Najnowsze wiadomości z kategorii Edukacja

Mała Królewna - przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Kuffer.

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Każda dziewczynka chciałaby być królewną i każda chciałaby, żeby odnalazł ją piękny książę. Ale często najpierw pojawia się groźny smok i wiele przeciwności. Na zamku u Króla Lula rodzi się królewna. Jest huczna zabawa… Ale król i królowa zapomnieli zaprosić wróżkę, która mieszka nieopodal zamku. Wróżka rzuca zaklęcie. Wesoła królewna Lulinka uważa, że jest najważniejsza i najpiękniejsza na świecie. Kiedy zaklęcie zaczyna działać… zamienia się w ropuchę. Ze wstydu opuszcza dom i poznaje smoka który ma czkawkę; stracha na wróble; zbójnika i oczywiście pięknego księcia, który wybawia ją z opresji i… prosi o rękę. Dzięki swoim przygodom zaczyna rozumieć wartość przyjaźni.

Psychologia w perspektywie XXI wieku

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Interesujesz się psychologią? A może chcesz poznać tajemnice ludzkiej natury? Jeżeli tak, to zapraszamy w sobotę 23 października na godzinę 17:00 do Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna”, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie w cyklu „Psychologia w perspektywie XXI wieku”.

Nowe sekcje w Ośrodku Kultury Wesoła

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Wyrazem rozwoju naszego dzielnicowego Ośrodka Kultury jest utworzenie nowych sekcji, w ramach których przewidziano różnorodne i atrakcyjne zajęcia dla dzieci, a także dla młodych rodziców. Mieszkańcy Wesołej będą mogli z nich korzystać za symboliczną opłatą miesięczną. Zapraszamy do zapoznania się z opisami poszczególnych sekcji.

Weekend pełen wrażeń w Wesołej

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Spotkanie towarzyskie dla pań, warsztaty wnętrzarskie, muzyczny wieczór bardów i teatrzyk dla dzieci. W ten weekend na mieszkańców Wesołej czeka moc atrakcji i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, żeby się nie nudzić. Na każde wydarzenie wstęp jest wolny.

III turniej szachowy im. Jana Brustmana

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

2 października 2010 (sobota) o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej nr 218, przy ulicy Kajki 80/82 w Aninie, odbędzie się III turniej im. Jana Brustmana. Rozgrywki organizowane są dla dzieci od 5 do 19 lat. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, wg przepisów Kodeksu Szachowego (tempo gry: 15 min. dla zawodnika na partię).

Życiowe prawdy oczami dziecka

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

O tym, że zabawki mają duszę i o wielu innych ważnych sprawach, opowiedzą najmłodszym mieszkańcom Starej Miłosny bohaterowie przedstawienia „Kolorowy śmietnik”. 26 września w Ośrodku Działań Twórczych zagości Teatr Dobrego Serca.

Oswoić szkołę - bezpłatne warsztaty dla 5-latków

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Stowarzyszenie Edukacja i Nauka zaprasza wszystkie chętne 5-latki na 10 bezpłatnych spotkań warsztatowych, które podwyższają umiejętności społeczne i emocjonalne dziecka w perspektywie rozpoczęcia edukacji szkolnej.

Uniwersytet dla młodych duchem w Wesołej

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

9 października rozpoczyna się kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w naszej dzielnicy. Już dziś wszyscy mieszkańcy, którzy spełniają kryterium wiekowe, mogą się zapisać na bezpłatne wykłady.

Koniec lata w Wesołej – podsumowanie akcji

Dodano w Edukacja

Wakacje dobiegły końca, zaczął się nowy rok szkolny. Lato przemija, a wraz z nim kolejna edycja „Lata w mieście”. 1 września to dobra okazja do podsumowania akcji przebiegającej na terenie Starej Miłosnej.

Wielkie otwarcie placów zabaw – tylko u nas, obejrzyj je online!

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

23 sierpnia miało miejsce radosne wydarzenie, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Wesołej i Starej Miłosny – uroczyste otwarcie trzech nowoczesnych placów zabaw. Zobacz, gdzie teraz będą się bawić Twoje pociechy. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po tych atrakcyjnych obiektach – tylko na StaraMiłosna.info!