Najnowsze wiadomości z kategorii Aktualności

Dołącz do grupy wolontariuszy Szlachetnej Paczki!

Dodano w Aktualności

Drodzy Mieszkańcy, Powoli zbliżają się Święta. Dla wielu z nas to czas obfitych zakupów, pysznego jedzenia i wyjątkowych prezentów. Jednak nie wszystkie rodziny będą miały takie Święta. Jeśli chcesz, żeby najbardziej potrzebujące rodziny z naszej okolicy miały w tym roku wyjątkowe Święta, dołącz do grupy wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Świąteczna akcja Szlachetna Paczka od 10-ciu lat znajduje najbardziej potrzebujące rodziny we wszystkich zakątkach Polski. Od roku także w Wesołej i Starej Miłosnej. Paczki, które z naszą pomocą przygotowują darczyńcy, odpowiadają na najbardziej pilne potrzeby rodzin. Wystarczy parę godzin Twojego czasu aby jedna z rodzin w naszej okolicy mogła cieszyć się wspaniałą świąteczną paczką.

Wyciek gazu na stacji benzynowej BP

Dodano w Aktualności, Kronika policyjna

Na stacji benzynowej BP przy Trakcie Brzeskim (obok McDonald), nastąpił wyciek gazu. Na miejsce przyjechało pięć jednostek straży pożarnej oraz jedna jednostka załogi chemicznej. Strażacy rozstawili kurtynę wodną, aby gaz nie wydostał się poza nią. Niema zagrożenia wybuchem.

Ojciec Mateusz w Starej Miłosnej – serial odwiedza nasze okolice

Dodano w Aktualności, Kultura

Dziś przy Jana Pawała II, niedaleko Lidla zapanowało lekkie zamieszanie. Co chwila wstrzymywany na moment ruch zarówno pojazdów jak i pieszych i pojawienie się sporej ekipy oznaczało, że oto do nas zawitał plan serialu “Ojciec Mateusz”. Charakterystyczna postać w rozwianej sutannie, pędząca na…

Podsumowanie wspólnego ptakoliczenia

Dodano w Aktualności

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki. Pomimo solidnego mrozu (-8 stopni !) wzięło w niej udział 15 osób. Widzieliśmy co najmniej 336 ptaków należących do 20 gatunków (w kolejności alfabetycznej):

Zapraszamy na zimowe ptakoliczenie

Dodano w Aktualności, Sport i turystyka, Wydarzenia

Lubisz obserwować ptaki? Przyłącz się do nas! Spróbuj policzyć ptaki w swojej okolicy! Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) już od 7 lat organizuje na terenie Polski „ZIMOWE PTAKOLICZENIA”. Wzorowane są one na brytyjskiej akcji “Big Garden Birdwatch” odbywającej się od wielu lat w ostatni weekend stycznia. Do akcji możemy dołączyć również i my!

Kolejny fastfood w Starej Miłośnie

Dodano w Aktualności

Miłośnicy kurczaków z Kentucky już na wiosnę odnajdą swoje miejsce na osiedlu. Koniec budowy pierwszej restauracji sieci KFC w Starej Miłośnie jest planowany na 30 kwietnia 2011 roku.

„Kresy w potrzebie – Wawer Kresom”

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

Jeżeli bliskie są Państwu losy Polaków na Kresach, zapraszamy na spotkanie w dniu 01.01.2011, po Mszy Świętej o godzinie 18.30, w Sali dolnej Kościoła Parafii Świętego Feliksa na ulicy Kościuszkowców 85. Cezary Andrzej Jurkiewicz i Wiesław Leszko Grupa Inicjatywna „Kresy w potrzebie – Wawer Kresom”

Ewa Beauty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

Kolejny raz pragniemy dołączyć się do akcji Jurka Owsiaka tym razem walczymy o dzieci z chorobami urologicznymi oraz nefrologicznymi. W ubiegłym roku licytowaliście Państwo zaproszenia na zabiegi kosmetyczne o wartości 120 zł każde. W tym roku zmieniamy zasady i wystawiamy naszym zdaniem “potężniejsze działa” o których będziecie Państwo na bieżąco informowani (planujemy przynajmniej trzy aukcje). Pierwsza aukcja: Zabieg MesoSIN (mezoterapia bezigłowa twarzy poprzedzona mikrodermabrazją diamentową).

Kieszonkowy plan Dzielnicy Wesoła

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Informujemy, że w Wydziale Obsługi Mieszkańców dla Dzielnicy Wesoła są do odebrania kieszonkowe plany Dzielnicy Wesoła. Zainteresowanych zapraszamy do Punktu Informacyjnego w holu w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, ul. 1. Praskiego Pułku 33.

W 360 stopni dookoła Wesołej

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

16 listopada ruszyła Wesola360.pl – pierwszy taki portal nie tylko w Warszawie ale też w całej Polsce. Wesoła360.pl jest to jedyny w kraju portal łączący fenomen mediów społecznościowych z interaktywną fotografiką i dziennikarstwem obywatelskim. Największą innowacją serwisu są liczne zdjęcia panoramiczne i tzw. wirtualne wycieczki. Dzięki technologii fotografii sferycznej internauci mogą zobaczyć dane miejsce w pełnej 360-stopniowej perspektywie. Inauguracja portalu wiąże się z wycieczką po nowo wybudowanej hali sportowej w Starej Miłośnie.