Najnowsze wiadomości z kategorii Edukacja

„Z uczniem w świat wartości”

Dodano w Edukacja

W Szkole Podstawowej nr 353 chcemy wspólnie z rodzicami naszych uczniów stwarzać dzieciom możliwość harmonijnego rozwoju we wszystkich aspektach życia. Traktujemy każde dziecko jako osobę godną szacunku ze strony dorosłych i kolegów. Pragniemy, aby w przyjaznej atmosferze uczniowie samodzielnie myśleli, komunikowali się w kulturalny sposób i konstruktywnie rozwiązywali konflikty. Nasi uczniowie, doświadczając akceptacji ze strony dorosłych, nauczą się tolerancji i rozumienia innych, oraz dowiedzą się, jak współistnieć i współpracować w wielokulturowym świecie.

Zima w mieście 2014 w Ośrodku Kultury i filii ODT Pogodna

Dodano w Edukacja, Kultura

Ośrodek Kultury oraz filia ODT Pogodna zaprasza na dzieci, które spędzają ferie zimowe w domu, na projekcje filmowe.

Akcja Szlachetna Paczka 2013 w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Edukacja

“… Ci szczerzy i kochający się ludzie dostali nie tylko prezenty, lecz także wewnętrzną świadomość, że spotkało ich coś wyjątkowego. A to w okresie świątecznym jest największym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Jeszcze raz życzę od siebie i rodziny wszystkiego co najlepsze i mam…

Put ten people in a classroom and try to teach them English

Dodano w Edukacja, English Corner

Put ten people in a classroom and try to teach them English. Some will learn like experts and some will come away with nothing but frustration. What gives? After years of puzzling over it, I decided to go the source itself: the students.

Obchody 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w SP353

Dodano w Edukacja

Dnia 8 XI 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ubranych na galowo uczniów i ich rodziców już od wejścia witały piosenki legionowe i patriotyczne. Uczennice z klasy IV c malowały buzie w narodowe barwy wszystkim chętnym. Najmłodsi uczniowie robili…

Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Edukacja

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza wiele przygotowań - uczniowie poznają szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki. Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami oraz zaproszonymi Gośćmi.

Pokojowo w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Edukacja

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka realizuje program edukacyjny pod hasłem „Radość i miłość są skrzydłami wielkich przedsięwzięć”. Ważnym obszarem działań szkoły jest także program Szkoła wartości promowany przez MEN. Okazją do realizacji zadań przewidzianych w programach stały się obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju. Szkolne świętowanie urządziliśmy 23. 09. 2013 roku.

Otwarcie Szkoły Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej.

Dodano w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia

3 września razem z inauguracją nowego roku szkolnego 2012/2013 odbędą się uroczystości związane z otwarciem Szkoły Podstawowej nr 353 w Starej Miłośnie. O godzinie 11:00 w Kościele pw. Św. Hieronima odbędzie się Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Ks.Bp. Marka Solarczyka. Następnie o godzinie 12:30 odbędą się uroczystości w budynku nowej szkoły przy ulicy Cieplarnianej 23, które poprowadzi Pan Maciej Kurzajewski, a w części artystycznej wystąpi gościnnie Pani Krystyna Prońko.

Dzień otwarty dla dzieci z oddziałów przedszkolnych w SP353

Dodano w Edukacja, Wydarzenia

1 września (sobota) w Szkole Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej odbędzie się „Dzień otwarty” połączony z rozpoczęciem roku szkolnego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na godzinę 10:00. W programie: spotkanie z dyrektorem szkoły, zwiedzanie szkoły i…

Akcja "Lato w Mieście 2012" w Wesołej

Dodano w Edukacja, Wieści z ratusza, Wydarzenia

Jak co roku w trakcie wakacji organizowana jest akcja “Lato w Mieście”. Rozpoczyna się ona 2 lipca i trwa do 31 sierpnia. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy mają możliwość brania udziału zarówno w akcjach dzielnicowych jak i miejskich. Wszystkie zajęcia w ramach akcji są bezpłatne, uczestnicy ponoszą jedynie koszt wyżywienia w punktach dziennego pobytu w wysokości 7 zł dziennie.