Najnowsze wiadomości z kategorii Edukacja

Iquitos i Amazonia, czyli przygoda w południowoamerykańskiej dżungli

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

20 listopada (niedziela) o godzinie 17:00, w Ośrodku Kultury Wesoła, odbędzie się pokaz slajdów i prelekcja pt.: “Iquitos i Amazonia, czyli przygoda w południowoamerykańskiej dżungli”. Przez niedostępne rejony Amazonii poprowadzi Państwa Marek Łasisz - archeolog i kulturoznawca.

Spotkanie autorskie z prof. Grzegorzem Nowikiem

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Szanowni Państwo, zapraszamy na kolejną Otwartą Lekcję Historii w Bibliotece w Wesołej. Tym razem tematem będzie Bitwa Warszawska i wojna z lat 1918-20. Spotkamy się z profesorem Grzegorzem Nowikiem, autorem książki “Wojna światów - 1920 Bitwa Warszawska”.

Projekt „Ceramik Loco”

Dodano w Kultura, Edukacja, Wydarzenia

Dwie dziewczyny, które pragną dzielić się swoimi pasjami stworzyły niebanalny projekt, aby móc zabrać Państwa w ceramiczną podróż po hiszpańsku do Ameryki Łacińskiej. Dzięki ceramicznej podróży pełnej niespodzianek możecie się przenieść do peruwiańskiej selvy, albo na ekwadorski równik. Zorganizują zabawę poprzez tworzenie w materii ceramicznej, śpiewanie, pokaz zdjęć z przepięknych terenów Ameryki, opowieści, filmy i wspomnienia z podróży. Zapewnią wszystkie niezbędne materiały do pracy, nauczą podstawowych technik lepienia w glinie i na kole garncarskim. Każdą pracę wypalą w piecu do wypału ceramiki.

Motylek Emilek - teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Teatru VENA

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

30 października (niedziela) na godzinę 16:00 Ośrodek Działań Twórczych “Pogodna” zaprasza na teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Teatru VENA. Nie tak dawno temu, na pięknej łące mieszkał motylek Emilek. Był piękny,…

Odyseja umysłu

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

„Słyszę i zapominam, widzę i pamiętam, robię i rozumiem” – tak brzmi stare, chińskie powiedzenie. Właśnie na tym powiedzeniu opiera się program Odyseja umysłu, który za cel stawia sobie rozwój zdolności twórczych. Pięciomiesięczne warsztaty, w tym wypadku skierowane są dla uczniów szkół podstawowych klas I – V są niewątpliwie ciekawą i rozwijającą formą spędzania wolnego czasu.

Sekcje w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Dodano w Edukacja, Kultura

Zapraszamy wszystkich serdecznie do Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy oraz do Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” na zajęcia sekcyjne. U nas każdy spędzi czas interesująco i miło. Dla najmłodszych prowadzimy zajęcia muzyczne, plastyczne i językowe. Starsze dzieci mogą u nas tańczyć, śpiewać, grać na perkusji lub gitarze, lepić w glinie i rysować, uczęszczać na zajęcia teatralne, a warsztatach robotyki tworzyć prawdziwe roboty. Dorosłych zapraszamy na jogę, gimnastykę i zajęcia chóru.

Podsumowanie akcji Lato w mieście w SP173

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

22 lipca dobiegła końca akcja “Lato w mieście” w Szkole Podstawowej nr 173. Jak co roku, cieszyła się ona ogromną popularnością wśród dzieci, dla których zorganizowano szereg atrakcji. Koordynatorzy akcji dołożyli wszelkich starań aby te 4 tygodnie obfitowały w ciekawe wydarzenia, by nikt nie mógł powiedzieć, że wakacje w mieście są nudne.

Wygrajmy razem plac zabaw dla wawerskiego Zastowa!

Dodano w Edukacja, Inwestycje

W związku z trwającym konkursem „100 placów zabaw na 100 lat Nivea” organizowanym przez firmę Nivea-Polska, zwracamy się z propozycją współpracy w ramach naszej inicjatywy społecznej „WYGRAJMY RAZEM plac zabaw dla Wawra”. Głównym celem projektu jest zaangażowanie w internecie jak największej ilości osób, które poprzez skoordynowane głosowanie oddadzą jak największą ilość głosów na plac zabaw znajdujący się w Zastowie. Lokalizacja ta została zgłoszona do projektu przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wawer.

"Wesoła Ceramika"

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Nasza wesoła dzielnica Warszawy coraz częściej zaskakuje mieszkańców i wszystkich przybyłych gości wszechobecną sztuką. Jedną z tych sztuk jest niewątpliwie ceramika. Glina to szlachetna materia, która sprawia, iż obcujemy z prawdziwym, niepowtarzalnym rękodziełem.

Koncert dzieci ze szkół polskich na Białorusi

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Koła Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Wawrze, chciałby poinformować o planowanych przez nas w najbliższym czasie aktywnościach. Koło w Wawrze, to mieszkańcy Wawra, Rembertowa, Sulejówka i Józefowa. Nasza aktywność zaczęła się od Grupy Inicjatywnej „Kresy w potrzebie – Wawer Kresom”, którą zainicjowałem ponad rok temu. Widząc jednak wyraźnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca w tak ważnym i spełniającym swoją misję Stowarzyszeniu, jakim jest „Wspólnota Polska”, uznaliśmy, że najwyższa pora włączyć się aktywnie w pracę na rzecz naszych rodaków żyjących poza granicami Ojczyzny.