Wakacje w Ośrodku Kultury w Wesołej

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Aktualności, Kultura

Ośrodek Kultury Wesoła

W lipcu i sierpniu zapraszamy wszystkich miłośników kina z Wesołej na bezpłatne seanse filmowe w plenerze. W repertuarze filmy, które trzeba zobaczyć. Szeroki przekrój tematyczny sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Cykl seansów rozpocznie się już 7 lipca o godz. 21.30 filmem pt. „Śmietanka towarzyska”. Kolejne filmy w każdy lipcowy i sierpniowy piątek. Harmonogram wyświetlania seansów przedstawia się następująco:

7 lipca, godz. 21.30 – „Śmietanka towarzyska” - Wrażliwy romantyk z Bronxu, marząc
o karierze, przyjeżdża do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka – agenta topowych gwiazd Hollywood.

14 lipca, godz. 21.30 – „Sicario” - Młoda agentka FBI bierze udział w operacji zlikwidowania bossa meksykańskiego kartelu narkotykowego. Podczas misji jej moralność zostaje wystawiona na próbę.

21 lipca, godz. 21.30 – „Moje córki krowy” - W obliczu choroby jednego z rodziców, siostry postanawiają polepszyć relacje między sobą.

28 lipca, godz. 21.30 – „Kamienie na szaniec” - Trzech warszawskich maturzystów, Alek, Zośka i Rudy, planuje rozpocząć dorosłe życie. Ich plany burzy wybuch II wojny światowej.

4 sierpnia, godz. 21.00 – „Facet (nie) potrzebny od zaraz” - Młoda singielka postanawia odszukać swoich byłych partnerów i ponownie się z nimi spotkać.

11 sierpnia, godz. 21.00 – „Zanim zasnę” - Cierpiąca na amnezję kobieta budzi się każdego ranka, nie wiedząc kim jest, i próbuje odbudować wspomnienia przy pomocy dziennika, który przechowuje.

18 sierpnia, godz. 21.00 – „Idol” - Stary list napisany przez Johna Lennona i Yoko Ono inspiruje zgorzkniałego muzyka do zmiany stylu życia oraz polepszenia stosunków
z biologicznym synem.

25 sierpnia, godz. 21.00 – „Piknik z niedźwiedziami” - Autor książek podróżniczych Bill Bryson postanawia wyruszyć na wędrówkę przez Apallachy, zabierając ze sobą jednego
z przyjaciół.

Wszystkie filmy będą wyświetlane na terenie przy Ochotniczej Straży Pożarnej
w Wesołej (ul. 1 Praskiego Pułku 31). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania seansu w przypadku złych warunków atmosferycznych.

Przygotowaliśmy również specjalny program zajęć adresowanych do dzieci w wieku 6-12 lat w ramach „Lato w mieście”. W Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego w dniach 11,13,18,20,25,27 lipca w godz.10.00-12.00 odbędą się warsztaty wokalne, rytmiczno-taneczne oraz spotkanie z podróżnikiem. Z okazji 150. Rocznicy urodzin Marii Curie-Skłodowskiej przygotowaliśmy także ciekawe warsztaty naukowe. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod nr tel. 22 773 55 99. Natomiast w dniach 1,3,8,10,17,22 sierpnia zapraszamy do Filii Ośrodka Działań Twórczych „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, gdzie również w godz.10.00-12.00 będą odbywały się warsztaty taneczne, warsztaty Break Dance, naukowe oraz spotkanie z podróżnikiem. Opisy zajęć wraz z kartą zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Kultury.

2 lipca w godz. 12.00-18.00 zapraszamy do siedziby głównej Ośrodka Kultury, gdzie będzie można wziąć udział w wakacyjnym, rodzinnym projekcie „Popołudnie z ferajną”. Będzie to piknik w rytmie „Karuzeli”, „Warszawa da się lubić” i innych szlagierów przed- i powojennej stolicy. Piknik rozpocznie się przedstawieniem dla dzieci „Baba Dżaga”. Ponadto na miejscu m.in. gry i zabawy podwórkowe naszych pradziadków, możliwość zrobienia pamiątkowego retro-zdjęcia, tworzenie zabawek oraz rodzinne gotowanie. Projekt realizowany jest przez Teatr Baza, a udział w nim jest bezpłatny.

Natomiast w dniu 12 sierpnia w godz. 10.00-14.00 w Ośrodku Kultury odbędzie się projekt edukacyjno-kulturowy „Kulturalna Wisła”. Podczas tego wydarzenia uczestnicy razem z Warszawską Syrenką będą poznawali legendy oraz rozwiązywali zagadki. Spotkanie rozpocznie się grą miejską. Na zakończenie przewidziany jest spektakl teatralny z warsztatami. Projekt realizowany jest przez Fundację Kulturalne Dzieci Waw PL.

Ponadto 11 czerwca odbył się „Czas Twórczych Dokonań” czyli podsumowanie sezonu artystycznego 2016/2017 w Ośrodku Kultury Wesoła oraz Filii „Pogodna”. Po roku intensywnych zajęć najmłodsi i Ci nieco starsi mogli zaprezentować swoje osiągnięcia. Tego dnia scena przy Ośrodku Kultury ożyła za sprawą wspaniałych występów wokalnych, instrumentalnych oraz tanecznych. Wszyscy uczestnicy mieli również okazję obejrzeć powstałe w trakcie całego roku prace uczestników sekcji plastycznych oraz sekcji ceramiki. Odbyły się także eksperymenty naukowe “Kolory tęczy”, a wydarzenie zakończyło się pokazem magii i iluzji w wykonaniu Konrada Modzelewskiego.

Jednocześnie Ośrodek Kultury informuje, że trwają prace nad nową ofertą zajęć na sezon 2017/2018. Znajdą się w niej propozycje zajęć dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów a także dla całych rodzin. Oferta dostępna będzie na stronie internetowej Ośrodka Kultury od 15 sierpnia. Zachęcamy do zapisów w wersji online.

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie www.domkulturywesola.net oraz fanpage’u w portalu Facebook:
www.facebook.com/okwesola
www.facebook.com/pogodnafilia

Bartłomiej Kuleszewicz