Zaczynamy wiosnę - czyli marzec w Ośrodku Kultury w Dzielnicy m.st. Wesoła!

Dodano przez Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła w Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

Dwa koncerty, wernisaż, trzy spektakle dla dzieci i aż cztery spotkania dla miłośników gier planszowych! To tylko część atrakcji, które na marzec zapowiada Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Zaczynamy z przytupem. Odwiedzą nas dwaj doskonali wokaliści reprezentujące różne pokolenia, ale podobnie wysoki poziom i wrażliwość. Sobota 5 marca to czas kiedy trzeba zarezerować wieczór. O godzinie 18.00 w filii ODT “Pogodna” przy ulicy Jana Pawła II 25 w Starej Miłośnie na scenie pojawi się Artur Gotz. Artysta wraca do nas po dłuższej nieobecności z nową energią, a przede wszystkim z nową płytą i dużą porcją pięknych piosenek. Wokaliście będzie towarzyszyć multiinstrumentalista: Dariusz Igielski. Czego należy się spodziewac? Muzycznej opowieści o mężczyznach, tych dzisiejszych, trochę zagubionych, starających się sprostać wymaganiom swoich muz, czasem szorstkich, czasem wrażliwych.

To jednak nie wszystko. Z okazji Dnia Kobiet zrealizujemy koncert Edwarda Hulewicza pod tytułem “Za zdrowie pań!” Wokalista jest prawdziwą ikoną polskiej piosenki. Swoją sceniczną karierę zaczął jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jego historia splata się z dziejami polskiej muzyki rozrywkowej: wraz z Haliną Frąckowiak śpiewał w zespole “Tarpany”, współpracował między innymi z Ryszardem Poznakowskim, Ernestem Bryllem i Adamem Kreczmarem. Przez wiele lat koncertował na całym świecie. Jego przebój “Za zdrowie Pań” doczekał się wielu wersji i co jakiś czas odkrywają go kolejni wykonawcy. Ale nie od wczoraj wiadomo, że zawsze orginalne wykonanie jest najlepsze! Dlatego gorąco zapraszamy, nie tylko panie, na recital Edwarda Hulewicza. Odbędzie się 9 marca o 18.30 w sali parafialnej przy Kościecle Św. Brata Alberta w Zielonej, przy ulicy Szerokiej 2.

Wiosenne podróżowanie

Jak co miesiąc, nie zabraknie także stałych “punktów programu”. Maluchy mogą liczyć na wystawiane u nas spektakle, realizowane warsztaty, a goście w każdym wieku mogą spędzić miłe popołudnie z grami planszowymi.

Tych, którzy marzą o dalekich podróżach zapraszamy na comiesięczne spotkanie z odkrywcami. Tym razem będą to Katarzyna i Łukasz Sacharczukowie, którzy opowiedzą nam o swojej wyprawie autostopem przez Chiny. Udało im się zwiedzić ten ciekawy kraj zupełnie nie znając języka. Jak to możliwe? Dowiecie się 12 marca o godzinie 17.00 w Ośrodku.

Oprócz gór czeka nas także podróż nad morze, a właściwie nad prawdziwy ocean. A chodzi o wystawę prac Urszuli Bucholtz-Stefaniak. Malarka przywiezie do nas swoje obrazy na ekspozycję pod tytułem “Zatrzymać chwilę”. Te obrazy porwą was kolorem i delikatnym nastrojem refleksji nad upływającym czasem oraz ulotnością tytułowej chwili.

W tym miesiącu czekają nas trzy spektakle. Dwa dla dzieci i jeden dla dorosłych. W niedzielę 6 marca o 17.00 w Ośrodku Kultury przy ulicy Starzyńskiego 21 w Warszawie Wesołej zapraszamy na “Baśnie Cygańskie z muzyką na żywo”. Czeka nas wyprawa do świata pełnego magii i ciekawych bohaterów. Spektakl dla widzów dorosłych przygotował teatr Itakzagramy. Tydzień później ze spektaklem “Zaczarowane kalosze”, także na Starzyńskiego, pokaże się u nas Studio Artystyczne Arlekin. To historia pewnego niegrzecznego chłopca, którego życie zmieni się po przymierzeniu pary magicznych kaloszy. Na trzeci spektakl zapraszamy do filii ODT “Pogodna” w Starej Miłośnie. W niedzielę 20 marca o godzinie 16.00 obejrzycie wraz z dziećmi sztukę “Jak Ania Złośnica została Zajączkiem Wielkanocnym”.

Przypominamy o trwającym cyklu spotkań “Baśniowa sobota” gdzie wraz z animatorką opowiadamy baśnie maluchom. Marzec to także dobry miesiąc dla miłośników gier planszowych, przed nami cztery rozegrane soboty: dwie w Ośrodku oraz dwie w filii ODT “Pogodna”.

W tym miesiącu ruszają także dwa projekty w ramach budżetu partycypacyjnego: bezpłatne lekcje języka angielskiego w naszej siedzibie przy ulicy Starzyńskiego oraz cykl Maratonów Filmowych 2016. Pierwszy z nich już 19 marca w Gimnazjum nr 119. Szczegóły na stronie Urzędu Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Szczegółów oraz plakatów wydarzeń organizowanych przez Ośrodek szukajcie na naszej stronie internetowej oraz fanpage’u w portalu Facebook:

www.domkulturywesola.net
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Ośrodek Kultury w dzielnicy Wesoła