Weekend na wesoło i sportowo

Dodano przez Magdalena Grzymkowska w Kultura, Sport i turystyka, Wydarzenia

Weekend na wesoło i sportowo
Wieczór kabaretowy, bal karnawałowy czy turniej deblowy? Każdy mieszkaniec naszej dzielnicy znajdzie w ten weekend coś dla siebie. Przedstawiamy weekendowy rozkład wydarzeń, obfitujący w różnorodne atrakcje.

Dla tych, co po tygodniu pracy lubią się odstresować na korcie tenisowym, zorganizowano Noworoczny Turniej Deblowy “+ 100”. Pod tą nietypową nazwą turnieju kryje się główna zasadą uczestnictwa w turnieju. To znaczy, że suma wieku zawodników każdego zespołu deblowego, który weźmie udział w tych zawodach musi wynosić nie mniej niż 100 lat. Turniej potrwa dwa dni (15 i 16 stycznia, sobota i niedziela). Rozgrywki będą miały miejsce na kortach Tenis Klub “Wesoła” przy ul. Armii Krajowej 32. Uczestników można zgłaszać do piątku 14 stycznia pod numerem telefonu 502 593 703. Wpisowe wynosi 50 zł od zawodnika. Organizator zapewnia dodatkowe atrakcje w postaci cateringu, gier w grupach, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne puchary.

15 stycznia, czyli w najbliższą sobotę, o godzinie 15:00 w Ośrodku Kultury Dzielnicy Wesoła na ul. Starzyńskiego 21, odbędzie się karnawałowy bal przebierańców dla dzieci i rodziców. w trakcie imprezy dużo zabaw i konkursów, karnawałowa muzyka, malowanie twarzy dla maluchów, a także słodki poczęstunek. Uwaga! Wstęp na imprezę - tylko w przebraniu. Obowiązuje to także dorosłych.

Wieczór pełen dobrego humoru zapewnia Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna” w Starej Miłośnie. W sobotę o godzinie 19:00 odbędzie się „Kabaretowy Projektor”, na którym wystąpią aż cztery kabarety. Widzowie będą mogli podziwiać popisy komików z kabaretu “Ściema”, “Ale” i “Koalicja Kabaretów Warszawskich”, w której skład wchodzą przedstawiciele rożnych kabaretów: “Fraszka”, “Kompania Gabi”, “Paralaksa”, “Stado Umata” i “Zygzak”. Zainteresowanych dawką zdrowego śmiechu zapraszamy do filii dzielnicowego ośrodka kultury przy na ul. Jana Pawła II 25 (I piętro). Wstęp wolny.

Śpiewającym zakończeniem weekendu będą aż trzy koncerty w naszych osiedlowych kościołach. W sobotę w kościele św. Hieronima na ul. Rumiankowej o godzinie 18.30, odbędzie się kolędowanie w wykonaniu Agnieszki Świstak, organistki tej parafii. Następnego dnia, w niedzielę, również w świątyni św. Hieronima, po mszy o godzinie 11.30. młodzież z pobliskiego gimnazjum przedstawi jasełka. Wisienką na torcie tego muzyczno-teatralnego weekendu będzie występ chóru Il Canto Magnificat w kościele pw. Św. Antoniego w Starej Miłośnie. Koncert odbędzie się podczas mszy o godz. 18.00, a utalentowani śpiewacy z Wesołej zaśpiewają najpiękniejsze kolędy.

Magdalena Grzymkowska