Najnowsze wiadomości z kategorii Aktualności

Planowane wyłączenia prądu w okolicy

Dodano w Aktualności, Wyłączenia

PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa, Rejon Energetyczny Otwock, informuje, że w najbliższych dniach dojdzie w Wesołej i okolicach do następujących planowanych przerw w dostawie prądu:

Akcja "Sąsiedzka paczka". Każdy z nas może być Mikołajem !

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Stara Miłosna w okresie przedświątecznym organizuje akcję charytatywną “Świąteczna paczka”, która ma na celu zgromadzenie darów dla najbardziej potrzebujących Rodzin z naszej Dzielnicy. Drodzy Sąsiedzi, to od nas zleży na ilu twarzach zajaśnieje uśmiech radości ze świątecznych prezentów !

Relacja z Forum Biznesu Wesoła 2013

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

27 września, pod hasłem „Przedsiębiorcy + Samorząd + Organizacje Pozarządowe = Rozwój Regionu”, odbyło się Pierwsze Forum Biznesu Wesoła 2013. Na spotkanie zostali zaproszeni przedsiębiorcy z Wesołej i okolic, a patronatem objął je Burmistrz Wesołej Edward Kłos oraz Organizacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FRSO).

Piknik Wesoła 2012

Dodano w Aktualności, Edukacja, Kultura, Sport i turystyka, Wieści z ratusza, Wydarzenia

2 czerwca (sobota) w godzinach 12:00 - 22:00, tradycyjnie na terenach Szwadronu Jazdy RP w Starej Miłośnie odbędzie się Piknik Wesoła 2012, na który zaprasza Rada i Zarząd Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy . Organizatorzy zapewniają bogaty program estradowy i rekreacyjny, m.in.: gry i zabawy, zawody sportowe, pokazy plenerowe, place rekreacyjne i wiele innych atrakcji oraz najwyższej jakości występy artystyczne.

Zmiany w komunikacji linii szybkiej koleji miejskiej S2

Dodano w Aktualności, Komunikacja

19 maja 2012 (sobota) od godz. 08:00 do godz. 13:00 pociągi linii S1 i S2 jadące w kierunku wschodnim w godzinach 8-13 kursować będą przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Praca Urzędu Miasta na początku maja

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

W dniach 30 kwietnia, 2 maja i 4 maja Urząd Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy czynny jest w godz. 8.00-16.00. Natomiast Urząd Stanu Cywilnego i Wydziały Obsługi Mieszkańców pracują: - w poniedziałek, 30 kwietnia, w godz. 8.00-18.00; - w środę, 2 maja i piątek, 4 maja - w godz. 8.00-16.00.

Stara Miłosna się doczekała - Pierwszy biletomat na osiedlu

Dodano w Aktualności, Komunikacja

Po latach starań i próśb kierowanych do ZTM, w Starej Miłośnie w końcu pojawił się pierwszy biletomat. Automat do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej został postawiony we wtorek (24.04), przy przystanku I Praskiego Pułku w stronę Warszawy.

Dołącz do grupy wolontariuszy Szlachetnej Paczki!

Dodano w Aktualności

Drodzy Mieszkańcy, Powoli zbliżają się Święta. Dla wielu z nas to czas obfitych zakupów, pysznego jedzenia i wyjątkowych prezentów. Jednak nie wszystkie rodziny będą miały takie Święta. Jeśli chcesz, żeby najbardziej potrzebujące rodziny z naszej okolicy miały w tym roku wyjątkowe Święta, dołącz do grupy wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Świąteczna akcja Szlachetna Paczka od 10-ciu lat znajduje najbardziej potrzebujące rodziny we wszystkich zakątkach Polski. Od roku także w Wesołej i Starej Miłosnej. Paczki, które z naszą pomocą przygotowują darczyńcy, odpowiadają na najbardziej pilne potrzeby rodzin. Wystarczy parę godzin Twojego czasu aby jedna z rodzin w naszej okolicy mogła cieszyć się wspaniałą świąteczną paczką.

Wyciek gazu na stacji benzynowej BP

Dodano w Aktualności, Kronika policyjna

Na stacji benzynowej BP przy Trakcie Brzeskim (obok McDonald), nastąpił wyciek gazu. Na miejsce przyjechało pięć jednostek straży pożarnej oraz jedna jednostka załogi chemicznej. Strażacy rozstawili kurtynę wodną, aby gaz nie wydostał się poza nią. Niema zagrożenia wybuchem.

Ojciec Mateusz w Starej Miłosnej – serial odwiedza nasze okolice

Dodano w Aktualności, Kultura

Dziś przy Jana Pawała II, niedaleko Lidla zapanowało lekkie zamieszanie. Co chwila wstrzymywany na moment ruch zarówno pojazdów jak i pieszych i pojawienie się sporej ekipy oznaczało, że oto do nas zawitał plan serialu “Ojciec Mateusz”. Charakterystyczna postać w rozwianej sutannie, pędząca na…