VIII Zlot Cyklistów Stara Miłosna 2006

Dodano przez Bartłomiej Kuleszewicz w Sport i turystyka, Wydarzenia

W sobotę 10 czerwca na terenie gimnazjum w Starej Miłosnej przy ul. Klimatycznej 1 czekają nas emocje związane z rywalizacją kolarzy. Już po raz 8 staną na linii startu nie tylko zawodnicy z naszego Osiedla, ale i wielu innych, którzy licznie przybędą, by wziąć udział w eliminacjach wojewódzkich mistrzostw MTB Family Cup 2006.

Puchar Wesołej
W tym roku dorośli zawodnicy z naszej Dzielnicy walcząc o zwycięstwo w Family Cup będą również walczyć o puchar Wesołej. W tym celu w kategoriach pań (seniorek i weteranek) oraz panów (orlicy, seniorzy, weterani i weterani starsi) będzie wprowadzona dodatkowa klasyfikacja. Aby walczyć o puchar Wesołej, wystarczy być mieszkańcem naszej Dzielnicy.

Nagrody
Tegoroczne nagrody to nie lada gratka. Będą to rowery (8 sztuk) ufundowane przez naszych głównych sponsorów: firmy Cross oraz Fuji. Istotą zawodów Family Cup jest to, że premiowane jest uczestnictwo, a nie wyłącznie zwycięstwo. W związku z tym zwycięzcy mogą liczyć na puchary, wszyscy na dyplomy uczestnictwa, a nagrody główne dostaną szczęściarze - bowiem będą one rozlosowane pośród wszystkich startujących. Obecność uczestników na losowaniu nagród jest obowiązkowa. W przypadku nieobecności wylosowanej osoby, nagrodę otrzymuje kolejna wylosowana osoba.

Darmowy serwis rowerowy
Dla wszystkich rowerzystów oferujemy tradycyjnie darmowy serwis rowerowy, gdzie już będzie można usunąć wszelkie usterki naszych “ukochanych rowerków”. W serwisie zapłacimy tylko za części użyte do naprawy. Wszelkie regulacje przerzutek, hamulców, sterów itp. będą wykonywane za darmo.

Program imprez towarzyszących
Nasz coroczny Zlot Cyklistów to także wielki osiedlowy festyn. W tym roku również nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Dla najmłodszych podczas trwania zawodów będzie dostępny specjalny ogródek, gdzie maluchy pod fachową opieką spędzą miło czas. Ponieważ jego termin pokrywa się z terminem Pikniku Wesoła, nieco ograniczymy występy na estradzie.

Wpisowe
Za start pobierane będzie wpisowe w wysokości 10 zł od dzieci i młodzieży do 19 roku życia i 15 zł od dorosłych. W ramach wpisowego każdy uczestnik będzie miał wykupione ubezpieczenie NW, a na mecie otrzyma posiłek regeneracyjny.

Zgłoszenia
Zgłoszeń będzie można dokonać w biurze zawodów, które będzie działało w miejscu startu (boisko przy Gimnazjum nr 119). Biuro będzie czynne w piątek 9 czerwca w godzinach 19.30-21.30 oraz w sobotę 10 czewca w godzinach 8.00-11.00. Zachęcamy wszystkich do zgłaszania się w piątek, aby uniknąć kolejek i niepotrzebnych nerwów tuż przed startem.

Regulamin zawodów i wszystkie nowe informacje zamieszczamy na stronie Stowarzyszenia Sąsiedzkiego www.staramiiosna.org.pl. Można tam zapoznać się z regulaminem zawodów i obejrzeć zdjęcia trasy wyścigu.

UWAGA!
Na zakończenie serdeczna prośba do mieszkańców naszego osiedla o powstrzymanie się od spacerów po trasie wyścigu w godzinach 8.30-16.00. Trasa na czas zawodów będzie oznaczona specjalnymi taśmami, a także dozorowana przez służby porządkowe.
Podczas zawodów będą miały również miejsce nieznaczne utrudnienia komunikacyjne. Od 8.30 do 16.00 będzie wyłączony z ruchu odcinek AL Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Pogodna do skrzyżowania z ul. Rumiankową. Objazd tego odcinka ul. Pogodną i ul. Klimatyczną. Za utrudnienia przepraszamy.

autor: Dariusz Lebiedź
źródło: Wiadomości Sąsiedzkie nr 69

Bartłomiej Kuleszewicz