, jest zbyt duże natężenie ruchu osób jadących do i z Warszawy które chcąc nie chcąc muszą przejechać przez Wesołą, gdyż nie ma innej drogi. Kolejnym problemem jest też znajdujący się w pobliżu przejazd kolejowy. W momencie, gdy jest zamknięty nawet na kilka minut, tworzy się spory korek. Trzeba przyznać, że jest to najbardziej trudna sytuacja dla samych mieszkańców Wesołej, ponieważ brakuje im alternatywnych dróg, którymi mogliby dojechać do swoich domów. Pierwszy problem można było by rozwiązać dzięki obwodnicy, w drugim zaś przypadku konieczna byłaby budowa tunelu bezpośrednio pod torami kolejowymi.

Wygrajmy razem plac zabaw dla wawerskiego Zastowa!

Dodano w Edukacja, Inwestycje

W związku z trwającym konkursem „100 placów zabaw na 100 lat Nivea” organizowanym przez firmę Nivea-Polska, zwracamy się z propozycją współpracy w ramach naszej inicjatywy społecznej „WYGRAJMY RAZEM plac zabaw dla Wawra”. Głównym celem projektu jest zaangażowanie w internecie jak największej ilości osób, które poprzez skoordynowane głosowanie oddadzą jak największą ilość głosów na plac zabaw znajdujący się w Zastowie. Lokalizacja ta została zgłoszona do projektu przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wawer.

Ciąg dalszy remontu ul. 1 Praskiego Pułku

Dodano w Inwestycje, Wieści z ratusza

W dniach od 6 (piątek) do 9 (poniedziałek) maja zaplanowano ciąg dalszy remontu nawierzchni ul. 1 Praskiego Pułku. Na ten okres ulica zostanie zamknięta.

ToiToi Story

Dodano w Aktualności, Inwestycje

W Wesołej w kilku kolejnych miejscach mają się pojawić się przenośne toalety, typu toi-toi. Przy placach zabaw na Akacjowej w centrum Wesołej, Jana Pawła II i Warszawskiej oraz koło dwóch pętli autobusowych: na Głowackiego obok stacji PKP Wesoła oraz na końcu ul. Brata Alberta w Zielonej. Prawdą jest, że w tych miejscach bardzo potrzebne są toalety, ale czy muszą to być te ohydne tojtojki?