Wybory samorządowe w Wesołej - poznaj kandydatów i głosuj świadomie

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Aktualności, Wieści z ratusza

Wybory samorządowe w Wesołej - poznaj kandydatów i głosuj świadomie

Wybory samorządowe w Wesołej i Starej Miłośnie zbliżają się wielkimi krokami i zostało już tylko kilka dni, aby podjąć decyzję, na kogo oddamy swój głos. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na listach wyborczych znajduje się wielu kandydatów, którzy mają radykalnie odmienne wizje tego, jak powinna wyglądać i działać nasza dzielnica. Dlatego wybierając, warto kierować się nie tylko przynależnością partyjną, ale także osobistymi poglądami, wykształceniem i doświadczeniem kandydata na radnego. Skąd wziąć wiarygodne i rzetelne informacje o osobach ubiegających się o stanowiska w samorządzie, dzięki którym świadomie oddamy głos w nadchodzących wyborach?

Pełne listy kandydatów znaleźć można oczywiście na oficjalnych ogłoszeniach wyborczych a informacje o programach i hasła wyborcze biją po oczach z plakatów i billboardów, którymi obwieszone są w przedwyborczych dniach ulice dzielnic. Jednak w rzeczywistości można się z nich dowiedzieć bardzo niewiele, ponieważ przedstawiają one jedynie “oficjalną” i często wyidealizowaną sylwetkę potencjalnego Radnego. Dlatego warto poszukać dogłębniej, aby wybrani przez nas w tym roku kandydaci do rady dzielnicy Wesoła przyczynili się do rozkwitu tej części Warszawy w nadchodzących latach.

Pomocna w podjęciu decyzji będzie niewątpliwie specjalna podstrona, przygotowana przez nas. W jasny i przejrzysty sposób prezentuje ona profile kandydatów na radnych wraz z ich doświadczeniem i szczegółami dotychczasowej kariery oraz głównymi punktami ich programu wyborczego. Dużym ułatwieniem w zapoznawaniu się z sylwetkami przyszłych radnych jest też funkcjonalna wyszukiwarka, która pokazuje kandydatów w zależności od ulicy, na której mieszkamy oraz pozwala wyszukiwać kandydatów bezpośrednio po nazwisku. Na stronie znajduje się także mapa pokazująca okręgi wyborcze w Wesołej, dzięki której szybko dowiemy się, które nazwiska znajdą się na dostępnych przy głosowaniu listach. Tak zorganizowany serwis wyborczy daje nam możliwość spokojnego zastanowienia się na kogo oddać swój głos. Miejmy nadzieję, że wybrana w ten sposób Rada Dzielnicy spełni pokładane w niej nadzieje i przyczyn się do rozkwitu dzielnicy Wesoła w przyszłości.

Wybory samorządowe w Wesołej to także okazja do zastanowienia się, w którą stronę zmierza nasza okolica. Jako jedna z najmłodszych dzielnic Warszawy, od czasu przyłączenia do miasta stołecznego w 2002 roku Wesoła dynamicznie się rozwija i dysponuje stale rosnącym budżetem inwestycyjnym. Dzielnica jest także “młoda” pod innym względem - co czwarty mieszkaniec tej części Warszawy nie ukończył jeszcze 30 lat. Biorąc pod uwagę te charakterystyczne cechy dzielnicy, warto ze szczególną uwagą wybierać kandydatów na radnych, ponieważ ich decyzje w ciągu najbliższych 4 lat mogą diametralnie wpłynąć na sukces lub porażkę Wesołej jako miejsca, gdzie mieszkańcy czują się dobrze i bezpiecznie.

Listy kandydatów dla okręgów:

Kategoria: Edukacja

Bartłomiej Kuleszewicz