Najnowsze wiadomości z kategorii Aktualności

Podsumowanie wspólnego ptakoliczenia

Dodano w Aktualności

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki. Pomimo solidnego mrozu (-8 stopni !) wzięło w niej udział 15 osób. Widzieliśmy co najmniej 336 ptaków należących do 20 gatunków (w kolejności alfabetycznej):

Zapraszamy na zimowe ptakoliczenie

Dodano w Aktualności, Sport i turystyka, Wydarzenia

Lubisz obserwować ptaki? Przyłącz się do nas! Spróbuj policzyć ptaki w swojej okolicy! Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) już od 7 lat organizuje na terenie Polski „ZIMOWE PTAKOLICZENIA”. Wzorowane są one na brytyjskiej akcji “Big Garden Birdwatch” odbywającej się od wielu lat w ostatni weekend stycznia. Do akcji możemy dołączyć również i my!

Kolejny fastfood w Starej Miłośnie

Dodano w Aktualności

Miłośnicy kurczaków z Kentucky już na wiosnę odnajdą swoje miejsce na osiedlu. Koniec budowy pierwszej restauracji sieci KFC w Starej Miłośnie jest planowany na 30 kwietnia 2011 roku.

„Kresy w potrzebie – Wawer Kresom”

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

Jeżeli bliskie są Państwu losy Polaków na Kresach, zapraszamy na spotkanie w dniu 01.01.2011, po Mszy Świętej o godzinie 18.30, w Sali dolnej Kościoła Parafii Świętego Feliksa na ulicy Kościuszkowców 85. Cezary Andrzej Jurkiewicz i Wiesław Leszko Grupa Inicjatywna „Kresy w potrzebie – Wawer Kresom”

Ewa Beauty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

Kolejny raz pragniemy dołączyć się do akcji Jurka Owsiaka tym razem walczymy o dzieci z chorobami urologicznymi oraz nefrologicznymi. W ubiegłym roku licytowaliście Państwo zaproszenia na zabiegi kosmetyczne o wartości 120 zł każde. W tym roku zmieniamy zasady i wystawiamy naszym zdaniem “potężniejsze działa” o których będziecie Państwo na bieżąco informowani (planujemy przynajmniej trzy aukcje). Pierwsza aukcja: Zabieg MesoSIN (mezoterapia bezigłowa twarzy poprzedzona mikrodermabrazją diamentową).

Kieszonkowy plan Dzielnicy Wesoła

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Informujemy, że w Wydziale Obsługi Mieszkańców dla Dzielnicy Wesoła są do odebrania kieszonkowe plany Dzielnicy Wesoła. Zainteresowanych zapraszamy do Punktu Informacyjnego w holu w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, ul. 1. Praskiego Pułku 33.

W 360 stopni dookoła Wesołej

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

16 listopada ruszyła Wesola360.pl – pierwszy taki portal nie tylko w Warszawie ale też w całej Polsce. Wesoła360.pl jest to jedyny w kraju portal łączący fenomen mediów społecznościowych z interaktywną fotografiką i dziennikarstwem obywatelskim. Największą innowacją serwisu są liczne zdjęcia panoramiczne i tzw. wirtualne wycieczki. Dzięki technologii fotografii sferycznej internauci mogą zobaczyć dane miejsce w pełnej 360-stopniowej perspektywie. Inauguracja portalu wiąże się z wycieczką po nowo wybudowanej hali sportowej w Starej Miłośnie.

ToiToi Story

Dodano w Aktualności, Inwestycje

W Wesołej w kilku kolejnych miejscach mają się pojawić się przenośne toalety, typu toi-toi. Przy placach zabaw na Akacjowej w centrum Wesołej, Jana Pawła II i Warszawskiej oraz koło dwóch pętli autobusowych: na Głowackiego obok stacji PKP Wesoła oraz na końcu ul. Brata Alberta w Zielonej. Prawdą jest, że w tych miejscach bardzo potrzebne są toalety, ale czy muszą to być te ohydne tojtojki?

Relacja z konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON

Dodano w Aktualności, Kultura, Wydarzenia

18 września odbyła się kolejna edycja konkursu amatorskich zespołów rockowych ROCK ON. Motywem przewodnim była rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego. Na scenie zaprezentowało się 7 bardzo obiecujących zespołów: REST, PERON PIERWSZY, PULL THE WIRE, ATROPINE, KILLING SILENCE, YOGA TERROR oraz SAWBLADE. Gwiazdą wieczoru był zespół LAO CHE.

Obwodnicy przez Wesołą jednak nie będzie?

Dodano w Aktualności, Inwestycje

21 września może dojść do przełomu w sprawie Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW), która w forsowanym przez drogowców wariancie ma przeciąć naszą dzielnicę na pół. Tego dnia Wojewódzki Sąd Administracyjny zajmie się dokumentem, bez którego budowa tej trasy ekspresowej nie ruszy. Chodzi o tzw. decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Wiele wskazuje na to, że sąd ją unieważni. To nie jedyna przeszkoda w realizacji tego przedsięwzięcia. Dlatego coraz bardziej realne jest, że ta obwodnica w Wesołej nie powstanie.