Najnowsze wiadomości z kategorii Aktualności

W 360 stopni dookoła Wesołej

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

16 listopada ruszyła Wesola360.pl – pierwszy taki portal nie tylko w Warszawie ale też w całej Polsce. Wesoła360.pl jest to jedyny w kraju portal łączący fenomen mediów społecznościowych z interaktywną fotografiką i dziennikarstwem obywatelskim. Największą innowacją serwisu są liczne zdjęcia panoramiczne i tzw. wirtualne wycieczki. Dzięki technologii fotografii sferycznej internauci mogą zobaczyć dane miejsce w pełnej 360-stopniowej perspektywie. Inauguracja portalu wiąże się z wycieczką po nowo wybudowanej hali sportowej w Starej Miłośnie.

ToiToi Story

Dodano w Aktualności, Inwestycje

W Wesołej w kilku kolejnych miejscach mają się pojawić się przenośne toalety, typu toi-toi. Przy placach zabaw na Akacjowej w centrum Wesołej, Jana Pawła II i Warszawskiej oraz koło dwóch pętli autobusowych: na Głowackiego obok stacji PKP Wesoła oraz na końcu ul. Brata Alberta w Zielonej. Prawdą jest, że w tych miejscach bardzo potrzebne są toalety, ale czy muszą to być te ohydne tojtojki?

Relacja z konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON

Dodano w Aktualności, Kultura, Wydarzenia

18 września odbyła się kolejna edycja konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON. Motywem przewodnim była rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego. Na scenie zaprezentowało się 7 bardzo obiecujących zespołów: REST, PERON PIERWSZY, PULL THE WIRE, ATROPINE, KILLING SILENCE, YOGA TERROR oraz SAWBLADE. Gwiazdą wieczoru był zespół LAO CHE.

Obwodnicy przez Wesołą jednak nie będzie?

Dodano w Aktualności, Inwestycje

21 września może dojść do przełomu w sprawie Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW), która w forsowanym przez drogowców wariancie ma przeciąć naszą dzielnicę na pół. Tego dnia Wojewódzki Sąd Administracyjny zajmie się dokumentem, bez którego budowa tej trasy ekspresowej nie ruszy. Chodzi o tzw. decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Wiele wskazuje na to, że sąd ją unieważni. To nie jedyna przeszkoda w realizacji tego przedsięwzięcia. Dlatego coraz bardziej realne jest, że ta obwodnica w Wesołej nie powstanie.

Stara Miłosna znowu pod wodą

Dodano w Aktualności, Komunikacja

Diamentowa zalana. Gościniec nieprzejezdny. Na Jana Pawła II samochody toną w rozległych kałużach. Stara Miłosna ponownie znalazła się pod wodą mimo modernizacji kanalizacji burzowej po ostatniej „powodzi”.

[Ogłoszenie] Zaginęła roczna bokserka

Dodano w Aktualności

10 lipca na osiedlu Stara Miłosna zaginęła roczna BOKSERKA. Umaszczenie beżowe, ciemna mordka. Wabi się POLA. Suczka ma czip nr. 967000009046150.

Wesoła wybrała Komorowskiego, najwyższa frekwencja w Starej Miłośnie

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Różnica w ilości głosów pomiędzy głównymi kandydatami kształtuje się na poziomie 6 punktów procentowych. Jednak Wesoła, a zwłaszcza Stara Miłosna, zdecydowanie wyraźniej poparła Bronisława Komorowskiego. Zobacz jak głosowali Twoi sąsiedzi.

Popowodziowe porządki

Dodano w Aktualności

Ulewne opady deszczu, które nawiedziły kilka dni temu naszą dzielnicę spowodowały znaczne zniszczenia nie tylko na terenach publicznych, ale co jest znacznie bardziej dotkliwe na prywatnych posesjach. Zniszczeniu uległo wiele sprzętów, których teraz należy się pozbyć. Urząd Dzielnicy Wesoła pragnie pomóc mieszkańcom dzielnicy w sprzątaniu organizując zbiórkę zniszczonych przedmiotów.

Ostrzeżenie dla zarządców nieruchomości

Dodano w Aktualności, Inwestycje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił, że leżący na dachach i zadaszeniach śnieg przekroczył wartość krytyczną określoną przez polskie normy.

Zaproszenie do Salonu Kosmetycznego EwaBeauty na aukcji dla WOŚP

Dodano w Aktualności

W niedzielę 10 stycznia zakończy się aukcja zaproszenia na zabieg kosmetyczny do salonu EwaBeauty. Dochód z aukcji w całości przeznaczony jest na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.