Weekendowy rozkład jazdy w Wesołej

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

StaraMilosna.info zaprasza mieszkańców Wesołej na wydarzenia sportowe i kulturalne dla każdej grupy wiekowej. Zobacz „rozkład jazdy” i już dziś zaplanuj, co będziesz robił przez najbliższe trzy dni. Z nami z pewnością nie będziesz się nudził.

W tym tygodniu weekend w Wesołej zaczyna się wcześnie, bo już dziś o godzinie 10:30 w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25 odbędzie się koncert z cyklu „Filharmonia Narodowa dla dzieci”. Muzycy zabiorą uczestników do Świata Orientu i wspólnie z nimi odbędą pasjonującą „Wędrówkę jedwabnym szklakiem”. Wstęp wolny.

Na popołudnie mamy propozycję dla trochę starszych mieszkańców Wesołej. O godzinie 16:00 zapraszamy na Bal Seniora, który odbędzie się w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Praskiego Pułku 31. Spotkanie umilą dźwięki muzyki orkiestry Edi Band, a imprezę poprowadzi Edward Piekut. Wstęp na bal – tylko z zaproszeniami.

Sobotę zaczynamy na sportowo. O godz. 10:00 rusza bieg terenowy w Zielonej zorganizowany przez Stowarzyszenie Nasza Wesoła. Start będzie miał miejsce pod szkołą przy ul. Krótkiej 1. Zawodnicy przebiegną w pobliskim lesie dystans 1,5 lub 3 km w zależności od kategorii wiekowej. Dla tych, co od biegania wolą spacery w sportowym stylu, zapraszamy na poznawanie tajników nordic walking. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody, a na wszystkich uczestników – ciepły poczęstunek. Koniec imprezy planowany jest na godzinię 13:00.

Wieczorem zapraszamy na wizytę do „krainy musicalu i operetki”. O godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego 21 odbędzie się koncert nawiązujący do tych cieszących się wyjątkową sympatią gatunków muzycznych. Wystąpią: Alina Krzemińska – sopran, Irena Klimek – sopran, Henryk Karbowiak – bas, Marcin Małkowski – baryton i Lucyn Afeltowicz– fortepian. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Dla miłośników kabaretów i dobrego humoru zorganizowano „Kabaretowy projektor”, który odbędzie się o godzinie 19:00 w Ośrodku Działań Twórczych „Pogodna” w Starej Miłośnie. Dużo śmiechu i radości zapewni kabaret Zygzak z programem „Pod znakiem zapytania”. Wstęp za okazaniem dobrego nastroju.

Jeżeli po tych wszystkich atrakcjach zostanie nam jeszcze trochę energii do zabawy, obowiązkowo należy odwiedzić Klub Muzyczny Cafelek przy ul. Trakt Brzeski 80. O godzinie 22:00 rusza już druga impreza z cyklu „Powrót do przyszłości”, która przeniesie uczestników w klimat nieistniejącego już klubu Przestrzeń Graffenberga. Tym razem zagrają:
Kobe - Hyperdjs / Warsaw Mechanism, Ruff.T - Hyperdjs / Digital Militia, Spanki – Hyperdjs, Tomek Wonz - Digital Militia , Savage – freeshooter. Wstęp wynosi 10 zł, ale piwo podczas imprezy w wyjątkowej cenie 5 zł – tylko dla pełnoletnich.

Ale to nie koniec atrakcji na weekend. W niedzielę odbędą się warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat zatytułowane „Życie codzienne na dworze królewskim”. Dzieci poznają wiele ciekawostek na temat życia codziennego mieszkańców dworu, na przykład o której godzinie wstawał król? Tego jeszcze nie wiemy, ale będzie można się dowiedzieć o godzinie 16:00 w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego 21 w Wesołej. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizator prosi o wcześniejsze zapisanie się pod numerem telefonu 22 773 61 88.

Obrazki pochodzą ze strony www.sxc.hu

Magdalena Grzymkowska