Najnowsze wiadomości z kategorii Edukacja

Jeden za wszystkich-wszyscy za jednego!

Dodano w Edukacja

Drodzy Darczyńcy SP 353 z drużyny „Szlachetna Paczka”! Ósma edycja tej akcji już za nami. W tym roku pomogliśmy 23 rodzinom. Przygotowaliśmy 386 świątecznych paczek. Wśród prezentów znalazły się kuchenki mikrofalowe, komputery, pralka, odkurzacz, żelazko, dywany, stół, rowery, wózek dziecięcy, zastawa kuchenna, voucher do marketu budowlanego, wersalka oraz tona węgla. W jednej z klas zebrano również pokaźną kwotę pieniędzy na zakup mebli kuchennych dla rodziny, która straciła swój dobytek w pożarze.

Życzenia Świąteczne od Szkoły Podstawowej nr 353

Dodano w Edukacja

Wesołych, rodzinnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych pasji i odkrywania wokół siebie samych dobrych ludzi życzą: Dyrektor SP 353, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły oraz Uczniowie.

Wzruszające ślubowanie

Dodano w Edukacja

30 października 2014 roku społeczność SP 353 w Warszawie przeżywała bardzo znaczącą uroczystość. Do grona żakowskiej rodziny dołączyły nasze pierwszaki. Spotkanie miało bardzo przyjacielski i rodzinny charakter.

Lekcje z...

Dodano w Edukacja

Chcemy by nasi uczniowie byli otwarci na świat i inne kultury, żeby nie ulegali stereotypom, by byli tolerancyjni na wszelką odmienność. Stąd zrodził się pomysł by zaprosić do nas cudzoziemców, którzy wybrali Polskę na swoją drugą ojczyznę i podzielili się z nami swoimi wrażeniami, przemyśleniami itp. 3 października uczniowie klas 4-6 spotkali się z Panami: Davidem Desilvestri z Włoch, Apollinaire Mabiala z Kongo i Anwarem Salameh z Palestyny. Spotkanie było kontynuacją obchodów Dnia Pokoju i Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.

Nowy rok szkolny w SP nr 353 im. Wielkich Odkrywców

Dodano w Edukacja

Od czerwca Szkoła Podstawowa nr 353 nosi imię Wielkich Odkrywców. Wybór patrona obliguje nas do ciągłego doskonalenia, do bycia kreatywnym i twórczym w działaniu, bo jak mówił Jan Paweł II „Prawdziwie wielki jest tylko ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć …”.

Szkolne Koło Wolontariatu SP 353

Dodano w Edukacja

Szkolne Koło Wolontariatu w SP 353 rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2012 roku z 13 młodymi wolontariuszami chętnymi do działania na rzecz potrzebujących ludzi i zwierząt. Obecnie Koło liczy 36 członków. W szkolnym wolontariacie działają głównie uczniowie klas piątych i szóstych, chociaż i…

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Edukacja

5 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie. Rozpoczęła się w kościele świętego Hieronima od mszy, która zgromadziła honorowych Gości, Dyrektorów szkół, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów. Przedstawiciele Rady Rodziców prosili Jego Ekscelencję Biskupa Marka Solarczyka o poświęcenie i pobłogosławienie sztandaru.

"A teraz uśmiech" w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Edukacja

W kwietniu w Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie odbył się projekt fotograficzny „A teraz uśmiech” prowadzony przez n. plastyki p. Izabelę Włodek.

Najmłodsza szkoła w dzielnicy będzie nosiła imię Wielkich Odkrywców!

Dodano w Edukacja

5 czerwca 2014 r. odbędzie się uroczystość nadania imienia i wręczenia sztandaru naszej szkole – Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie. Uczestniczyć w tak historycznej chwili to niewątpliwie duże przeżycie. Z radością oczekujemy dnia, w którym zostanie odczytana Uchwała Rady Miasta o nadaniu imienia Wielkich Odkrywców najmłodszej (mamy niespełna dwa lata) placówce oświatowej w naszej dzielnicy. W przygotowanie wydarzenia zaangażowana jest cała społeczność szkolna: Rodzice, Uczniowie, Grono Pedagogiczne.

Podróż do czarodziejskiego świata wyobraźni

Dodano w Edukacja, Kultura

Audiobook „Nasza mama czarodziejka” to tytuł projektu, który został zrealizowany w Szkole Podstawowej nr 353. Okazję uczestnictwa w nim mieli nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice, którzy wspólnie ze swoimi dziećmi przygotowywali jeden lub dwa rozdziały książeczki autorstwa Joanny Papuzińskiej.