Wielkie otwarcie placów zabaw – tylko u nas, obejrzyj je online!

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Edukacja, Sport i turystyka, Wydarzenia

23 sierpnia miało miejsce radosne wydarzenie, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Wesołej i Starej Miłosny – uroczyste otwarcie trzech nowoczesnych placów zabaw. Zobacz, gdzie teraz będą się bawić Twoje pociechy. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po tych atrakcyjnych obiektach – tylko na StaraMiłosna.info!

Trzy nowe obiekty zostały otwarte z wielką pompą. W uroczystościach udział wzięły najważniejsze osobistości dzielnicy – burmistrz Edward Kłos , zastępcy burmistrza Krzysztof Kacprzak i Marian Mahor, przewodniczący Rady Dzielnicy Stefan Słowikowski oraz wiceprzewodnicząca Rady Warszawy Ligia Krajewska. Nie zabrakło również przedstawicieli szkół, przedszkoli, straży miejskiej oraz policji, którą reprezentował nadkomisarz Mariusz Mączkorowski, komendant Komisariatu Policji Warszawa Wesoła. Imprezę poprowadził Paweł Malinowski z Wydziału Oświaty i Wychowania.

Jako pierwszy o godzinie 10:00 oficjalnie otwarty został nowo powstały plac zabaw przy ul. Akacjowej w centrum Wesołej. Godzinę później nastąpiło otwarcie nowego placu zabaw przy ul. Warszawskiej w Zielonej, a w samo południe zaczęła się impreza na terenie zmodernizowanego obiektu przy ul. Jana Pawła II w Starej Miłośnie.

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, na otwarcie przybyły setki mieszkańców wraz z pociechami. Po kilkunastominutowych przemówieniach i poświęceniu obiektów, maluchy mogły dowolnie przetestować nowy sprzęt. – Wszystkie zabawki są takie nowe i takie super, że nie wiem, co wybrać – mówi 10-letni Kacper , zapytany, co mu się podoba najbardziej na wyremontowanym placu zabaw w Starej Miłośnie. Oprócz szaleństw na karuzelach w programie otwarcia znalazły się takie atrakcje jak występy clowna, pokaz baniek mydlanych, malowanie dziecięcych twarzy oraz poczęstunek. Czas umilali animatorzy w przebraniach postaci z bajek, a każdy z najmłodszych uczestników otrzymał drobny upominek.

Inwestycja modernizacji skwerów pochłonęła 1,8 mln zł i była rozłożona na kilka etapów. Pierwszy etap polegający na zamontowaniu części zabawek, wykonaniu alejek oraz ogrodzenia rozpoczął się już w roku 2009. W ramach drugiego etapu, który miał miejsce w sierpniu br., place zostały wyposażone w kolejne huśtawki i zjeżdżalnie, bezpieczne nawierzchnie wokół zabawek, ławki, stoliki, kosze na śmieci, a nawet stojaki na rowery. Ponadto zadbano o roślinność na terenie obiektów, odpowiednie oświetlenie oraz monitoring siedemnastu kamer firmy ochroniarskiej. Dodatkowo bezpieczeństwa dzieci i porządku na skwerach także po zmroku dopilnuje zarówno straż miejska, jak i policja. – W końcu mamy plac zabaw z prawdziwego zdarzenia – komentuje Anna, mieszkanka Starej Miłosny. – Dzięki temu będę spokojniejsza o swoje dziecko – dodaje.

Budowa i renowacja placów zabaw odbyła się w ramach „Programu osiedlowych skwerów oraz otwartych placów zabaw w Dzielnicy m.st. Warszawy” przyjętym do realizacji w 2009 roku. Oprócz trzech świeżo otwartych obiektów, w zeszłym roku wybudowano skwer na terenie osiedla Plac Wojska Polskiego. Ale to nie koniec inwestycji. Jeszcze w tym roku zostaną oddane do użytku dwa kolejne place zabaw za 500 tys. złotych. Mniejszy obiekt będzie się znajdował przy ul. Świerkowej na osiedlu Wola Grzybowa. Większy skwer zlokalizowany przy ul. Jeździeckiej będzie cieszył najmłodszych mieszkańców Starej Miłosny. Dodatkowo Lidia Krajewska zdradziła, że w planach przyszłej kadencji jest budowa obiektu dla tych, którzy już wyrośli huśtawek i piaskownicy, czyli dzielnicowej młodzieży.
Nie było Cię tam? Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnej, interaktywnej wycieczce po placach zabaw! Dzięki tej aplikacji za pośrednictwem Internetu przeniesiesz się na teren obiektów i będziesz mógł zobaczyć, gdzie będą się bawili najmłodsi mieszkańcy Wesołej.

Plac zabaw przy ulicy Akacjowej w Centrum Wesołej

Plac zabaw przy ulicy Jana Pawła II na osiedlu Stara Miłosna
![Wirtualna wycieczka przedstawiająca plac zabaw przy ul. Jana Pawła w Warszawa-Wesoła na osiedlu Stara Miłosna][http://www.staramilosna.info/media/gallery/2010/11/16/800×800/plac-zabaw-na-ul-jana-pawla-ii.png]

Wkrótce także plac zabaw przy ulicy Warszawskiej na osiedlu Zielona

Magdalena Grzymkowska