Najnowsze wiadomości z kategorii Aktualności

Październik w Ośrodku Kultury w Wesołej i Filii „Pogodna”

Dodano w Aktualności, Kultura

Już 1 października odbędzie się Maraton Filmów Wojennych - to trzeci z cyklu pięciu maratonów realizowanych w ramach II edycji budżetu partycypacyjnego. Zapraszamy serdecznie o godz. 21.00 na bezpłatną…

Zostań reporterem portalu StaraMilosna.info!

Dodano w Aktualności

Jeśli Stara Miłosna to twoje miejsce na ziemi i chętnie bierzesz aktywny udział w lokalnych wydarzeniach, dołącz do nas i współtwórz wraz z nami serwis StaraMilosna.info!

Uwaga kierowcy! Odcinkowy pomiar prędkości będzie tuż obok Starej Miłosny

Dodano w Aktualności

Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje, że wreszcie rusza długo zapowiadany odcinkowy pomiar prędkości. Prace nad systemem trwały od wielu miesięcy, a ich efektem jest 29 odcinków kontrolnych rozmieszczonych w całym kraju. Aż 8 z nich znajdować się będzie w województwie mazowieckim, zaś jeden umiejscowiono tuż przy Starej Miłośnie – w miejscowości Zakręt.

Podsumowanie wyborów parlamentarnych 2015 w Starej Miłośnie

Dodano w Aktualności

Kampania wyborcza już za nami, a zażarta walka o każdy głos, jaką mogliśmy obserwować jeszcze kilka tygodni temu należy już do przeszłości. Z ulic naszej dzielnicy powoli zaczynają znikać plakaty i bilboardy wyborcze, przedstawiające uśmiechnięte oblicza kandydatów, ustępując miejsca innym reklamom. Jak głosowała Stara Miłosna?

Jesienna depresja? Zwalcz ją z nami w OK Wesoła i filii Pogodna!

Dodano w Aktualności, Kultura

Listopad w Ośrodku Kultury i filii “Pogodna” będzie wyjątkowy. Przez wrzesień i październik ruszały zajęcia w ramach sekcji, powstały grupy tańczące, rysujące, lepiące i budujące. W listopadzie największym wyzwaniem i zarazem przygodą będzie festiwal. Nie zabraknie także tego, na co zawsze można u nas liczyć: muzyki, spektakli, wystaw i spotkań.

Nie dla budowy spalarni opon w Sulejówku

Dodano w Aktualności

Mieszkańcy Sulejówka i okolic mówią stanowcze nie spalarni opon, która ma powstać przy ul. Ogrodniczej 5. Inwestor, firma Seewax Sp. z o.o, uzyskała już pozytywną opinię od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz od Sanepidu i poprosiła o zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Burmistrz miasta Sulejówek nie ma aktualnie formalnych podstaw, by zablokować adaptację pomieszczeń na spalarnię opon przy ul. Ogrodniczej.

Wybory samorządowe w Wesołej - poznaj kandydatów i głosuj świadomie

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Wybory samorządowe w Wesołej i Starej Miłośnie zbliżają się wielkimi krokami i zostało już tylko kilka dni, aby podjąć decyzję, na kogo oddamy swój głos. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na listach wyborczych znajduje się wielu kandydatów, którzy mają radykalnie odmienne wizje tego, jak powinna wyglądać i działać nasza dzielnica. Dlatego wybierając, warto kierować się nie tylko przynależnością partyjną, ale także osobistymi poglądami, wykształceniem i doświadczeniem kandydata na radnego. Skąd wziąć wiarygodne i rzetelne informacje o osobach ubiegających się o stanowiska w samorządzie, dzięki którym świadomie oddamy głos w nadchodzących wyborach?

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Edukacja

5 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie. Rozpoczęła się w kościele świętego Hieronima od mszy, która zgromadziła honorowych Gości, Dyrektorów szkół, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów. Przedstawiciele Rady Rodziców prosili Jego Ekscelencję Biskupa Marka Solarczyka o poświęcenie i pobłogosławienie sztandaru.

Kapitan Warszawa ratuje stolicę!

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

Pomóżmy naszemu wybawcy uratować nasze miasto przed złym dr. Bazylim Liszkiem.

Ewakuacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Kronika policyjna, Wydarzenia

Kilkoro uczniów zasłabło, a 4 zostały hospitalizowane podczas uroczystości nadania imienia Wielkich Odkrywców Szkole Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze, które zarządziły ewakuację 600 uczniów i pracowników. Dowódca służb sprawdzających, czy doszło…