Najnowsze wiadomości z kategorii Edukacja

Mali Odkrywcy w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Edukacja

Dzieci w wieku szkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość poznawania tego co nowe, nieznane. Bardzo dobrym sposobem zaspokajania tej potrzeby są między innymi zabawy badawcze i eksperymenty.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 353 wspiera wileńskie hospicjum

Dodano w Edukacja

W dniach od 14 lutego do 4 marca wraz z całą społecznością szkolną SP 353 przystąpiliśmy do akcji charytatywnej, której celem było wsparcie polskiego hospicjum 
w Wilnie, prowadzonego przez Siostrę Michaelę Rak.

Dzień Otwartych Drzwi w SP 353

Dodano w Edukacja

W sobotę 12 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Zaproszenie zostało skierowane do dzieci, które w przyszłym roku szkolnym zostaną jej uczniami oraz ich rodziców. Głównym celem spotkania było zapoznanie z placówką, jej bazą dydaktyczną…

„W podróż z Kolumbem wyruszamy, zwyczaje karnawałowe odkrywamy”.

Dodano w Edukacja

18 stycznia 2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców coroczny bal karnawałowy. W przygotowania zaangażowana była cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dekoracja nawiązywała do hasła roku, którym jest myśl Krzysztofa Kolumba: „Nie przepłyniesz oceanu,…

Promowanie czytelnictwa w Sp 353

Dodano w Edukacja

Jednym z kierunków rozwoju polityki oświatowej w roku szkolnym 2015/2016 jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Nasi uczniowie aktywnie realizują zadania mające na celu popularyzację czytelnictwa. Uczniowie lubią spędzać wolne chwile w bibliotece. Wielu z nich aktywnie działa w Kole Przyjaciół Biblioteki i Kole Kronikarskim. To oni organizują okolicznościowe wystawy tematyczne książek, będące nie tylko świetną reklamą dla wybranych tytułów, ale także okazją do przeprowadzenia zróżnicowanych tematycznie zajęć czytelniczych.

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Edukacja

29 października 2015r. o godzinie 17:00 w szkole panowała cisza. Jedynie w sali gimnastycznej piękna dekoracja – łodzie z żaglami, na pokładzie których płyną dzieci z klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie, If i Ig – zapowiadała, że za chwilę zdarzy się tu coś ważnego. Przed godziną 18:00 zaczęli schodzić się goście i główni bohaterowie zbliżającej się uroczystości Pasowania na Ucznia SP 353 – Pierwszaki.

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Ptaki-Dziwaki"

Dodano w Edukacja, Kultura

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców w marcu ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem „Ptaki – Dziwaki”. Odbywał się w dwóch kategoriach przestrzennej i płaskiej. Adresowaliśmy go do uczniów klas 0-III wszystkich szkół podstawowych naszej dzielnicy Zaprosiliśmy do współpracy nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. Chcieliśmy stworzyć kolejną okazję do wspólnego spędzenia czasu z rodziną, między innymi po to, aby podejmować działania nastawione na realizację wspólnego celu, wymieniać się pomysłami oraz ćwiczyć kreatywne myślenie.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Edukacja

28 II 2015 roku podczas Dnia Otwartego gościliśmy rodziców z dziećmi, które w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczną naukę w Szkole Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców. Nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców. Uczniowie z klas IV i V pokazywali młodszym kolegom sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, stołówkę, a nawet gabinet Pani Dyrektor. Wielką atrakcją dla gości było zbieranie na specjalnych kartach pamiątkowych pieczątek. Mamy nadzieję, że to sobotnie spotkanie przyczyni się do tego, że pierwszego września dzieci z radością rozpoczną naukę w naszej szkole.

Roztańczona Galaktyka Mikołaja Kopernika w SP353

Dodano w Edukacja

12 lutego bawiliśmy się na Karnawałowej Zabawie, której przewodził tegoroczny patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik. Wraz z patronem, bal zaszczycili swoją obecnością znani naukowcy, odkrywcy oraz obcy z innych planet. Nie zabrakło pojazdów kosmicznych, planet, całych układów gwiezdnych, a nawet…

Lekcja z… Conrado Moreno

Dodano w Edukacja

W ramach projektu „ Lekcje z…’ gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 353 znanego telewizyjnego prezentera i konferansjera Conrada Moreno, który jest Hiszpanem, ale jednocześnie Polakiem, dlatego mógł pomóc naszym uczniom odkryć podobieństwa i różnice kultur obu krajów: Polski i Hiszpanii.