Najnowsze wiadomości z kategorii Edukacja

Znamy wyniki egzaminu 6-klasistów w Starej Miłośnie!

Dodano w Edukacja

Tegoroczny test jest uznawany za jeden z najtrudniejszych. Jednak dzieci i grono pedagogiczne z naszego osiedla stanęły na wysokości zadania i jak co roku szkoła w Starej Miłośnie odnotowała bardzo dobry wynik.

Mini zoo - wystawa zwierząt z okazji Dnia Dziecka

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia, Religia

3 czerwca (niedziela), Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starej Miłosnej, ul. Borkowska 1, organizuje z okazji Dnia Dziecka wystawę zwierząt. Ptaki, gady, ssaki i ryby - najróżniejszych rodzajów i gatunków, a wszystkie żywe i na wyciągnięcie ręki. Oglądaj, dotykaj, poznawaj! Wystawa odbędzie…

Piknik Wesoła 2012

Dodano w Aktualności, Edukacja, Kultura, Sport i turystyka, Wieści z ratusza, Wydarzenia

2 czerwca (sobota) w godzinach 12:00 - 22:00, tradycyjnie na terenach Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie odbędzie się Piknik Wesoła 2012, na który zaprasza Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy . Organizatorzy zapewniają bogaty program estradowy i rekreacyjny, m.in.: gry i zabawy, zawody sportowe, pokazy plenerowe, place rekreacyjne i wiele innych atrakcji oraz najwyższej jakości występy artystyczne.

artStudio "Atik" - miejsce twórczych warsztatów

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Nowo otwarte artStudio „Atik” przy ul. Forsycji 30 na osiedlu Stara Miłosna zaprasza na pierwsze warsztaty: – fotografii dla młodzieży 13+ i dorosłych 1 i 2 maja w godz. 11:00 – 18:00, – gry na bębnach i balafonie dla dzieci w wieku 7 – 13 lat 3 maja w godz. 11:00 – 12:30, – gry na didgeridoo dla młodzieży 13+ i dorosłych 3 maja w godz. 16:00 – 18:00, – projektowania stron www i obróbki graficznej – dla młodzieży 13+ i dorosłych 5 maja w godz. 10:00 – 18:00;

Turniej szachowy Grand Prix SP173 dla szkół podstawowych i gimnazjów

Dodano w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

3 marca 2012r. (sobota) o godzinie 10 w Szkole Podstawowej nr 173, przy ulicy Trakt Brzeski 18, odbędzie się Turniej Szachowy Grand Prix SP 173. Rozgrywki organizowane są dla dzieci od 5 do 16 lat. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, wg przepisów Kodeksu Szachowego (tempo gry: 15 min. dla zawodnika na partię, kojarzenie komputerowe). Zawody składać będą się z 8 turniejów. Prowadzona będzie klasyfikacja długofalowa dla każdego zawodnika oddzielnie z wszystkich turniejów. Do punktacji wliczać się będą najlepsze wyniki z 3 turniejów.

"Fiesta Mexicana!" z Ceramik Loco

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Za oknem zima, śnieg, lekki mróz, biało… ale w Ośrodku Kultury w Wesołej już od 9.00 rano 19 stycznia br. było kolorowo i bardzo gorąco. Dziewczyny, Dorota Łasisz i Kasia Winiarska z projektu “Ceramik Loco”, zabrały dzieci tego dnia w podróż do bajkowego Meksyku. Była prezentacja zdjęć z podróży po tym pięknym kraju, spacer po kolorowych ulicach i karaibskiej plaży o delikatnym, żółtym piasku oraz zbieranie muszli nad Zatoką Meksykańską… Kolejną atrakcją było wycinanie przez dzieci girland i lepienie z gliny naczyń stylizowanych na Talavera, pozowanie do zdjęć w wielkich kapeluszach sombrero z flagą Meksyku w dłoni. Wszystko to odbyło się w wyjątkowej oprawie przy muzyce meksykańskich mariachi.

Nasze Pasje i Talenty - Zgłoś się już dziś i zaprezentuj swoje zdolności sceniczne!

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Celem przeglądu jest popularyzowanie amatorskich działań artystycznych, promowanie talentów rozbudzanie zainteresowania działaniami twórczymi i rozwijanie kreatywności, nabywanie i doskonalenie umiejętności autoprezentacji oraz wzrost aktywności lokalnej.

Rodzinny Dom Dziecka w Wesołej poszukuje wolontariuszy

Dodano w Edukacja

Rodzinny Dom Dziecka w Wesołej poszukuje wolontariuszy. Osoby, które chciałyby poprowadzić zajęcia z wychowankami takie jak np.: pomoc w odrabianiu lekcji, zabawy sportowe, tańczenie i śpiewanie, zajęcia plastyczne itp., proszone są o kontakt pod adresem e-mail: mms.kwiatkowska@gmail.com. Każda taka pomoc jest dla dzieciaków bezcenna, a wolontariusze widząc radość na ich twarzach mogą również czerpać z tego niemałą satysfakcję.

Akcja "Zima w Mieście 2012" w Wesołej

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

Jak co roku w trakcie ferii zimowych organizowana jest akcja “Zima w Mieście”. Rozpoczyna się ona 16 stycznia i trwa do 27 stycznia. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy mają możliwość brania udziału zarówno w akcjach dzielnicowych jak i miejskich. Wszystkie zajęcia w ramach akcji są bezpłatne, uczestnicy ponoszą jedynie koszt wyżywienia w punktach dziennego pobytu w wysokości 7 zł dziennie.

Mikołajkowa Loco Podróż

Dodano w Edukacja, Kultura, Wydarzenia

Kasia Winiarska i Dorota Łasisz w ramach stworzonego przez siebie projektu „Ceramik Loco” zorganizowały grupie dzieci wyjątkową wyprawę. Wczesnym rankiem 3 grudnia 2011r. wszyscy wybrali się w okolice pięknych Gór Świętokrzyskich do Ćmielowa, małej miejscowości, która jako jedyna w Polsce może pochwalić się Żywym Muzeum Porcelany.