Zima w mieście 2011 w Wesołej

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Edukacja, Wydarzenia

Zima w mieście 2011
14 lutego w tym roku to radosny dzień nie tylko dla wszystkich zakochanych, ale również dla dzieci w wieku szkolnym – tego dnia rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Jak co roku placówki w Wesołej zapewniają mnóstwo atrakcji, dzięki którym zima będzie dla dzieci zostających w mieście bardziej kolorowa niż krajobraz za oknem.

Ferie dla dzieci i młodzieży szkolnej z województwa mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego w tym roku trwają od 14 do 25 lutego. Radość z pierwszego dnia ferii to jednocześnie zmartwienie dla zapracowanych rodziców, którzy nie wiedzą, co począć w tym czasie ze swoją pociechą. W tym momencie z pomocą przychodzi atrakcyjny program zajęć w ramach corocznej akcji “Zima w mieście”, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Zajęcia w naszej dzielnicy będą organizowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 w czterech Szkołach Podstawowych: w Starej Miłośnie, w Zielonej, przy ul. Armii Krajowej i pl. Wojska Polskiego. Proponowane aktywności to między innymi zajęcia artystyczne, komputerowe, sportowe i wychowawczo-edukacyjne. Dzieciaki mogą również bawić się na świetlicy, uczyć się robić origami, a także wziąć udział w zajęciach dramy.

Najszerszy wachlarz zajęć oferuje placówka w Starej Miłośnie. Tutaj dzieci mogą skorzystać z zajęć umuzykalniającyh, kreatywnego i logicznego myślenia, a także lingwistycznych w języku angielskim i niemieckim, w ramach których będą miały miejsca różne zabawy, czytanie bajek, słuchanie piosenek i konkursy recytatorskie. Ponadto w programie są zaplanowane rozgrywki szachowe, zajęcia komputerowe i plastyczne z wykorzystaniem różnych technik artystycznych oraz zabawy i gry sportowe.

Pełny program znajduje się poniżej:

Kliknij aby powiększyć
Zima w mieście 2011 w Warszawa-Wesoła - program Zima w mieście 2011 w Warszawa-Wesoła - program

Magdalena Grzymkowska