Najnowsze wiadomości z kategorii Aktualności

Jesienna depresja? Zwalcz ją z nami w OK Wesoła i filii Pogodna!

Dodano w Aktualności, Kultura

Listopad w Ośrodku Kultury i filii “Pogodna” będzie wyjątkowy. Przez wrzesień i październik ruszały zajęcia w ramach sekcji, powstały grupy tańczące, rysujące, lepiące i budujące. W listopadzie największym wyzwaniem i zarazem przygodą będzie festiwal. Nie zabraknie także tego, na co zawsze można u nas liczyć: muzyki, spektakli, wystaw i spotkań.

Nie dla budowy spalarni opon w Sulejówku

Dodano w Aktualności

Mieszkańcy Sulejówka i okolic mówią stanowcze nie spalarni opon, która ma powstać przy ul. Ogrodniczej 5. Inwestor, firma Seewax Sp. z o.o, uzyskała już pozytywną opinię od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz od Sanepidu i poprosiła o zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Burmistrz miasta Sulejówek nie ma aktualnie formalnych podstaw, by zablokować adaptację pomieszczeń na spalarnię opon przy ul. Ogrodniczej.

Wybory samorządowe w Wesołej - poznaj kandydatów i głosuj świadomie

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Wybory samorządowe w Wesołej i Starej Miłośnie zbliżają się wielkimi krokami i zostało już tylko kilka dni, aby podjąć decyzję, na kogo oddamy swój głos. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na listach wyborczych znajduje się wielu kandydatów, którzy mają radykalnie odmienne wizje tego, jak powinna wyglądać i działać nasza dzielnica. Dlatego wybierając, warto kierować się nie tylko przynależnością partyjną, ale także osobistymi poglądami, wykształceniem i doświadczeniem kandydata na radnego. Skąd wziąć wiarygodne i rzetelne informacje o osobach ubiegających się o stanowiska w samorządzie, dzięki którym świadomie oddamy głos w nadchodzących wyborach?

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Edukacja

5 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej nr 353 w Warszawie. Rozpoczęła się w kościele świętego Hieronima od mszy, która zgromadziła honorowych Gości, Dyrektorów szkół, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów. Przedstawiciele Rady Rodziców prosili Jego Ekscelencję Biskupa Marka Solarczyka o poświęcenie i pobłogosławienie sztandaru.

Kapitan Warszawa ratuje stolicę!

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

Pomóżmy naszemu wybawcy uratować nasze miasto przed złym dr. Bazylim Liszkiem.

Ewakuacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Kronika policyjna, Wydarzenia

Kilkoro uczniów zasłabło, a 4 zostały hospitalizowane podczas uroczystości nadania imienia Wielkich Odkrywców Szkole Podstawowej nr 353 przy ul. Cieplarnianej. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze, które zarządziły ewakuację 600 uczniów i pracowników. Dowódca służb sprawdzających, czy doszło…

Przebieg eurowyborów w Wesołej

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Czy ruszyliście na wybory chętnie i tłumnie, czy też komisje wyborcze świeciły pustkami? Na których polityków i partie zdecydowaliście się oddać swoje głosy? Jak wyniki wyborów z dzielnicy Wesoła mają się do krajowych rezultatów europejskiego referendum? Zapraszamy do lektury.

Ruszyła ekologiczna zbiórka choinek

Dodano w Aktualności, Wieści z ratusza

Choinki, które towarzyszyły nam w święta, nie pójdą na marne. W postaci biomasy trafią do elektrociepłowni, a następnie wrócą do naszych domów w postaci ciepła oraz energii elektrycznej. W środę, 8 stycznia, ruszyła akcja zbierania drzewek. Do końca miesiąca zawita ona do wszystkich dzielnic.

Akcja Szlachetna Paczka 2013 w Szkole Podstawowej nr 353

Dodano w Aktualności, Edukacja

“… Ci szczerzy i kochający się ludzie dostali nie tylko prezenty, lecz także wewnętrzną świadomość, że spotkało ich coś wyjątkowego. A to w okresie świątecznym jest największym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Jeszcze raz życzę od siebie i rodziny wszystkiego co najlepsze i mam…

Relacja z koncertu poświęconego Hance Ordonówce

Dodano w Aktualności, Wydarzenia

W dniu 12 grudnia 2013 r. mieszkańcy naszej Dzielnicy mieli przyjemność wzięcia udziału w spektaklu artystycznym pt. „Na pierwszy znak”. Wokalistka grupy TRIODEON Anna Przybysz przybliżyła biografię i repertuar Hanki Ordonówny. Uroczystość rozpoczęła Pani Marzenna Todorska Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, witając przybyłych gości i artystów.